Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 15, 2022

Pool Regionale Ranking REGIO 2 Utrecht Flevoland #6 2021/2022

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gilliano Smit
6 (6/0) 37 (31/6)
84%
250
2 Richard Floris
5 (4/1) 36 (23/13)
64%
180
3 Peter Rietveld
5 (4/1) 35 (21/14)
60%
140
3 Joshua Harkelijn
5 (4/1) 36 (22/14)
61%
140
5 Anthony Cheung
6 (4/2) 40 (23/17)
58%
100
5 Sacha Romero
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
100
5 Hugo Leung
Thurston Rotterdam
6 (4/2) 41 (21/20)
51%
100
5 Willie Brouwer
Boven 't IJ
6 (4/2) 40 (23/17)
58%
100
9 Mervin Saib
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
60
Show more
9 Yayan Ahaddian Wijayanto
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
60
9 Ramin Ismayilov
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
60
9 Angelo Kasanradjie
4 (2/2) 26 (11/15)
42%
60
13 Mirjam Alfons
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
55
13 Reinier A
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
55
13 Brian Pauw
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
55
13 Richard V Velthoven
Plan B
4 (2/2) 27 (15/12)
56%
55
17 Remco Wijnen
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
50
17 Ralph Coorengel
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
50
17 Richard Kema
3 (1/2) 22 (12/10)
55%
50
17 Mark Ekkerman
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
50
17 Les Kleuver
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
50
17 Dion van Everdingen
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
50
17 Nick Siebeling
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
50
25 Relinde Knijn
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
40
25 Herre Meijling
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
40
25 Feite van der Veen
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
40
25 Bob Stringa
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
40
25 Ritesh Badal
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
40
25 Rick Telehala
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
40
8880 Erik Vos
1 (0/1) 6 (1/5)
17%
0
Entry deadline May 15, 2022, 12:00 PM (local time)
Starts May 15, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (30 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Regionale Ranking Utrecht Flevoland 2021/2022
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 2
Contact Sacha Romero (Sacha.romero79@gmail.com, 0611316858)
More info
Pool Regio 2 Utrecht Flevoland organiseert op 15 Mei de zesde en laatse Regionale Ranking, discipline 10-Ball! FATS (Almere) zal de deuren vanaf 11:00 uur openen, start toernooi om 12:00.

Dit seizoen hebben we 6 rankingstoernooien. Na deze 6 toernooien zal de Masters plaatsvinden voor de top 16 van de ranking. Let op dat je minimaal 3 toernooien moet hebben gespeeld om mee te mogen doen met de Masters.

Het algemene klassement is binnenkort hier te vinden: ...

Inschrijving is € 10,- per speler. Hiervan gaat 30% naar het Masters-toernooi en 70% naar het prijzengeld.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Richard Floris
Walk Over
 
2   
Netherlands
Ralph Coorengel
Netherlands
Brian Pauw
Sun 12:52 
3   
Netherlands
Les Kleuver
Netherlands
Richard Kema
Sun 12:49 
4   
Netherlands
Sacha Romero
Netherlands
Relinde Knijn
Sun 13:06 
5   
Netherlands
Herre Meijling
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sun 12:50 
6   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Richard V Velthoven
Sun 12:56 
7   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 13:04 
8   
Netherlands
Hugo Leung
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 13:06 
9   
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Netherlands
Feite van der Veen
Sun 13:06 
10   
Netherlands
Remco Wijnen
Netherlands
Dion van Everdingen
Sun 13:06 
11   
Netherlands
Nick Siebeling
Netherlands
Mark Ekkerman
Sun 13:06 
12   
Netherlands
Bob Stringa
Netherlands
Peter Rietveld
Sun 13:06 
13   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 13:06 
14   
Netherlands
Rick Telehala
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Sun 13:07 
15   
Netherlands
Erik Vos
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 13:07 
16   
Walk Over
Netherlands
Reinier A
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Brian Pauw
Sun 13:49 
18   
Netherlands
Richard Kema
Netherlands
Sacha Romero
Sun 14:25 
19   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Richard V Velthoven
Sun 14:33 
20   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Hugo Leung
Sun 13:55 
21   
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Netherlands
Dion van Everdingen
Sun 14:42 
22   
Netherlands
Mark Ekkerman
Netherlands
Peter Rietveld
Sun 14:33 
23   
Netherlands
Willie Brouwer
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Sun 14:24 
24   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Reinier A
Sun 13:56 

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
Ralph Coorengel
 
26   
Netherlands
Les Kleuver
Netherlands
Relinde Knijn
Sun 13:44 
27   
Netherlands
Herre Meijling
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Sun 13:11 
28   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 13:19 
29   
Netherlands
Feite van der Veen
Netherlands
Remco Wijnen
 
30   
Netherlands
Nick Siebeling
Netherlands
Bob Stringa
Sun 14:06 
31   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Rick Telehala
Sun 13:54 
32   
Netherlands
Erik Vos
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Netherlands
Ralph Coorengel
Netherlands
Reinier A
Sun 15:13 
34   
Netherlands
Les Kleuver
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 15:16 
35   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Mark Ekkerman
Sun 15:18 
36   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Dion van Everdingen
Sun 16:08 
37   
Netherlands
Remco Wijnen
Netherlands
Hugo Leung
Sun 15:16 
38   
Netherlands
Nick Siebeling
Netherlands
Richard V Velthoven
Sun 15:19 
39   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Richard Kema
Sun 15:16 
40   
Netherlands
Erik Vos
Netherlands
Brian Pauw
Sun 15:06 

Winners qualification

Race to 5
41   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Sacha Romero
Sun 15:51 
42   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Mervin Saib
Sun 15:49 
43   
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Netherlands
Peter Rietveld
Sun 16:12 
44   
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 15:50 

Loser round 3

Race to 4
45   
Netherlands
Reinier A
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 16:08 
46   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 16:55 
47   
Netherlands
Hugo Leung
Netherlands
Richard V Velthoven
Sun 16:27 
48   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Brian Pauw
Sun 16:32 

Losers qualification

Race to 5
49   
Netherlands
Willie Brouwer
Netherlands
Mervin Saib
Sun 16:53 
50   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Sacha Romero
Sun 17:37 
51   
Netherlands
Hugo Leung
Indonesia
Yayan Ahaddian Wijayanto
Sun 17:28 
52   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Angelo Kasanradjie
Sun 17:32 

Quarter final

Race to 5
53   
Netherlands
Richard Floris
China
Anthony Cheung
Sun 18:24 
54   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Sacha Romero
Sun 18:24 
55   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 18:25 
56   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Hugo Leung
Sun 18:25 

Semi final

Race to 5
57   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sun 19:52 
58   
Netherlands
Peter Rietveld
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 19:52 

Final

Race to 6
59   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 20:43 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants