Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 28, 2022

Plan B House Tourney 9-Ball: CLOWN, 5 eu entry

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Anthony Martilia
5 (5/0) 19 (16/3)
84%
2 Sean Woods
7 (5/2) 24 (14/10)
58%
3 Francesco Soncina
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
3 Bas Clason
5 (4/1) 17 (12/5)
71%
5 Niels Vriesema
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
5 jan rotterveel
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
5 Ray L
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
5 Eve Hoongrajok
3 (2/1) 15 (8/7)
53%
9 Samuel dipino
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
Show more
9 Max Smit
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
9 Casper Caldecourt
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
9 Yulia Belozerova
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
13 Bas Peters
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
13 Luc Palsrok
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
13 Riska de Wit
Plan B
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
13 Jimmy Plan B
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
17 Antoine Maignan
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
17 Pieter Theunissen
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
17 Annet Planb
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
17 Kaj Jansen
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
9991 Faisol Subroto
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Mar 28, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
More info
Toernooi voor de wat mindere pooler.
Inspelen mag vanaf opening, het toernooi start om 19:00 uur.
Max 24 spelers, double knock out.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Jimmy Plan B
Walk Over
 
2   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:04  Table 3
3   
Netherlands
jan rotterveel
Walk Over
 
4   
Walk Over
United States
Eve Hoongrajok
 
5   
Netherlands
Ray L
Walk Over
 
6   
Netherlands
Bas Peters
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:14  Table 5
7   
Netherlands
Yulia Belozerova
Netherlands
Bas Clason
Mon 19:04  Table 1
8   
Walk Over
Ireland
Sean Woods
 
9   
Italy
Francesco Soncina
Walk Over
 
10   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 19:04  Table 4
11   
France
Antoine Maignan
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Max Smit
 
13   
Netherlands
Samuel dipino
Walk Over
 
14   
Walk Over
England
Casper Caldecourt
 
15   
Indonesia
Faisol Subroto
Netherlands
Anthony Martilia
Mon 19:04  Table 5
16   
Walk Over
Netherlands
Pieter Theunissen
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:46  Table 4
18   
Netherlands
jan rotterveel
United States
Eve Hoongrajok
Mon 19:04  Table 6
19   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Riska de Wit
Mon 20:12  Table 5
20   
Netherlands
Bas Clason
Ireland
Sean Woods
Mon 19:33  Table 1
21   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 19:46  Table 2
22   
France
Antoine Maignan
Netherlands
Max Smit
Mon 19:04  Table 7
23   
Netherlands
Samuel dipino
England
Casper Caldecourt
Mon 19:04  Table 2
24   
Netherlands
Anthony Martilia
Netherlands
Pieter Theunissen
Mon 19:32  Table 3

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Luc Palsrok
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Netherlands
Bas Peters
 
28   
Netherlands
Yulia Belozerova
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Annet Planb
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Pieter Theunissen
Mon 19:55  Table 3
34   
Walk Over
Netherlands
Samuel dipino
 
35   
Netherlands
Bas Peters
France
Antoine Maignan
Mon 20:12  Table 7
36   
Netherlands
Yulia Belozerova
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 20:13  Table 6
37   
Netherlands
Annet Planb
Ireland
Sean Woods
Mon 19:56  Table 6
38   
Walk Over
Netherlands
Riska de Wit
 
39   
Walk Over
Netherlands
jan rotterveel
 
40   
Walk Over
Netherlands
Jimmy Plan B
 

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Niels Vriesema
United States
Eve Hoongrajok
Mon 20:12  Table 1
42   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Bas Clason
Mon 20:48  Table 1
43   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Max Smit
Mon 20:14  Table 2
44   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Anthony Martilia
Mon 19:58 

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Samuel dipino
Mon 20:12  Table 3
46   
Netherlands
Bas Peters
Netherlands
Yulia Belozerova
Mon 21:03  Table 7
47   
Ireland
Sean Woods
Netherlands
Riska de Wit
Mon 20:50  Table 6
48   
Netherlands
jan rotterveel
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 20:12  Table 4

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Samuel dipino
Netherlands
Ray L
Mon 21:41  Table 1
50   
Netherlands
Yulia Belozerova
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:33  Table 3
51   
Ireland
Sean Woods
England
Casper Caldecourt
Mon 21:19  Table 6
52   
Netherlands
jan rotterveel
Netherlands
Max Smit
Mon 20:54  Table 3

Quarter final

Race to 3
53   
United States
Eve Hoongrajok
Ireland
Sean Woods
Mon 22:16  Table 2
54   
Netherlands
Bas Clason
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 22:16  Table 6
55   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
jan rotterveel
Mon 22:16  Table 7
56   
Netherlands
Anthony Martilia
Netherlands
Ray L
Mon 22:16  Table 3

Semi final

Race to 3
57   
Ireland
Sean Woods
Netherlands
Bas Clason
Mon 22:54  Table 2
58   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Anthony Martilia
Mon 23:16  Table 7

Final

Race to 4
59   
Ireland
Sean Woods
Netherlands
Anthony Martilia
Mon 23:53  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants