Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 19, 2022

Pilky's Blackball Open

Blackball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Nov 19, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Organizer Pilky's Sports Club & Bar
Contact Ryan Stewart (rystewart420@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
England
Ady Ibbitson
Jamie Holmes
Sat 10:00  Table 1
2   
United Kingdom
Nathan Rhodes
Palestinian Territory
Arfan Dad
Sat 10:00  Table 3
3   
England
Andy Mitchell
England
Matthew Courtman
Sat 10:00  Table 4
4   
United Kingdom
Dale Green
United Kingdom
Marc Johnson
Sat 10:12  Table 5
5   
England
Alan Winter
United Kingdom
Dylan Mitchell
Sat 10:00  Table 6
6   
England
Leigh Metcalf
R2
England
Michael Pyne
Sat 10:00  Table 7
7   
United Kingdom
Lindsay Scholey
Paul Burrow
Sat 10:00  Table 8
8   
England
Joshua Holmes
England
Mick Shutt
Sat 10:00  Table 9
9   
England
Alex Worthington
United Kingdom
Lee Hart
Sat 10:00  Table 17
10   
United Kingdom
Eddie Evans
England
Dave Ibbs
R1
Sat 10:00  Table 18
11   
United Kingdom
Jason Friel
England
Paul Armitage
Sat 10:00  Table 19
12   
England
Lewis Wizz
England
David Siddle
Sat 10:00  Table 20
13   
Rob Wilson
England
Daniel Farmer
Sat 10:00  Table 21
14   
Kayleigh Clough
United Kingdom
James Armitage
Sat 10:00  Table 22
15   
England
Daz Ley
England
Wayne Burridge
Sat 10:00  Table 23
16   
England
Ryan Stewart
United Kingdom
Chris Hall
R3
Sat 10:00  Table 24

Winner round 1

Race to 8
17   
England
Ady Ibbitson
Palestinian Territory
Arfan Dad
Sat 11:07  Table 18
18   
England
Andy Mitchell
United Kingdom
Marc Johnson
Sat 11:48  Table 24
19   
United Kingdom
Dylan Mitchell
England
Leigh Metcalf
Sat 12:09  Table 7
20   
Paul Burrow
England
Mick Shutt
Sat 11:34  Table 19
21   
United Kingdom
Lee Hart
England
Dave Ibbs
Sat 11:24  Table 8
22   
United Kingdom
Jason Friel
England
David Siddle
Sat 11:25  Table 21
23   
Rob Wilson
Kayleigh Clough
Sat 12:00  Table 23
24   
England
Daz Ley
United Kingdom
Chris Hall
R2
Sat 12:00  Table 22

Loser round 1

Race to 5
25   
Jamie Holmes
United Kingdom
Nathan Rhodes
Sat 11:08  Table 20
26   
England
Matthew Courtman
United Kingdom
Dale Green
Sat 11:53  Table 17
27   
England
Alan Winter
England
Michael Pyne
Sat 12:09  Table 4
28   
United Kingdom
Lindsay Scholey
England
Joshua Holmes
Sat 11:33  Table 6
29   
England
Alex Worthington
United Kingdom
Eddie Evans
Sat 11:26  Table 3
30   
England
Paul Armitage
England
Lewis Wizz
Sat 11:26  Table 1
31   
England
Daniel Farmer
United Kingdom
James Armitage
Sat 12:06  Table 9
32   
England
Wayne Burridge
England
Ryan Stewart
Sat 11:58  Table 20

Loser round 2

Race to 5
33   
United Kingdom
Nathan Rhodes
England
Daz Ley
Sat 13:27  Table 18
34   
United Kingdom
Dale Green
Kayleigh Clough
Sat 13:31  Table 21
35   
England
Michael Pyne
United Kingdom
Jason Friel
Sat 13:27  Table 22
36   
England
Joshua Holmes
England
Dave Ibbs
Sat 13:27  Table 20
37   
England
Alex Worthington
England
Mick Shutt
Sat 12:51  Table 3
38   
England
Paul Armitage
England
Leigh Metcalf
Sat 13:17  Table 17
39   
England
Daniel Farmer
England
Andy Mitchell
Sat 13:53  Table 24
40   
England
Ryan Stewart
R1
England
Ady Ibbitson
R1
Sat 12:51  Table 8

Winners qualification

Race to 8
41   
Palestinian Territory
Arfan Dad
United Kingdom
Marc Johnson
Sat 14:00  Table 20
42   
United Kingdom
Dylan Mitchell
Paul Burrow
Sat 13:59  Table 23
43   
United Kingdom
Lee Hart
England
David Siddle
Sat 13:59  Table 17
44   
Rob Wilson
United Kingdom
Chris Hall
R1
Sat 13:59  Table 19

Loser round 3

Race to 5
45   
United Kingdom
Nathan Rhodes
Kayleigh Clough
Sat 14:34  Table 18
46   
United Kingdom
Jason Friel
England
Dave Ibbs
Sat 14:44  Table 22
47   
England
Alex Worthington
R1
England
Leigh Metcalf
Sat 14:34  Table 21
48   
England
Daniel Farmer
England
Ryan Stewart
Sat 14:39  Table 24

Losers qualification

Race to 5
49   
United Kingdom
Nathan Rhodes
United Kingdom
Dylan Mitchell
Sat 16:02  Table 24
50   
United Kingdom
Jason Friel
United Kingdom
Marc Johnson
Sat 16:55  Table 19
51   
England
Leigh Metcalf
United Kingdom
Chris Hall
Sat 15:40  Table 23
52   
England
Ryan Stewart
United Kingdom
Lee Hart
Sat 15:26  Table 17

Quarter final

Race to 8
53   
Palestinian Territory
Arfan Dad
United Kingdom
Dylan Mitchell
Sat 18:04  Table 23
54   
Paul Burrow
United Kingdom
Chris Hall
Sat 18:04  Table 21
55   
England
David Siddle
United Kingdom
Marc Johnson
Sat 18:04  Table 19
56   
Rob Wilson
United Kingdom
Lee Hart
Sat 18:04  Table 17

Semi final

Race to 8
57   
United Kingdom
Dylan Mitchell
Paul Burrow
Sat 21:02  Table 8
58   
England
David Siddle
Rob Wilson
Sat 20:55  Table 9

Final

Race to 8
59   
Paul Burrow
Rob Wilson
Sat 23:00  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants