Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 2 - June 3, 2021

Pictures Cup XIV - turniej 9/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Krzysztof Majkowski
7 (6/1) 41 (24/17)
59%
2 Michał Kopczyński
7 (6/1) 36 (27/9)
75%
3 Marcin Gościmski
5 (3/2) 26 (13/13)
50%
3 Marcin Chlebny
6 (2/4) 38 (18/20)
47%
5 Maciej Grzegorz Lesiak
MGL Cue Sports
4 (3/1) 25 (14/11)
56%
5 Marek Głód
5 (1/4) 29 (12/17)
41%
5 Marek Wójtowicz
4 (1/3) 24 (10/14)
42%
5 Tomek Lupa
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
9 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9 Artur Orzeł
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
Starts Jun 2, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pictures Cup XIV and Ranking Warszawy 2020/21
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kopczyński 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 4
2 Krzysztof Majkowski 4 3 0 1 12 11 1 0 0 0 0.522 3
3 Marek Głód 4 1 0 3 12 13 -1 0 0 0 0.48 1
4 Marcin Chlebny 4 1 0 3 11 14 -3 0 0 0 0.44 1
5 Artur Orzeł 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maciej Grzegorz Lesiak 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Marcin Gościmski 3 2 0 1 9 9 0 0 0 0 0.5 2
3 Marek Wójtowicz 3 1 0 2 10 10 0 0 0 0 0.5 1
4 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Tomek Lupa 3 0 0 3 7 12 -5 0 0 0 0.368 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Artur Orzeł
Wed 20:10 
2-A   
Poland
Marek Głód
Poland
Krzysztof Majkowski
Wed 19:46 
3-B   
Poland
Marek Wójtowicz
Poland
Tomek Lupa
Wed 20:37 
4-B   
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Wolny Los1
 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Artur Orzeł
Poland
Krzysztof Majkowski
Wed 20:46 
6-A   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Marcin Chlebny
Wed 21:23 
7-B   
Poland
Tomek Lupa
Wolny Los1
 
8-B   
Poland
Marek Wójtowicz
Poland
Marcin Gościmski
Wed 19:45 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Marcin Chlebny
Wed 21:23 
10-A   
Poland
Artur Orzeł
Poland
Marek Głód
Wed 21:19 
11-B   
Wolny Los1
Poland
Marcin Gościmski
 
12-B   
Poland
Tomek Lupa
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Wed 19:45 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Marcin Chlebny
Poland
Marek Głód
Wed 20:14 
14-A   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Michał Kopczyński
Wed 19:29 
15-B   
Poland
Marcin Gościmski
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Wed 20:37 
16-B   
Wolny Los1
Poland
Marek Wójtowicz
 

Round 5

Race to 4
17-A   
Poland
Marek Głód
Poland
Michał Kopczyński
Wed 18:53 
18-A   
Poland
Marcin Chlebny
Poland
Artur Orzeł
Wed 18:53 
19-B   
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Poland
Marek Wójtowicz
Wed 18:53 
20-B   
Poland
Marcin Gościmski
Poland
Tomek Lupa
Wed 18:53 

Quarter final

Race to 4
21   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Tomek Lupa
Wed 22:10 
22   
Poland
Marek Głód
Poland
Marcin Gościmski
Wed 22:10 
23   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Marek Wójtowicz
Wed 22:10 
24   
Poland
Marcin Chlebny
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Wed 22:10 

Semi final

Race to 4
25   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Marcin Gościmski
Wed 22:28 
26   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Marcin Chlebny
Wed 22:48 

Final

Race to 4
27   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Krzysztof Majkowski
Wed 23:23 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants