Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 16 - June 17, 2021

Pictures Cup XIV - turniej 11/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Michał Kopczyński
7 (6/1) 38 (26/12)
68%
2 Robert Kuba Kozioł
7 (4/3) 42 (23/19)
55%
3 Marta Anna Wawrzyn
6 (3/3) 38 (18/20)
47%
3 Piotr Kamiński
6 (3/3) 32 (18/14)
56%
5 Maciej Grzegorz Lesiak
MGL Cue Sports
5 (4/1) 28 (19/9)
68%
5 Pawel Miechowiecki
5 (1/4) 26 (9/17)
35%
5 Krzysztof Majkowski
5 (2/3) 29 (14/15)
48%
5 Zbigniew Śliwak
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
9 Marek Głód
4 (1/3) 18 (4/14)
22%
9 Marcin Mejer
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
Starts Jun 16, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pictures Cup XIV and Ranking Warszawy 2020/21
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maciej Grzegorz Lesiak 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 4
2 Zbigniew Śliwak 4 3 0 1 12 8 4 0 0 0 0.6 3
3 Krzysztof Majkowski 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
4 Pawel Miechowiecki 4 1 0 3 9 13 -4 0 0 0 0.409 1
5 Marcin Mejer 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kopczyński 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
2 Robert Kuba Kozioł 4 2 0 2 14 10 4 0 0 0 0.583 2
3 Piotr Kamiński 4 2 0 2 12 9 3 0 0 0 0.571 2
4 Marta Anna Wawrzyn 4 2 0 2 11 13 -2 0 0 0 0.458 2
5 Marek Głód 4 1 0 3 4 14 -10 0 0 0 0.222 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Marcin Mejer
Poland
Pawel Miechowiecki
Wed 19:02 
2-A   
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 19:02 
3-B   
Poland
Marek Głód
Poland
Piotr Kamiński
Wed 20:24 
4-B   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Michał Kopczyński
Wed 19:02 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Pawel Miechowiecki
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 19:44 
6-A   
Poland
Marcin Mejer
Poland
Krzysztof Majkowski
Wed 19:59 
7-B   
Poland
Piotr Kamiński
Poland
Michał Kopczyński
Wed 20:52 
8-B   
Poland
Marek Głód
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Wed 20:34 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Krzysztof Majkowski
Wed 21:46 
10-A   
Poland
Pawel Miechowiecki
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Wed 20:25 
11-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Wed 19:54 
12-B   
Poland
Piotr Kamiński
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 20:24 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Wed 19:27 
14-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Marcin Mejer
Wed 20:29 
15-B   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 21:09 
16-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Marek Głód
Wed 21:20 

Round 5

Race to 4
17-A   
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Poland
Marcin Mejer
Wed 21:04 
18-A   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Pawel Miechowiecki
Wed 21:03 
19-B   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Marek Głód
Wed 19:41 
20-B   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Piotr Kamiński
Wed 19:07 

Quarter final

Race to 4
21   
Poland
Maciej Grzegorz Lesiak
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Wed 22:20 
22   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 22:20 
23   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Piotr Kamiński
Wed 22:20 
24   
Poland
Pawel Miechowiecki
Poland
Michał Kopczyński
Wed 22:20 

Semi final

Race to 4
25   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 22:51 
26   
Poland
Piotr Kamiński
Poland
Michał Kopczyński
Wed 22:55 

Final

Race to 4
27   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Michał Kopczyński
Wed 23:31 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants