Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 17, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 7EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Bas Mensonides
7 (6/1) 29 (20/9)
69%
2 Kaj Jansen
8 (6/2) 28 (17/11)
61%
3 Niels Vriesema
6 (4/2) 24 (12/12)
50%
3 richard van schooneveld
7 (5/2) 25 (16/9)
64%
5 Jeroen van Dokkum
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
5 David Asghedom
4 (3/1) 14 (11/3)
79%
5 Massimiliano Donini
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
5 Auryn Ramer
4 (3/1) 17 (10/7)
59%
9 Arthur Sieger
Plan B
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
Show more
9 Ray L
5 (3/2) 16 (8/8)
50%
9 Mac Munro
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
9 Sami Arous
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
13 James Myers
Plan B
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
13 Coen Bekink
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
13 Blaise Rojosojos
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
13 Stefano Spelta
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
17 Duke Boerboom
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
17 Janos rotterveel
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Yvette Hoekstra
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Monique Post
Plan B
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
17 Riska de Wit
Plan B
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
17 Jimmy Plan B
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
17 Tonnie 8ball Plan B Wood
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
17 Mads Voorhoeve
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
25 Steffen Klein PDC
Pool en Dart Cafe Volendam
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Jasper Stoppelenburg
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Erik Kras
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Bence Mihálka
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Francesco Soncina
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Nick Farrugia
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
Entry deadline Aug 17, 2020, 7:00 PM (local time)
Starts Aug 17, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (30 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
tot 30 deelnemers 1e prijs: 20 euro tegoed bon, 2de prijs 10 euro tegoed bon.
boven 30 deelnemers 1e prijs 30 tegoed bon, 2de prijs 20 euro tegoed bon

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Duke Boerboom
Walk Over
 
2   
Netherlands
Tonnie 8ball Plan B Wood
Tunisia
Sami Arous
Mon 19:02  Table 2
3   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 19:02  Table 1
4   
Netherlands
Steffen Klein PDC
Italy
Massimiliano Donini
Mon 19:02  Table 3
5   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 19:02  Table 4
6   
Malta
Nick Farrugia
Scotland
Mac Munro
Mon 19:02  Table 5
7   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Coen Bekink
Mon 19:38  Table 1
8   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Monique Post
Mon 19:02  Table 6
9   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 19:02  Table 7
10   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:02  Table 9
11   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:02  Table 8
12   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Mon 19:25  Table 3
13   
Netherlands
Erik Kras
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 19:27  Table 2
14   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 19:32  Table 5
15   
Netherlands
Stefano Spelta
Netherlands
Bas Mensonides
Mon 19:32  Table 7
16   
Walk Over
United Kingdom
James Myers
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Duke Boerboom
Tunisia
Sami Arous
Mon 19:43  Table 8
18   
Netherlands
Arthur Sieger
Italy
Massimiliano Donini
Mon 20:21  Table 1
19   
Netherlands
Jimmy Plan B
Scotland
Mac Munro
Mon 20:15  Table 4
20   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Monique Post
Mon 20:43  Table 3
21   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:48  Table 3
22   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
David Asghedom
Mon 20:15  Table 3
23   
Netherlands
Yvette Hoekstra
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 20:27  Table 2
24   
Netherlands
Bas Mensonides
United Kingdom
James Myers
Mon 20:07  Table 7

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Netherlands
Tonnie 8ball Plan B Wood
 
26   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Steffen Klein PDC
Mon 19:48  Table 9
27   
Netherlands
Kaj Jansen
Malta
Nick Farrugia
Mon 20:06  Table 6
28   
Netherlands
Coen Bekink
Italy
Francesco Soncina
Mon 20:23  Table 6
29   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:55  Table 2
30   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Mon 19:52  Table 4
31   
Netherlands
Erik Kras
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:22  Table 5
32   
Netherlands
Stefano Spelta
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Tonnie 8ball Plan B Wood
United Kingdom
James Myers
Mon 20:53  Table 4
34   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 20:55  Table 1
35   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Riska de Wit
Mon 20:51  Table 7
36   
Netherlands
Coen Bekink
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:57  Table 5
37   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Monique Post
Mon 21:17  Table 3
38   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 20:58  Table 6
39   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:18  Table 1
40   
Netherlands
Stefano Spelta
Netherlands
Duke Boerboom
Mon 20:51  Table 2

Winners qualification

Race to 3
41   
Tunisia
Sami Arous
Italy
Massimiliano Donini
Mon 21:13  Table 4
42   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Auryn Ramer
Mon 21:35  Table 1
43   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
David Asghedom
Mon 21:12  Table 7
44   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
Bas Mensonides
Mon 21:14  Table 2

Loser round 3

Race to 2
45   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:39  Table 5
46   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Coen Bekink
Mon 21:38  Table 4
47   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Ray L
Mon 21:51  Table 3
48   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Stefano Spelta
Mon 22:08  Table 1

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
richard van schooneveld
Scotland
Mac Munro
Mon 22:08  Table 2
50   
Netherlands
Kaj Jansen
Tunisia
Sami Arous
Mon 22:02  Table 4
51   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Bas Mensonides
Mon 22:23  Table 3
52   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 22:24  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Bas Mensonides
Mon 22:53  Table 3
54   
Netherlands
Auryn Ramer
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 22:53  Table 2
55   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 22:53  Table 4
56   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 22:53  Table 1

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Bas Mensonides
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 23:41  Table 3
58   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 23:27  Table 1

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Bas Mensonides
R1
Netherlands
Kaj Jansen
Tue 00:09  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment