Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 1, 2021

Oslo BK klubbturnering VIIII okt.-des. 2021

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
7 (6/1) 67 (37/30)
55%
50
2 Kim Soo Garmark
Oslo BK
5 (4/1) 50 (27/23)
54%
46
3 Niklas Engstrom
Oslo Snooker
5 (3/2) 43 (23/20)
53%
40
3 Nate Komljenovic
Oslo BK
4 (3/1) 35 (19/16)
54%
40
5 Stig Nesvik
Oslo BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
35
5 Jack Nordby
Oslo BK
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
35
5 Ola Magnus Johnsen
Oslo BK
4 (3/1) 38 (21/17)
55%
35
5 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
5 (3/2) 45 (24/21)
53%
35
9 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
30
Show more
9 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
30
9 Didrik Voga Berg
Oslo BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
30
9 Rudi Mathisen
Oslo BK
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
30
13 Kent Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
25
13 Philip Sanchez Gangfløt
Oslo BK
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
25
13 Kim Kimchi
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
25
13 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
25
17 Simen (7ern) Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
18
17 Levi Pavdeja
Oslo BK
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
18
17 Pergantis Zalachas
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
18
Entry deadline Dec 1, 2021, 5:55 PM (local time)
Starts Dec 1, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Handicap With handicap
Rankings OBK RANKING OKT-DES 2021
Organizer Oslo BK
Contact Ida Amundsen Holtet (ida.rbk@hotmail.com, 41210230)
More info
9-ball, 9 på spot, 3 ball regel, vinners brekk, spiller om åpningsbrekket. Handicap ut fra nivå, alle er velkomne, uavhengig av klubbtilhørighet.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Greece
Pergantis Zalachas
48
Norway
Ola Magnus Johnsen
76
Wed 18:07  Table 1
2   
Norway
Niklas Engstrom
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Kent Hansen
 
4   
Norway
Simen Jøndal
Walk Over
 
5   
Norway
Astrid E. Pedersen
26
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
142
Wed 18:08  Table 2
6   
Norway
Jan Atle Kofoed
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Ida Amundsen Holtet
 
8   
Norway
Rudi Mathisen
80
Albania
Levi Pavdeja
72
Wed 18:09  Table 3

Winner round 1

9   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
166
Norway
Ola Magnus Johnsen
76
Wed 19:04  Table 9
10   
Norway
Niklas Engstrom
71
Christmas Island
Joakim Bjerknes
30
Wed 18:08  Table 5
11   
Slovenia
Nate Komljenovic
76
Norway
Kent Hansen
76
Wed 18:09  Table 6
12   
Norway
Simen Jøndal
44
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 18:09  Table 7
13   
Norway
Didrik Voga Berg
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
142
Wed 18:58  Table 5
14   
Norway
Jan Atle Kofoed
86
Norway
Kim Soo Garmark
130
Wed 18:09  Table 8
15   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
39
Norway
Ida Amundsen Holtet
30
Wed 18:09  Table 4
16   
Norway
Rudi Mathisen
80
Norway
Jack Nordby
69
Wed 19:08  Table 7

Loser round 1

17   
Greece
Pergantis Zalachas
48
Norway
Rudi Mathisen
80
Wed 20:00  Table 1
18   
Walk Over
Norway
Ida Amundsen Holtet
 
19   
Walk Over
Norway
Jan Atle Kofoed
 
20   
Walk Over
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
 
21   
Norway
Astrid E. Pedersen
26
Norway
Simen Jøndal
44
Wed 19:06  Table 6
22   
Walk Over
Norway
Kent Hansen
 
23   
Walk Over
Christmas Island
Joakim Bjerknes
 
24   
Albania
Levi Pavdeja
72
Norway
Ole Kristian Rudshavn
166
Wed 19:39  Table 4

Loser round 2

25   
Norway
Rudi Mathisen
80
Norway
Ida Amundsen Holtet
30
Wed 20:53  Table 7
26   
Norway
Jan Atle Kofoed
86
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
142
Wed 19:43  Table 5
27   
Norway
Astrid E. Pedersen
26
Norway
Kent Hansen
76
Wed 19:47  Table 3
28   
Christmas Island
Joakim Bjerknes
30
Norway
Ole Kristian Rudshavn
166
R1
Wed 20:19  Table 5

Winners qualification

29   
Norway
Ola Magnus Johnsen
76
Norway
Niklas Engstrom
71
Wed 19:37  Table 9
30   
Slovenia
Nate Komljenovic
76
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 19:45  Table 2
31   
Norway
Didrik Voga Berg
Norway
Kim Soo Garmark
130
Wed 19:47  Table 10
32   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
39
Norway
Jack Nordby
69
Wed 19:56  Table 6

Losers qualification

33   
Norway
Rudi Mathisen
80
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 21:49  Table 5
34   
Norway
Jan Atle Kofoed
86
Norway
Niklas Engstrom
71
Wed 20:46  Table 9
35   
Norway
Astrid E. Pedersen
26
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
39
Wed 20:55  Table 4
36   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
166
R2
Norway
Didrik Voga Berg
Wed 20:47  Table 5

Quarter final

37   
Norway
Ola Magnus Johnsen
76
Norway
Ole Kristian Rudshavn
166
R2
Wed 22:47  Table 5
38   
Slovenia
Nate Komljenovic
76
Norway
Astrid E. Pedersen
26
Wed 22:45  Table 4
39   
Norway
Kim Soo Garmark
130
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 22:47  Table 7
40   
Norway
Jack Nordby
69
Norway
Niklas Engstrom
71
Wed 22:48  Table 9

Semi final

41   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
166
R2
Slovenia
Nate Komljenovic
76
Wed 23:31  Table 7
42   
Norway
Kim Soo Garmark
130
Norway
Niklas Engstrom
71
Wed 23:54  Table 5

Final

43   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
166
R1
Norway
Kim Soo Garmark
130
Thu 00:40  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants