Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 8, 2024

Oslo BK Klubbturnering

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Poland Bartosz Oldakowski
Oslo BK
6 (6/0) 47 (30/17)
64%
2 Norway Wael Handal
Oslo BK
8 (6/2) 62 (36/26)
58%
3 Lithuania Mindaugas Jomantas
Ask BC
6 (4/2) 43 (25/18)
58%
3 Philippines Erol Dane Mula
Oslo BK
7 (5/2) 54 (33/21)
61%
5 Norway Bjørn Bratteberg
Oslo BK
6 (4/2) 48 (24/24)
50%
5 Norway Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
4 (3/1) 29 (15/14)
52%
5 Norway Isa Malik
Oslo BK
4 (3/1) 30 (17/13)
57%
5 Norway Jan Petter Svendsen
Storgata BK
4 (3/1) 33 (17/16)
52%
9 Kosovo Nedzat Cimilji
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
Show more
9 Norway Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
5 (3/2) 44 (23/21)
52%
9 Norway Paweł Zalewski
Oslo BK
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
9 Norway Herman Aleksander
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
13 Norway Lasse Rognlien
Oslo BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
13 Norway Alexander Høva
4 (2/2) 27 (15/12)
56%
13 Albania Levi Pavdeja
Oslo BK
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
13 Norway Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
17 Norway Egil Arne Sørensen
Oslo BK
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
17 Norway Jan Atle Kofoed
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
17 Norway Stig Ringebo
Oslo BK
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
17 Norway Jeremy Caston
Storgata BK
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
17 Norway Stian Wium
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Norway Ola Magnus Johnsen
Oslo BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Norway Marte Stulen Aamodt
Oslo BK
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
17 Norway Jacob Sæther
Oslo BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
25 Norway Håkon Haukebøe
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
25 Norway Amir Khan
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Norway Ivar Lexi
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Norway Astrid E. Pedersen
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Norway Riaz Ali
Ask BC
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
8880 Norway Mona Søvold Sunde
Oslo BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts May 8, 2024, 6:00 PM (local time)
Entry deadline May 8, 2024, 5:45 PM (local time)
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)
Format Double to Single elimination (30 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Paweł Zalewski
Walk Over
 
2   
Norway
Alexander Høva
275
Norway
Ola Magnus Johnsen
384
Wed 18:05  Table 1
3   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
560
R1
Norway
Ole Kristian Rudshavn
704
R1
Wed 18:05  Table 2
4   
Norway
Amir Khan
304
Norway
Jacob Sæther
311
Wed 18:04  Table 3
5   
Norway
Stian Wium
207
Norway
Mona Søvold Sunde
199
Wed 18:15  Table 4
6   
Poland
Bartosz Oldakowski
447
Norway
Lasse Rognlien
321
Wed 18:03  Table 5
7   
Norway
Wael Handal
330
Norway
Stig Ringebo
363
Wed 18:03  Table 6
8   
Kosovo
Nedzat Cimilji
419
R1
Norway
Håkon Haukebøe
216
Wed 18:03  Table 12
9   
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Lithuania
Mindaugas Jomantas
387
Wed 18:03  Table 7
10   
Norway
Riaz Ali
311
Norway
Jeremy Caston
378
Wed 18:03  Table 8
11   
Norway
Marte Stulen Aamodt
146
Albania
Levi Pavdeja
463
Wed 18:03  Table 9
12   
Norway
Astrid E. Pedersen
225
Norway
Isa Malik
327
Wed 18:02  Table 10
13   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
499
Norway
Jan Petter Svendsen
362
Wed 18:02  Table 11
14   
Norway
Ivar Lexi
322
Norway
Egil Arne Sørensen
387
Wed 18:02  Table 15
15   
Norway
Jan Atle Kofoed
378
Philippines
Erol Dane Mula
416
Wed 18:02  Table 13
16   
Walk Over
Norway
Herman Aleksander
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Norway
Paweł Zalewski
505
Norway
Alexander Høva
275
Wed 18:35  Table 1
18   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
704
R1
Norway
Jacob Sæther
311
Wed 18:47  Table 3
19   
Norway
Stian Wium
207
Poland
Bartosz Oldakowski
447
Wed 18:40  Table 2
20   
Norway
Stig Ringebo
363
Kosovo
Nedzat Cimilji
419
R1
Wed 18:50  Table 9
21   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
387
Norway
Jeremy Caston
378
Wed 18:41  Table 4
22   
Norway
Marte Stulen Aamodt
146
Norway
Isa Malik
327
Wed 18:47  Table 10
23   
Norway
Jan Petter Svendsen
362
Norway
Egil Arne Sørensen
387
Wed 19:05  Table 15
24   
Philippines
Erol Dane Mula
416
Norway
Herman Aleksander
160
Wed 18:59  Table 13

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Norway
Ola Magnus Johnsen
 
26   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
560
Norway
Amir Khan
304
Wed 18:48  Table 6
27   
Walk Over
Norway
Lasse Rognlien
 
28   
Norway
Wael Handal
330
Norway
Håkon Haukebøe
216
Wed 18:49  Table 12
29   
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Norway
Riaz Ali
311
Wed 18:48  Table 5
30   
Albania
Levi Pavdeja
463
Norway
Astrid E. Pedersen
225
Wed 18:49  Table 7
31   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
499
Norway
Ivar Lexi
322
Wed 18:58  Table 11
32   
Norway
Jan Atle Kofoed
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Norway
Ola Magnus Johnsen
384
Philippines
Erol Dane Mula
416
Wed 19:41  Table 2
34   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
560
R1
Norway
Egil Arne Sørensen
387
Wed 19:49  Table 6
35   
Norway
Lasse Rognlien
321
Norway
Marte Stulen Aamodt
146
Wed 19:17  Table 1
36   
Norway
Wael Handal
330
Norway
Jeremy Caston
378
Wed 19:41  Table 4
37   
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Norway
Stig Ringebo
363
Wed 19:46  Table 5
38   
Albania
Levi Pavdeja
463
Norway
Stian Wium
207
Wed 19:41  Table 7
39   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
499
Norway
Jacob Sæther
311
Wed 19:30  Table 3
40   
Norway
Jan Atle Kofoed
378
Norway
Alexander Høva
275
Wed 19:16  Table 10

Winners qualification

Race to 5
41   
Norway
Paweł Zalewski
505
Norway
Ole Kristian Rudshavn
704
R2
Wed 19:52  Table 1
42   
Poland
Bartosz Oldakowski
447
Kosovo
Nedzat Cimilji
419
Wed 19:52  Table 8
43   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
387
Norway
Isa Malik
327
Wed 19:53  Table 9
44   
Norway
Jan Petter Svendsen
362
Norway
Herman Aleksander
160
Wed 19:52  Table 10

Loser round 3

Race to 5
45   
Philippines
Erol Dane Mula
416
R1
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
560
R1
Wed 20:28  Table 7
46   
Norway
Lasse Rognlien
321
Norway
Wael Handal
330
Wed 20:58  Table 1
47   
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Albania
Levi Pavdeja
463
Wed 20:31  Table 5
48   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
499
Norway
Alexander Høva
275
Wed 20:08  Table 3

Losers qualification

Race to 5
49   
Philippines
Erol Dane Mula
416
Kosovo
Nedzat Cimilji
419
Wed 20:59  Table 3
50   
Norway
Wael Handal
330
Norway
Paweł Zalewski
505
Wed 21:41  Table 1
51   
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Norway
Herman Aleksander
160
Wed 21:03  Table 5
52   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
499
Lithuania
Mindaugas Jomantas
387
Wed 20:56  Table 9

Quarter final

Race to 5
53   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
704
Lithuania
Mindaugas Jomantas
387
Wed 22:02  Table 1
54   
Poland
Bartosz Oldakowski
447
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Wed 22:03  Table 5
55   
Norway
Isa Malik
327
Philippines
Erol Dane Mula
416
R1
Wed 22:03  Table 7
56   
Norway
Jan Petter Svendsen
362
Norway
Wael Handal
330
Wed 22:03  Table 10

Semi final

Race to 5
57   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
387
Poland
Bartosz Oldakowski
447
Wed 22:51  Table 10
58   
Philippines
Erol Dane Mula
416
R1
Norway
Wael Handal
330
Wed 22:47  Table 1

Final

Race to 5
59   
Poland
Bartosz Oldakowski
447
Norway
Wael Handal
330
Wed 23:52  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants