Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 11, 2023

Oslo BK Klubbturnering Vårserie 1/16

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 tor-arne slorafoss
Horten BK
6 (6/0) 47 (30/17)
64%
12
2 Truls Bakken
6 (5/1) 48 (29/19)
60%
9
3 Lasse Rognlien
6 (4/2) 50 (25/25)
50%
7
3 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
4 (3/1) 30 (18/12)
60%
7
5 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
5
5 Romain Rolland
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
5
5 Isa Malik
Oslo BK
4 (3/1) 30 (19/11)
63%
5
5 Kim-Olaf Sørensen
Oslo BK
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
5
9 Mark McGauley
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 47 (21/26)
45%
3
Show more
9 Erol Dane Mula
Oslo BK
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
3
9 Bernadette Bodo
Unique BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
3
9 Paolo Speciale
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
3
13 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
2
13 Øystein Følling
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
2
13 Wael Handal
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
2
13 Amir Khan
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
2
17 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
2
17 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
2
17 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
2
17 Paweł Zalewski
Svithun BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
2
17 Vijay Jadhav
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
2
17 Levi Pavdeja
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
2
Entry deadline Jan 11, 2023, 6:55 PM (local time)
Starts Jan 11, 2023, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings OBK Vårserie 2023
Organizer Oslo BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
357
Norway
Isa Malik
190
Wed 18:16  Table 2
2   
Bernadette Bodo
Walk Over
 
3   
Norway
Wael Handal
240
Norway
Pål Daud Fillipsveen
422
Wed 18:16  Table 3
4   
Norway
Truls Bakken
242
Norway
Erol Dane Mula
407
Wed 18:16  Table 4
5   
Italy
Paolo Speciale
314
Norway
Lasse Rognlien
248
Wed 18:17  Table 5
6   
Norway
tor-arne slorafoss
184
Albania
Levi Pavdeja
378
Wed 18:17  Table 6
7   
Walk Over
Norway
Jan Atle Kofoed
 
8   
United Kingdom
Mark McGauley
555
Norway
Amir Khan
208
Wed 18:17  Table 7

Winner round 1

Race to 5
9   
Norway
Stig Nesvik
304
Norway
Isa Malik
190
Wed 18:40  Table 5
10   
Bernadette Bodo
201
Norway
Romain Rolland
225
Wed 18:40  Table 1
11   
Norway
Kim-Olaf Sørensen
248
Norway
Pål Daud Fillipsveen
422
  Table 4
12   
Norway
Truls Bakken
242
Norway
Jan Thomassen
487
Wed 18:52  Table 5
13   
Poland
Paweł "Włóczykij" Zalewski
425
Norway
Lasse Rognlien
248
Wed 18:40  Table 2
14   
Norway
tor-arne slorafoss
184
Norway
Vijay Jadhav
216
Wed 18:43  Table 6
15   
Norway
Øystein Følling
210
Norway
Jan Atle Kofoed
410
Wed 18:17  Table 8
16   
United Kingdom
Mark McGauley
555
Norway
Ida Amundsen Holtet
198
Wed 18:46  Table 7

Loser round 1

Race to 5
17   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
357
United Kingdom
Mark McGauley
555
R2
Wed 19:00  Table 8
18   
Walk Over
Norway
Øystein Følling
 
19   
Norway
Wael Handal
240
Norway
Vijay Jadhav
216
Wed 19:20  Table 3
20   
Norway
Erol Dane Mula
407
Poland
Paweł "Włóczykij" Zalewski
425
Wed 19:06  Table 2
21   
Italy
Paolo Speciale
314
Norway
Jan Thomassen
487
R1
Wed 19:12  Table 7
22   
Albania
Levi Pavdeja
378
Norway
Pål Daud Fillipsveen
422
Wed 19:23  Table 6
23   
Walk Over
Bernadette Bodo
 
24   
Norway
Amir Khan
208
Norway
Stig Nesvik
304
Wed 18:54  Table 3

Loser round 2

Race to 5
25   
United Kingdom
Mark McGauley
555
Norway
Øystein Følling
210
Wed 19:32  Table 8
26   
Norway
Wael Handal
240
Norway
Erol Dane Mula
407
Wed 19:59  Table 3
27   
Italy
Paolo Speciale
314
Norway
Pål Daud Fillipsveen
422
Wed 19:49  Table 4
28   
Bernadette Bodo
201
Norway
Amir Khan
208
Wed 19:24  Table 9

Winners qualification

Race to 5
29   
Norway
Isa Malik
190
R1
Norway
Romain Rolland
225
Wed 19:29  Table 1
30   
Norway
Kim-Olaf Sørensen
248
Norway
Truls Bakken
242
  Table 2
31   
Norway
Lasse Rognlien
248
Norway
tor-arne slorafoss
184
Wed 19:24  Table 4
32   
Norway
Jan Atle Kofoed
410
Norway
Ida Amundsen Holtet
198
Wed 19:24  Table 5

Losers qualification

Race to 5
33   
United Kingdom
Mark McGauley
555
Norway
Kim-Olaf Sørensen
248
Wed 20:35  Table 2
34   
Norway
Erol Dane Mula
407
R1
Norway
Romain Rolland
225
Wed 20:29  Table 3
35   
Italy
Paolo Speciale
314
Norway
Jan Atle Kofoed
410
Wed 20:23  Table 5
36   
Bernadette Bodo
201
Norway
Lasse Rognlien
248
Wed 20:03  Table 7

Quarter final

Race to 5
37   
Norway
Isa Malik
190
Norway
Lasse Rognlien
248
Wed 20:49  Table 2
38   
Norway
Truls Bakken
242
Norway
Jan Atle Kofoed
410
Wed 20:49  Table 7
39   
Norway
tor-arne slorafoss
184
Norway
Romain Rolland
225
Wed 20:50  Table 5
40   
Norway
Ida Amundsen Holtet
198
Norway
Kim-Olaf Sørensen
248
Wed 20:50  Table 4

Semi final

Race to 5
41   
Norway
Lasse Rognlien
248
Norway
Truls Bakken
242
Wed 21:40  Table 6
42   
Norway
tor-arne slorafoss
184
Norway
Ida Amundsen Holtet
198
Wed 21:20  Table 2

Final

Race to 5
43   
Norway
Truls Bakken
242
Norway
tor-arne slorafoss
184
  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants