Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 10, 2022

Oslo BK Klubbturnering 7

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tor Bugten
7 (4/3) 45 (22/23)
49%
2 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
7 (6/1) 41 (26/15)
63%
3 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
7 (4/3) 40 (19/21)
48%
3 Pergantis Zalachas
Oslo BK
7 (4/3) 42 (23/19)
55%
5 Jarek (Barracuda) Kapuściński
Unique BK
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
5 Kent Hansen
Oslo BK
6 (2/4) 34 (15/19)
44%
5 Ola Magnus Johnsen
Oslo BK
6 (5/1) 36 (23/13)
64%
5 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
5 (2/3) 34 (16/18)
47%
9 Romain Rolland
5 (2/3) 27 (14/13)
52%
9 Leif Norvald Nilsen
4 (0/4) 26 (10/16)
38%
11 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
5 (0/5) 29 (9/20)
31%
Entry deadline Aug 10, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Aug 10, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Astrid E. Pedersen

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jan Atle Kofoed 4 4 0 0 16 6 10 0 0 0 0.727 4
2 Jarek (Barracuda) Kapuściński 4 3 0 1 13 12 1 0 0 0 0.52 3
3 Astrid E. Pedersen 4 2 0 2 14 14 0 0 0 0 0.5 2
4 Tor Bugten 4 1 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 1
5 Leif Norvald Nilsen 4 0 0 4 10 16 -6 0 0 0 0.385 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ola Magnus Johnsen 5 5 0 0 20 9 11 0 0 0 0.69 5
2 Pål Daud Fillipsveen 5 3 0 2 13 15 -2 0 0 0 0.464 3
3 Pergantis Zalachas 5 3 0 2 16 12 4 0 0 0 0.571 3
4 Kent Hansen 5 2 0 3 12 15 -3 0 0 0 0.444 2
5 Romain Rolland 5 2 0 3 14 13 1 1 0 0 0.519 2
6 Mindaugas Jomantas 5 0 0 5 9 20 -11 0 0 0 0.31 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Norway
Tor Bugten
70
Norway
Leif Norvald Nilsen
48
Wed 18:05  Table 10
2-A   
Norway
Astrid E. Pedersen
28
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
72
Wed 18:05  Table 2
3-B   
Norway
Ola Magnus Johnsen
90
Greece
Pergantis Zalachas
55
Wed 18:06  Table 3
4-B   
Norway
Romain Rolland
68
R1
Lithuania
Mindaugas Jomantas
79
Wed 18:07  Table 5
5-B   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
97
Norway
Kent Hansen
74
Wed 18:07  Table 6

Round 2

Race to 4
6-A   
Norway
Leif Norvald Nilsen
48
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
72
Wed 18:50  Table 2
7-A   
Norway
Tor Bugten
70
Norway
Jan Atle Kofoed
111
Wed 18:46  Table 10
8-B   
Norway
Ola Magnus Johnsen
90
Lithuania
Mindaugas Jomantas
79
Wed 18:50  Table 6
9-B   
Greece
Pergantis Zalachas
55
Norway
Kent Hansen
74
Wed 18:47  Table 3
10-B   
Norway
Romain Rolland
68
Norway
Pål Daud Fillipsveen
97
Wed 18:46  Table 5

Round 3

Race to 4
11-A   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
72
Norway
Jan Atle Kofoed
111
Wed 19:31  Table 9
12-A   
Norway
Leif Norvald Nilsen
48
Norway
Astrid E. Pedersen
28
Wed 19:31  Table 10
13-B   
Norway
Ola Magnus Johnsen
90
Norway
Kent Hansen
74
Wed 19:25  Table 3
14-B   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
79
Norway
Pål Daud Fillipsveen
97
Wed 19:25  Table 6
15-B   
Greece
Pergantis Zalachas
55
Norway
Romain Rolland
68
Wed 19:19  Table 5

Round 4

Race to 4
16-A   
Norway
Jan Atle Kofoed
111
Norway
Astrid E. Pedersen
28
Wed 20:23  Table 10
17-A   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
72
Norway
Tor Bugten
70
Wed 20:11  Table 9
18-B   
Norway
Ola Magnus Johnsen
90
Norway
Pål Daud Fillipsveen
97
Wed 20:14  Table 5
19-B   
Norway
Kent Hansen
74
Norway
Romain Rolland
68
Wed 20:14  Table 3
20-B   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
79
Greece
Pergantis Zalachas
55
Wed 20:07  Table 6

Round 5

Race to 4
21-A   
Norway
Astrid E. Pedersen
28
Norway
Tor Bugten
70
Wed 20:56  Table 9
22-A   
Norway
Jan Atle Kofoed
111
Norway
Leif Norvald Nilsen
48
Wed 20:56  Table 10
23-B   
Norway
Ola Magnus Johnsen
90
Norway
Romain Rolland
68
Wed 20:56  Table 3
24-B   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
97
Greece
Pergantis Zalachas
55
Wed 20:43  Table 5
25-B   
Norway
Kent Hansen
74
Lithuania
Mindaugas Jomantas
79
Wed 20:56  Table 11

Quarter final

Race to 4
26   
Norway
Jan Atle Kofoed
111
Norway
Kent Hansen
74
Wed 21:44  Table 10
27   
Norway
Astrid E. Pedersen
28
Norway
Pål Daud Fillipsveen
97
Wed 21:44  Table 9
28   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
72
Greece
Pergantis Zalachas
55
Wed 21:44  Table 3
29   
Norway
Tor Bugten
70
Norway
Ola Magnus Johnsen
90
Wed 21:44  Table 5

Semi final

Race to 4
30   
Norway
Jan Atle Kofoed
111
Norway
Pål Daud Fillipsveen
97
Wed 22:20  Table 10
31   
Greece
Pergantis Zalachas
55
Norway
Tor Bugten
70
  Table 9

Final

Race to 4
32   
Norway
Jan Atle Kofoed
111
Norway
Tor Bugten
70
Wed 23:21  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants