Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 3, 2022

Oslo BK Klubbturnering 6

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
7 (7/0) 41 (26/15)
63%
2 Jack Nordby
Oslo BK
7 (5/2) 47 (26/21)
55%
3 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
7 (6/1) 44 (27/17)
61%
3 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
7 (4/3) 40 (21/19)
53%
5 Antonio Melendez Figueroa
Larvik BK
5 (2/3) 28 (12/16)
43%
5 Truls Bakken
6 (2/4) 31 (15/16)
48%
5 Leif Norvald Nilsen
5 (1/4) 32 (15/17)
47%
5 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
6 (2/4) 39 (19/20)
49%
9 Emil Andreassen
Vestby BK
5 (2/3) 30 (12/18)
40%
9 Nikola Tadijanovic
Østkanten Biljardklubb
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
11 Pergantis Zalachas
Oslo BK
5 (1/4) 29 (12/17)
41%
Starts Aug 3, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen and Astrid E. Pedersen
More info
Husk kontanter
150 kr påmelding
Vi starter med ranking i september.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jan Atle Kofoed 4 4 0 0 16 9 7 0 0 0 0.64 4
2 Jack Nordby 4 3 0 1 14 11 3 0 0 0 0.56 3
3 Antonio Melendez Figueroa 4 2 0 2 11 12 -1 0 0 0 0.478 2
4 Leif Norvald Nilsen 4 1 0 3 13 13 0 0 0 0 0.5 1
5 Nikola Tadijanovic 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Pål Daud Fillipsveen 5 5 0 0 20 11 9 0 0 0 0.645 5
2 Mindaugas Jomantas 5 3 0 2 15 14 1 0 0 0 0.517 3
3 Astrid E. Pedersen 5 2 0 3 17 16 1 0 0 0 0.515 2
4 Truls Bakken 5 2 0 3 15 15 0 0 0 0 0.5 2
5 Emil Andreassen 5 2 0 3 12 18 -6 0 0 0 0.4 2
6 Pergantis Zalachas 5 1 0 4 12 17 -5 0 0 0 0.414 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Norway
Jack Nordby
65
Croatia
Nikola Tadijanovic
50
Wed 18:08  Table 2
2-A   
Norway
Leif Norvald Nilsen
52
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Wed 18:07  Table 4
3-B   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Norway
Emil Andreassen
53
Wed 18:08  Table 5
4-B   
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Norway
Truls Bakken
70
Wed 18:08  Table 6
5-B   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Greece
Pergantis Zalachas
54
Wed 18:08  Table 8

Round 2

Race to 4
6-A   
Croatia
Nikola Tadijanovic
50
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Wed 19:08  Table 4
7-A   
Norway
Jack Nordby
65
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 18:50  Table 6
8-B   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Norway
Truls Bakken
70
Wed 18:52  Table 2
9-B   
Norway
Emil Andreassen
53
Greece
Pergantis Zalachas
54
Wed 18:44  Table 5
10-B   
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Wed 18:52  Table 8

Round 3

Race to 4
11-A   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 19:48  Table 8
12-A   
Croatia
Nikola Tadijanovic
50
Norway
Leif Norvald Nilsen
52
Wed 19:48  Table 4
13-B   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Greece
Pergantis Zalachas
54
Wed 19:29  Table 5
14-B   
Norway
Truls Bakken
70
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Wed 19:35  Table 2
15-B   
Norway
Emil Andreassen
53
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Wed 19:28  Table 6

Round 4

Race to 4
16-A   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Norway
Leif Norvald Nilsen
52
Wed 20:29  Table 6
17-A   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Norway
Jack Nordby
65
Wed 20:29  Table 8
18-B   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Wed 20:13  Table 2
19-B   
Greece
Pergantis Zalachas
54
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Wed 19:59  Table 5
20-B   
Norway
Truls Bakken
70
Norway
Emil Andreassen
53
Wed 20:14  Table 4

Round 5

Race to 4
21-A   
Norway
Leif Norvald Nilsen
52
Norway
Jack Nordby
65
Wed 21:01  Table 6
22-A   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Croatia
Nikola Tadijanovic
50
Wed 20:56  Table 4
23-B   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Wed 20:37  Table 2
24-B   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Norway
Emil Andreassen
53
Wed 20:55  Table 5
25-B   
Greece
Pergantis Zalachas
54
Norway
Truls Bakken
70
Wed 20:55  Table 8

Quarter final

Race to 4
26   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Norway
Truls Bakken
70
Wed 21:48 
27   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Wed 21:49  Table 5
28   
Norway
Jack Nordby
65
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Wed 21:49  Table 4
29   
Norway
Leif Norvald Nilsen
52
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Wed 21:49  Table 8

Semi final

Race to 4
30   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Wed 22:28  Table 4
31   
Norway
Jack Nordby
65
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Wed 22:31  Table 5

Final

Race to 5
32   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Norway
Jack Nordby
65
Wed 23:10  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants