Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 27, 2021

Open DAY Marina Pool

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marco Palmieri
8 (7/1) 85 (50/35)
59%
550
2 Lorenzo Nonato
7 (6/1) 74 (48/26)
65%
480
3 Enzo Canevaro
5 (4/1) 57 (33/24)
58%
420
3 Luca Montanari
8 (6/2) 83 (50/33)
60%
420
5 Pierfrancesco Garzia
4 (3/1) 48 (27/21)
56%
370
5 Vasilis Zoidis
5 (4/1) 50 (30/20)
60%
370
5 Admir Muho
4 (3/1) 41 (26/15)
63%
370
5 Gentjan gega
4 (3/1) 43 (25/18)
58%
370
9 Andrea Milioli
3 (2/1) 30 (20/10)
67%
330
Show more
9 federico sgobazzi
6 (4/2) 56 (33/23)
59%
330
9 Roland Paja
6 (4/2) 57 (34/23)
60%
330
9 NICOLA LUCENTE
4 (3/1) 40 (27/13)
68%
330
9 Mauro Felizia
6 (4/2) 52 (30/22)
58%
330
9 Tiziano Russo
5 (3/2) 47 (26/21)
55%
330
9 Riccardo Marangon
5 (3/2) 46 (23/23)
50%
330
9 Alexandre Tsarev
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
330
17 Marco Barbaran
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
300
17 Marco Gentile
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
300
17 Giacomo Benini
4 (2/2) 47 (24/23)
51%
300
17 Alessandro Guerzoni
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
300
17 Michi Bianchi
5 (3/2) 37 (23/14)
62%
300
17 Marco Candura
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
300
17 Andrea Fasetta
4 (2/2) 31 (12/19)
39%
300
17 Roberto Montagnin
4 (2/2) 38 (21/17)
55%
300
25 Giovanni Biru
3 (1/2) 25 (7/18)
28%
300
25 Alessandro Zuddas
3 (1/2) 26 (8/18)
31%
300
25 Paolo Erriques
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
300
25 Randy Bosque
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
300
25 Albi Rama
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
300
25 Sergio Ciraulo
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
300
25 Elena Gueli
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
300
25 Gaddi Haroon
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
300
33 Andrea Fortin
2 (0/2) 24 (11/13)
46%
235
33 Andrea Zoccarato
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
235
33 Fabrizio Incerti
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
235
33 Marco Fiore
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
235
33 Nino Bonura
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
235
33 simone zappi
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
235
33 Gianluca Cabella
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
235
33 Giovanni Gallo
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
235
33 Andrea Cavallini
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
235
33 Alessandro Tonelli
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
235
33 Francesco Torres
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
235
33 Tobia Poppi
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
235
33 Lorenzo Autigna
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
235
33 Keiko Yamamoto
2 (0/2) 13 (0/13)
0%
235
33 Safian Zafar
3 (1/2) 28 (9/19)
32%
235
33 Paolo Ferrari
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
235
Entry deadline Jun 26, 2021, 11:00 PM (local time)
Starts Jun 27, 2021, 8:45 AM (local time)
Format Double to Single elimination (48 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Pool Events
Contact Marco Conventi (events@federspia.it)
More info
Buongiorno a tutti. Marina Pool e la Sala Orsi vi invitano all'Open Day! Domenica 27 giugno al Marina Pool di Modena. Open a 48 Iscritti! Doppio KO, Tabellone finale a 16 Atleti. Presenza in sala ore 8:45 per i primi 24 Atleti. Open aperto a tutte le categorie, Nazionali, serie A, serie B e serie C. Distanza diretti al meglio delle 13 partite. Distanza recuperi al meglio delle 11 partite. Iscrizioni differenziate per categoria, N=50 €, A=40 €, B=25 € e C=15 €. Indicativamente Primo premio oltre i 500 €. Obbligo account su cuescore. Iscrizioni ai seguenti numeri di telefono 347 455 1579 e 348 553 6955 via WhatsApp. Con nome, cognome e nome account cuescore, No DressCode! Vi aspettiamo numerosissimi! A premio i primi quattro classificati. Divertimento assicurato come da standard Marina Pool!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Italy
Enzo Canevaro
Walk Over
 
2   
Italy
Simone Zappi
Italy
Nino Bonura
Sun 08:42  Table 1
3   
Italy
Tobia Poppi
Italy
Roberto Montagnin
Sun 09:43  Table 11
4   
Walk Over
Italy
Elena Gueli
 
5   
Italy
Alessandro Tonelli
Walk Over
 
6   
Italy
Andrea Cavallini
Italy
Giacomo Benini
Sun 08:42  Table 2
7   
Italy
Keiko Yamamoto
Italy
federico sgobazzi
Sun 08:42  Table 3
8   
Walk Over
Italy
Pierfrancesco Garzia
 
9   
Italy
Andrea Fasetta
Walk Over
 
10   
Greece
Vasilis Zoidis
Italy
Marco Fiore
Sun 08:42  Table 4
11   
Italy
Andrea Fortin
Italy
Safian Zafar
Sun 08:43  Table 5
12   
Walk Over
Italy
Alessandro Guerzoni
 
13   
Italy
Andrea Milioli
Walk Over
 
14   
Italy
Lorenzo Autigna
Italy
Michi Bianchi
Sun 09:27  Table 3
15   
Italy
Andrea Zoccarato
Italy
Gianluca Cabella
Sun 08:43  Table 6
16   
Walk Over
Italy
Alexandre Tsarev
 
17   
Italy
Sergio Ciraulo
Walk Over
 
18   
Italy
Alessandro Zuddas
Italy
Marco Candura
Sun 08:43  Table 7
19   
Italy
Mauro Felizia
Italy
Paolo Ferrari
Sun 09:27  Table 9
20   
Walk Over
Admir Muho
 
21   
Romania
Giovanni Biru
Walk Over
 
22   
Italy
Gaddi Haroon
Italy
NICOLA LUCENTE
Sun 08:53  Table 11
23   
Italy
Francesco Torres
Roland Paja
Sun 08:43  Table 8
24   
Walk Over
Italy
Marco Gentile
 
25   
Albania
Gentjan gega
Walk Over
 
26   
Italy
Luca Montanari
Italy
Giovanni Gallo
Sun 08:43  Table 9
27   
Italy
Randy Bosque
Italy
Marco Palmieri
Sun 08:45  Table 10
28   
Walk Over
Italy
Paolo Erriques
 
29   
Italy
Marco Barbaran
Walk Over
 
30   
Italy
Fabrizio Incerti
Italy
Tiziano Russo
Sun 09:56  Table 1
31   
Italy
Lorenzo Nonato
R1
Italy
Riccardo Marangon
Sun 08:48  Table 12
32   
Walk Over
Albania
Albi Rama
 

Winner round 1

Race to 7
33   
Italy
Enzo Canevaro
Italy
Nino Bonura
Sun 10:07  Table 4
34   
Italy
Roberto Montagnin
Italy
Elena Gueli
Sun 11:25  Table 10
35   
Italy
Alessandro Tonelli
Italy
Giacomo Benini
Sun 09:53  Table 7
36   
Italy
federico sgobazzi
Italy
Pierfrancesco Garzia
Sun 10:16  Table 10
37   
Italy
Andrea Fasetta
Greece
Vasilis Zoidis
Sun 10:39  Table 8
38   
Italy
Safian Zafar
Italy
Alessandro Guerzoni
Sun 10:57  Table 1
39   
Italy
Andrea Milioli
Italy
Michi Bianchi
Sun 10:47  Table 3
40   
Italy
Andrea Zoccarato
Italy
Alexandre Tsarev
R1
Sun 11:03  Table 9
41   
Italy
Sergio Ciraulo
Italy
Marco Candura
Sun 10:47  Table 5
42   
Italy
Mauro Felizia
Admir Muho
Sun 11:06  Table 11
43   
Romania
Giovanni Biru
Italy
NICOLA LUCENTE
Sun 09:43  Table 8
44   
Roland Paja
Italy
Marco Gentile
Sun 09:52  Table 12
45   
Albania
Gentjan gega
Italy
Luca Montanari
Sun 09:51  Table 2
46   
Italy
Marco Palmieri
Italy
Paolo Erriques
Sun 10:48  Table 6
47   
Italy
Marco Barbaran
Italy
Tiziano Russo
R1
Sun 11:22  Table 4
48   
Italy
Lorenzo Nonato
Albania
Albi Rama
Sun 11:25  Table 7

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Italy
Simone Zappi
 
50   
Italy
Tobia Poppi
Walk Over
 
51   
Walk Over
Italy
Andrea Cavallini
 
52   
Italy
Keiko Yamamoto
Walk Over
 
53   
Walk Over
Italy
Marco Fiore
 
54   
Italy
Andrea Fortin
Walk Over
 
55   
Walk Over
Italy
Lorenzo Autigna
 
56   
Italy
Gianluca Cabella
Walk Over
 
57   
Walk Over
Italy
Alessandro Zuddas
 
58   
Italy
Paolo Ferrari
Walk Over
 
59   
Walk Over
Italy
Gaddi Haroon
 
60   
Italy
Francesco Torres
Walk Over
 
61   
Walk Over
Italy
Giovanni Gallo
 
62   
Italy
Randy Bosque
Walk Over
 
63   
Walk Over
Italy
Fabrizio Incerti
 
64   
Italy
Riccardo Marangon
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
65   
Italy
Simone Zappi
Albania
Albi Rama
Sun 12:51  Table 7
66   
Italy
Tobia Poppi
Italy
Marco Barbaran
Sun 12:53  Table 2
67   
Italy
Andrea Cavallini
Italy
Paolo Erriques
Sun 12:19  Table 11
68   
Italy
Keiko Yamamoto
Italy
Luca Montanari
Sun 12:15  Table 2
69   
Italy
Marco Fiore
Roland Paja
Sun 12:12  Table 6
70   
Italy
Andrea Fortin
Romania
Giovanni Biru
Sun 10:58  Table 12
71   
Italy
Lorenzo Autigna
Italy
Mauro Felizia
Sun 12:18  Table 9
72   
Italy
Gianluca Cabella
Italy
Sergio Ciraulo
Sun 11:53  Table 3
73   
Italy
Alessandro Zuddas
Italy
Andrea Zoccarato
Sun 12:38  Table 8
74   
Italy
Paolo Ferrari
Italy
Michi Bianchi
Sun 12:11  Table 5
75   
Italy
Gaddi Haroon
Italy
Safian Zafar
Sun 11:44  Table 5
76   
Italy
Francesco Torres
Italy
Andrea Fasetta
Sun 11:44  Table 1
77   
Italy
Giovanni Gallo
Italy
federico sgobazzi
Sun 11:37  Table 8
78   
Italy
Randy Bosque
Italy
Alessandro Tonelli
Sun 11:37  Table 2
79   
Italy
Fabrizio Incerti
Italy
Elena Gueli
Sun 12:55  Table 10
80   
Italy
Riccardo Marangon
Italy
Nino Bonura
Sun 12:33  Table 12

Winners qualification

Race to 7
81   
Italy
Enzo Canevaro
Italy
Roberto Montagnin
Sun 14:04  Table 2
82   
Italy
Giacomo Benini
Italy
Pierfrancesco Garzia
Sun 14:00  Table 7
83   
Greece
Vasilis Zoidis
Italy
Alessandro Guerzoni
Sun 13:32  Table 9
84   
Italy
Andrea Milioli
Italy
Alexandre Tsarev
Sun 14:01  Table 8
85   
Italy
Marco Candura
Admir Muho
Sun 13:32  Table 4
86   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
Marco Gentile
Sun 13:32  Table 5
87   
Albania
Gentjan gega
Italy
Marco Palmieri
Sun 13:56  Table 6
88   
Italy
Tiziano Russo
Italy
Lorenzo Nonato
Sun 13:44  Table 12

Loser round 3

Race to 6
89   
Albania
Albi Rama
Italy
Marco Barbaran
Sun 14:15  Table 4
90   
Italy
Paolo Erriques
Italy
Luca Montanari
Sun 13:13  Table 11
91   
Roland Paja
Romania
Giovanni Biru
Sun 13:07  Table 6
92   
Italy
Mauro Felizia
Italy
Sergio Ciraulo
Sun 13:25  Table 3
93   
Italy
Alessandro Zuddas
Italy
Michi Bianchi
Sun 14:08  Table 1
94   
Italy
Gaddi Haroon
Italy
Andrea Fasetta
Sun 12:45  Table 1
95   
Italy
federico sgobazzi
Italy
Randy Bosque
Sun 12:45  Table 4
96   
Italy
Elena Gueli
Italy
Riccardo Marangon
Sun 14:30  Table 10

Losers qualification

Race to 6
97   
Italy
Marco Barbaran
Italy
Alexandre Tsarev
R1
Sun 15:20  Table 1
98   
Italy
Luca Montanari
Italy
Alessandro Guerzoni
Sun 14:47  Table 3
99   
Roland Paja
Italy
Giacomo Benini
Sun 15:37  Table 2
100   
Italy
Mauro Felizia
Italy
Roberto Montagnin
Sun 15:26  Table 8
101   
Italy
Michi Bianchi
Italy
Tiziano Russo
Sun 15:10  Table 5
102   
Italy
Andrea Fasetta
Italy
Marco Palmieri
Sun 14:55  Table 6
103   
Italy
federico sgobazzi
Italy
Marco Gentile
Sun 14:47  Table 9
104   
Italy
Riccardo Marangon
Italy
Marco Candura
Sun 15:21  Table 4

Last sixteen

Race to 7
105   
Italy
Enzo Canevaro
R1
Italy
Riccardo Marangon
R1
Sun 16:27  Table 4
106   
Italy
Pierfrancesco Garzia
Roland Paja
Sun 16:24  Table 1
107   
Greece
Vasilis Zoidis
R1
Italy
Mauro Felizia
Sun 16:24  Table 2
108   
Italy
Andrea Milioli
Italy
Marco Palmieri
Sun 15:56  Table 3
109   
Admir Muho
Italy
Tiziano Russo
Sun 16:07  Table 5
110   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
Luca Montanari
Sun 15:56  Table 6
111   
Albania
Gentjan gega
Italy
federico sgobazzi
Sun 15:56  Table 7
112   
Italy
Lorenzo Nonato
Italy
Alexandre Tsarev
Sun 16:24  Table 8

Quarter final

Race to 7
113   
Italy
Enzo Canevaro
Italy
Pierfrancesco Garzia
Sun 17:47  Table 1
114   
Greece
Vasilis Zoidis
Italy
Marco Palmieri
Sun 17:48  Table 4
115   
Admir Muho
Italy
Luca Montanari
Sun 17:47  Table 2
116   
Albania
Gentjan gega
Italy
Lorenzo Nonato
Sun 17:47  Table 3

Semi final

Race to 7
117   
Italy
Enzo Canevaro
Italy
Marco Palmieri
Sun 19:07  Table 2
118   
Italy
Luca Montanari
Italy
Lorenzo Nonato
Sun 19:07  Table 1

Final

Race to 7
119   
Italy
Marco Palmieri
Italy
Lorenzo Nonato
Sun 21:05  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants