Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 16, 2017

OPEN GRONINGEN 2017

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marc Bijsterbosch
8 (7/1) 87 (56/31)
64%
1200
2 Ivar Saris
7 (6/1) 74 (49/25)
66%
920
3 Nick van den Berg
Plan B
7 (5/2) 77 (47/30)
61%
680
3 Gilliano Smit
7 (5/2) 76 (43/33)
57%
680
5 Peter de Boer
6 (4/2) 61 (39/22)
64%
480
5 Henk de Ruiter
4 (3/1) 44 (23/21)
52%
480
5 Marco Teutscher
5 (4/1) 53 (29/24)
55%
480
5 Jan van Lierop
7 (5/2) 69 (42/27)
61%
480
9 Arya Sohrabi
4 (3/1) 41 (24/17)
59%
320
Show more
9 Jan Rempe
Boven 't IJ
4 (3/1) 46 (26/20)
57%
320
9 Rudy van der Veen
N-Joy Drachten
4 (3/1) 41 (25/16)
61%
320
9 Gerrie Kuik
5 (3/2) 50 (28/22)
56%
320
9 Tim Jonkman
5 (3/2) 59 (32/27)
54%
320
9 Rani Matti
4 (3/1) 41 (24/17)
59%
320
9 Jacob Siemaszko
4 (3/1) 44 (24/20)
55%
320
9 Kim Uytenbogaardt
6 (4/2) 70 (35/35)
50%
320
17 Michel Drenth
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
240
17 Martin Sawicki
House of Billiards Weert Org
5 (3/2) 45 (22/23)
49%
240
17 Willem de Haas
5 (3/2) 50 (26/24)
52%
240
17 Gijs van Westenbrugge
5 (3/2) 52 (26/26)
50%
240
17 Esra Garrelds
5 (3/2) 49 (23/26)
47%
240
17 Hindrik de Haan
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
240
17 Timothy Voortman
5 (3/2) 45 (23/22)
51%
240
17 Hai Long Le
4 (2/2) 48 (26/22)
54%
240
25 Richard Hesling
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
200
25 Dick Klapwijk
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
200
25 Raphael Murray
4 (2/2) 37 (16/21)
43%
200
25 Frank Brouwer
4 (2/2) 41 (23/18)
56%
200
25 Danny Pietersz
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
200
25 Csabi Honffy
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
200
25 Gregor Badzwol
N-Joy Drachten
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
200
25 Duy Hai Dingh
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
200
33 William Giraldo Orozco
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
160
33 Zadrach Singadji
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
160
33 Erwin Okken
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
160
33 Mozes Leeflang
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
160
33 Jules Dijcks
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
160
33 Eltjo Boss
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
160
33 Jimmy Lin
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
160
33 Ralf Zigahn
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
160
33 Mark Blondeau
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
160
33 Erik van der Schaaf
N-Joy Drachten
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
160
33 Lennaert Speijker
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
160
33 Laurens Steernberg
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
160
33 Dylan ten Brinke
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
160
33 Sanne Tuinenbreyer
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
160
33 Iris-Eline Bakker
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
160
33 Renzo Huizinga
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
160
49 Jacco Wieringa
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
120
49 Anton Jansen
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
120
49 Norman Bakker
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
120
49 Martijn Meijerink
N-Joy Drachten
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
120
49 Richard Brandsma
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
120
49 Rena Boelman
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
120
49 Jeroen Hoving
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
120
49 Davith Denes Hiwat
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
120
49 Erwin de Roo
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
120
49 Peter Hospers
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
120
49 Rob Mekers
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
120
49 Mitchel Knuever
2 (0/2) 24 (11/13)
46%
120
49 Ali Abu-Rashed
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
120
49 Winnie Koster
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
120
Entry deadline Jul 15, 2017, 2:30 PM (local time)
Starts Jul 16, 2017, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (64 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Cue Action Groningen
Contact Esra Garrelds (Esragarrelds@hotmail.com, +31 06-14108190)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Netherlands
Peter Hospers
Netherlands
Gerrie Kuik
Sun 10:38  Table 18
2   
Netherlands
Eltjo Bosselaar
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 10:21  Table 12
3   
Poland
Jacob Siemaszko
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Sun 10:21  Table 26
4   
Netherlands
Winnie Koster
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Sun 10:21  Table 21
5   
Netherlands
Renzo Huizinga
Netherlands
Nick van den Berg
Sun 10:21  Table 11
6   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 10:21  Table 15
7   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Martijn Meijerink
Sun 10:21  Table 14
8   
Netherlands
Rudy van der Veen
Netherlands
William Giraldo Orozco
Sun 11:30  Table 12
9   
Netherlands
Jimmy Lin
Germany
Hai Long Le
Sun 11:23  Table 13
10   
Netherlands
Same Afzali
Netherlands
Dick Klapwijk
 
11   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Erwin de Roo
Sun 10:39  Table 25
12   
Netherlands
Raphael Murray
Netherlands
Mozes Leeflang
Sun 10:39  Table 16
13   
Hungary
Csabi Honffy
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sun 10:39  Table 26
14   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Mitchel Knuever
Sun 10:39  Table 8
15   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Laurens Steernberg
Sun 10:39  Table 24
16   
Netherlands
Jacco Wieringa
Netherlands
Ivar Saris
Sun 10:39  Table 20
17   
Netherlands
Rena Boelman
Netherlands
Peter de Boer
Sun 10:39  Table 19
18   
Netherlands
Richard Hesling
Netherlands
Lennaert Speijker
Sun 10:39  Table 17
19   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 10:39  Table 22
20   
Netherlands
Rob Mekers
Netherlands
Arya Sohrabi
Sun 10:39  Table 23
21   
Netherlands
Erwin Okken
Micronesia
Davith Denes Hiwat
Sun 10:56  Table 16
22   
Netherlands
Willem de Haas
Netherlands
Marco Teutscher
Sun 10:39  Table 13
23   
Netherlands
Mark Blondeau
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 10:51  Table 11
24   
Netherlands
Anton Jansen
Netherlands
Esra Garrelds
Sun 11:00  Table 20
25   
Netherlands
Nigel Sloot
Netherlands
Henk de Ruiter
 
26   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Danny Pietersz
Sun 11:01  Table 21
27   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Jeroen Hoving
Sun 11:07  Table 22
28   
Poland
Martin Sawicki
Netherlands
Frank Brouwer
Sun 11:32  Table 14
29   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Jan van Lierop
Sun 11:03  Table 19
30   
Netherlands
Richard Brandsma
Netherlands
Jan Rempe
Sun 11:38  Table 11
31   
Germany
Duy Hai Dingh
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Sun 11:14  Table 25
32   
Netherlands
Gregor Badzwol
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 11:15  Table 18

Winner round 1

Race to 7
33   
Netherlands
Gerrie Kuik
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 11:54  Table 24
34   
Poland
Jacob Siemaszko
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Sun 11:54  Table 23
35   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 12:15  Table 12
36   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Rudy van der Veen
Sun 12:56  Table 8
37   
Germany
Hai Long Le
Netherlands
Dick Klapwijk
Sun 12:54  Table 14
38   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Mozes Leeflang
Sun 11:54  Table 8
39   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 13:10  Table 12
40   
Netherlands
Laurens Steernberg
Netherlands
Ivar Saris
Sun 12:05  Table 20
41   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Lennaert Speijker
Sun 12:48  Table 24
42   
Netherlands
Erik van der Schaaf
Netherlands
Arya Sohrabi
Sun 12:01  Table 17
43   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Marco Teutscher
Sun 13:11  Table 21
44   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Esra Garrelds
Sun 12:48  Table 13
45   
Netherlands
Henk de Ruiter
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 12:23  Table 11
46   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Frank Brouwer
Sun 13:33  Table 18
47   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Jan Rempe
Sun 13:07  Table 15
48   
Germany
Duy Hai Dingh
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 13:11  Table 17

Loser round 1

Race to 6
49   
Netherlands
Peter Hospers
Netherlands
Eltjo Bosselaar
Sun 11:58  Table 15
50   
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Netherlands
Winnie Koster
Sun 11:59  Table 22
51   
Netherlands
Renzo Huizinga
Netherlands
Norman Bakker
Sun 12:29  Table 16
52   
Netherlands
Martijn Meijerink
Netherlands
William Giraldo Orozco
Sun 13:20  Table 13
53   
Netherlands
Jimmy Lin
Netherlands
Same Afzali
 
54   
Netherlands
Erwin de Roo
Netherlands
Raphael Murray
Sun 11:59  Table 19
55   
Hungary
Csabi Honffy
Netherlands
Mitchel Knuever
Sun 13:25  Table 22
56   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 12:18  Table 21
57   
Netherlands
Rena Boelman
Netherlands
Richard Hesling
Sun 12:16  Table 25
58   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Rob Mekers
Sun 12:20  Table 18
59   
Micronesia
Davith Denes Hiwat
Netherlands
Willem de Haas
Sun 13:05  Table 20
60   
Netherlands
Mark Blondeau
Netherlands
Anton Jansen
Sun 12:48  Table 23
61   
Netherlands
Nigel Sloot
Netherlands
Danny Pietersz
 
62   
Netherlands
Jeroen Hoving
Poland
Martin Sawicki
Sun 13:38  Table 16
63   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 13:04  Table 26
64   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 13:03  Table 19

Loser round 2

Race to 6
65   
Netherlands
Eltjo Bosselaar
Germany
Duy Hai Dingh
Sun 14:53  Table 18
66   
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Netherlands
Jan van Lierop
Sun 14:26  Table 25
67   
Netherlands
Renzo Huizinga
Netherlands
Frank Brouwer
Sun 14:53  Table 21
68   
Netherlands
William Giraldo Orozco
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 14:15  Table 23
69   
Netherlands
Jimmy Lin
Netherlands
Esra Garrelds
Sun 13:54  Table 26
70   
Netherlands
Raphael Murray
Netherlands
Erwin Okken
Sun 14:01  Table 19
71   
Hungary
Csabi Honffy
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 14:50  Table 26
72   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Lennaert Speijker
Sun 14:22  Table 20
73   
Netherlands
Richard Hesling
Netherlands
Laurens Steernberg
Sun 13:53  Table 11
74   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sun 14:42  Table 22
75   
Netherlands
Willem de Haas
Netherlands
Mozes Leeflang
Sun 14:29  Table 24
76   
Netherlands
Mark Blondeau
Netherlands
Dick Klapwijk
Sun 14:32  Table 16
77   
Netherlands
Danny Pietersz
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 14:11  Table 13
78   
Poland
Martin Sawicki
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 14:32  Table 15
79   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Sun 14:18  Table 8
80   
Netherlands
Gregor Badzwol
Netherlands
Jules Dijcks
Sun 14:08  Table 21

Winners qualification

Race to 7
81   
Netherlands
Gerrie Kuik
Poland
Jacob Siemaszko
Sun 14:36  Table 14
82   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Rudy van der Veen
Sun 14:43  Table 17
83   
Germany
Hai Long Le
Netherlands
Rani Matti
Sun 15:14  Table 20
84   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Ivar Saris
Sun 15:11  Table 19
85   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Arya Sohrabi
Sun 15:00  Table 8
86   
Netherlands
Marco Teutscher
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 14:39  Table 12
87   
Netherlands
Henk de Ruiter
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 15:15  Table 23
88   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 15:01  Table 11

Loser round 3

Race to 6
89   
Germany
Duy Hai Dingh
Netherlands
Jan van Lierop
Sun 15:36  Table 15
90   
Netherlands
Frank Brouwer
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 15:57  Table 17
91   
Netherlands
Esra Garrelds
Netherlands
Raphael Murray
Sun 15:26  Table 14
92   
Hungary
Csabi Honffy
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 15:33  Table 13
93   
Netherlands
Richard Hesling
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sun 15:42  Table 16
94   
Netherlands
Willem de Haas
Netherlands
Dick Klapwijk
Sun 15:45  Table 26
95   
Netherlands
Danny Pietersz
Poland
Martin Sawicki
Sun 15:36  Table 12
96   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 15:08  Table 25

Losers qualification

Race to 7
97   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 16:55  Table 13
98   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Germany
Hai Long Le
Sun 17:02  Table 16
99   
Netherlands
Esra Garrelds
Netherlands
Nick van den Berg
Sun 16:57  Table 12
100   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Gerrie Kuik
Sun 16:58  Table 26
101   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 17:02  Table 17
102   
Netherlands
Willem de Haas
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 16:58  Table 14
103   
Poland
Martin Sawicki
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 16:58  Table 11
104   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Peter de Boer
Sun 16:58  Table 15

Last sixteen

Race to 7
105   
Poland
Jacob Siemaszko
Netherlands
Jan van Lierop
Sun 18:40  Table 16
106   
Netherlands
Rudy van der Veen
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 18:40  Table 12
107   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Peter de Boer
Sun 18:40  Table 14
108   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 18:40  Table 11
109   
Netherlands
Arya Sohrabi
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 18:40  Table 26
110   
Netherlands
Marco Teutscher
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 18:40  Table 17
111   
Netherlands
Henk de Ruiter
Netherlands
Gerrie Kuik
Sun 18:40  Table 15
112   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Nick van den Berg
Sun 18:40  Table 13

Quarter final

Race to 7
113   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 20:08  Table 15
114   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Ivar Saris
Sun 20:08  Table 13
115   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Marco Teutscher
Sun 20:08  Table 11
116   
Netherlands
Henk de Ruiter
Netherlands
Nick van den Berg
Sun 20:08  Table 26

Semi final

Race to 8
117   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Ivar Saris
Sun 22:02  Table 15
118   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Nick van den Berg
Sun 22:02  Table 11

Final

Race to 9
119   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Mon 00:05  Table 11

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment