Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 3, 2024

OBK OnePocket turnering

Onepocket

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Norway Mikael Øgaard
BEX BK
3 (3/0) 9 (9/0)
100%
1 Germany Thomas Kirsch
4 (4/0) 14 (12/2)
86%
1 Norway Morten Børja
Oslo BK
4 (4/0) 14 (12/2)
86%
4 Norway Christian Johannessen
Tre Sverd BK
3 (2/1) 9 (6/3)
67%
4 Norway Roy Steffensen
Tre Sverd BK
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
4 Norway Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
7 Germany Michael Götze
4 (2/2) 15 (9/6)
60%
7 Denmark Sebastian Trolle
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
7 Poland Patryk Statkiewicz
Oslo BK
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
10 Norway Tommy Myhre
Grenland BK
4 (1/3) 16 (5/11)
31%
10 Norway Espen Falkenhaug
Plan B
4 (1/3) 14 (5/9)
36%
10 Philippines Erol Dane Mula
Oslo BK
3 (0/3) 9 (0/9)
0%
13 Norway Lars Harby
Oslo BK
4 (1/3) 16 (6/10)
38%
13 Norway Iselin Masternes
Oslo BK
4 (0/4) 12 (0/12)
0%
Starts Feb 3, 2024, 11:00 AM (local time)
Entry deadline Feb 3, 2024, 10:55 AM (local time)
Organizer Oslo BK
Contact Lars Harby (streetsoundnorway@gmail.com, 92456970)
Format Round robin (14 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
More info
Velkommen til OnePocket-turnering inne på salongen vår.
Vi åpner dørene kl.10.

Turneringsavgift: 500,- (450,- av 500 ut i premie, resten av avgiften går til klubben)
Premie til 1.plass og 2.plass (og evt. 3 ved høy påmelding)

Foreløpig maks 16 spillere, så bare å melde seg på 😎

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas Kirsch 4 4 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 4
2 Daniel Lorentzen-Styr 4 2 0 2 7 8 -1 0 0 0 0.467 2
3 Patryk Statkiewicz 4 2 0 2 8 7 1 0 0 0 0.533 2
4 Tommy Myhre 4 1 0 3 5 11 -6 0 0 0 0.313 1
5 Lars Harby 4 1 0 3 6 10 -4 0 0 0 0.375 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mikael Øgaard 3 3 0 0 9 0 9 0 0 0 1 3
2 Christian Johannessen 3 2 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 2
3 Sebastian Trolle 3 1 0 2 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
4 Erol Dane Mula 3 0 0 3 0 9 -9 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Morten Børja 4 4 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 4
2 Roy Steffensen 4 3 0 1 9 6 3 0 0 0 0.6 3
3 Michael Götze 4 2 0 2 9 6 3 0 0 0 0.6 2
4 Espen Falkenhaug 4 1 0 3 5 9 -4 0 0 0 0.357 1
5 Iselin Masternes 4 0 0 4 0 12 -12 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Norway
Lars Harby
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 11:11  Table 1
2-A   
Norway
Tommy Myhre
Germany
Thomas Kirsch
Sat 11:11  Table 6
3-B   
Denmark
Sebastian Trolle
Philippines
Erol Dane Mula
Sat 11:11  Table 7
4-B   
Norway
Mikael Øgaard
Norway
Christian Johannessen
Sat 11:11  Table 8
5-C   
Norway
Morten Børja
Norway
Iselin Masternes
Sat 11:11  Table 9
6-C   
Norway
Roy Steffensen
Germany
Michael Götze
Sat 11:11  Table 10

Round 2

Race to 3
7-A   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Germany
Thomas Kirsch
Sat 12:37  Table 8
8-A   
Norway
Lars Harby
Poland
Patryk Statkiewicz
Sat 12:28  Table 1
9-B   
Denmark
Sebastian Trolle
Norway
Christian Johannessen
Sat 12:40  Table 6
10-B   
Philippines
Erol Dane Mula
Norway
Mikael Øgaard
Sat 12:39  Table 7
11-C   
Norway
Iselin Masternes
Germany
Michael Götze
Sat 12:46  Table 10
12-C   
Norway
Morten Børja
Norway
Espen Falkenhaug
Sat 12:10  Table 9

Round 3

Race to 3
13-A   
Germany
Thomas Kirsch
Poland
Patryk Statkiewicz
Sat 13:38  Table 1
14-A   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Norway
Tommy Myhre
Sat 13:17  Table 8
15-B   
Denmark
Sebastian Trolle
Norway
Mikael Øgaard
Sat 14:24  Table 7
16-B   
Norway
Christian Johannessen
Philippines
Erol Dane Mula
Sat 14:24  Table 6
17-C   
Germany
Michael Götze
Norway
Espen Falkenhaug
Sat 14:06  Table 10
18-C   
Norway
Iselin Masternes
Norway
Roy Steffensen
Sat 14:28  Table 9

Round 4

Race to 3
19-A   
Poland
Patryk Statkiewicz
Norway
Tommy Myhre
Sat 16:58  Table 7
20-A   
Germany
Thomas Kirsch
Norway
Lars Harby
Sat 17:02  Table 1
21-C   
Norway
Espen Falkenhaug
Norway
Roy Steffensen
Sat 15:55  Table 10
22-C   
Germany
Michael Götze
Norway
Morten Børja
Sat 15:55  Table 9

Round 5

Race to 3
23-A   
Norway
Tommy Myhre
Norway
Lars Harby
Sat 14:17  Table 8
24-A   
Poland
Patryk Statkiewicz
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 14:39  Table 1
25-C   
Norway
Roy Steffensen
Norway
Morten Børja
Sat 13:14  Table 9
26-C   
Norway
Espen Falkenhaug
Norway
Iselin Masternes
Sat 13:25  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants