Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 22, 2021

OBK Advanced VIII okt.-nov. 2021

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kim Bjørnstad
Oslo BK
5 (5/0) 16 (13/3)
81%
50
2 Stig Nesvik
Oslo BK
5 (3/2) 16 (11/5)
69%
46
3 Marius Solvang
3 (2/1) 10 (6/4)
60%
40
3 Nate Komljenovic
Oslo BK
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
40
5 Tomas Gryczon
Oslo BK
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
35
5 Jone Berntsen Stava
4 (2/2) 16 (6/10)
38%
35
5 Roger Mølmann
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
35
5 Pergantis Zalachas
Oslo BK
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
35
9 Odd Sebastian Bobby Fischer
Oslo BK
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
30
9 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
30
9 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
30
9 Eirik Sandaaker
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
30
13 Simen Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
25
13 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25
Entry deadline Nov 22, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Nov 22, 2021, 6:05 PM (local time)
Format Double to Single elimination (14 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Advanced okt-nov 2021
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)
More info
8-ball, annethvert brekk, dobbelcup, distanse 4

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Norway
Marius Solvang
Walk Over
 
2   
Norway
Jone Berntsen Stava
Norway
Stig Nesvik
Mon 18:15  Table 4
3   
Norway
Kim Bjørnstad
Norway
Simen Jøndal
Mon 18:15  Table 1
4   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Eirik Sandaaker
Mon 18:15  Table 2
5   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 18:15  Table 5
6   
Greece
Pergantis Zalachas
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:15  Table 6
7   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Roger Mølmann
Mon 18:15  Table 7
8   
Walk Over
Norway
Odd Sebastian Bobby Fischer
 

Winners qualification

Race to 3
9   
Norway
Marius Solvang
Norway
Jone Berntsen Stava
Mon 19:20 
10   
Norway
Kim Bjørnstad
Norway
Eirik Sandaaker
Mon 18:54 
11   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Tomas Gryczon
Mon 19:07  Table 7
12   
Norway
Roger Mølmann
Norway
Odd Sebastian Bobby Fischer
Mon 18:58  Table 2

Loser round 1

Race to 3
13   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 
14   
Norway
Simen Jøndal
Norway
Mona Søvold Sunde
  Table 5
15   
Norway
Astrid E. Pedersen
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 19:07  Table 6
16   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 3
17   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Odd Sebastian Bobby Fischer
Mon 20:05  Table 4
18   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Tomas Gryczon
Mon 20:02  Table 1
19   
Greece
Pergantis Zalachas
Norway
Eirik Sandaaker
Mon 19:48  Table 5
20   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Jone Berntsen Stava
Mon 19:48  Table 3

Quarter final

Race to 3
21   
Norway
Marius Solvang
Norway
Tomas Gryczon
Mon 21:10  Table 3
22   
Norway
Kim Bjørnstad
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 21:10  Table 4
23   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Jone Berntsen Stava
Mon 21:10  Table 6
24   
Norway
Roger Mølmann
Norway
Stig Nesvik
Mon 21:11  Table 5

Semi final

Race to 3
25   
Norway
Marius Solvang
Norway
Kim Bjørnstad
Mon 21:51  Table 4
26   
Slovenia
Nate Komljenovic
Norway
Stig Nesvik
Mon 22:04  Table 5

Final

Race to 1
27   
Norway
Kim Bjørnstad
Norway
Stig Nesvik
Mon 22:19 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants