Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 10, 2023

NM Halvmatch 2023

Three-cushion

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Jun 8, 2023, 4:59 PM (local time)
Starts Jun 10, 2023, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Carambole - Halvmatch 22/23
Organizer Norges Biljardforbund and BPS CC

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Lars-Harald Riiber 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Jarle Lundgreen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Anton Smith 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Jo Bjørnstad 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Arve Hohner 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Moises Farfan 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Kjell Lillestøl 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Geir Davidsen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Per Sondresen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Espen Hauge 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Velle Andersen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Hans-Gunnar Bernhardsen 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Lars-Harald Riiber
Anton Smith
Sat 11:00  Table 1 BS
2-B   
Jo Bjørnstad
Moises Farfan
Sat 11:00  Table 2 BS
3-C   
Kjell Lillestøl
Per Sondresen
Sat 11:00  Table 1 BP
4-D   
Espen Hauge
Hans-Gunnar Bernhardsen
Sat 11:00  Table 2 BP

Round 2

5-A   
Anton Smith
Jarle Lundgreen
Sat 12:00  Table 2 BS
6-B   
Moises Farfan
Arve Hohner
Sat 12:00  Table 1 BS
7-C   
Per Sondresen
Geir Davidsen
Sat 12:00  Table 2 BP
8-D   
Hans-Gunnar Bernhardsen
Velle Andersen
Sat 12:00  Table 1 BP

Round 3

9-A   
Jarle Lundgreen
Lars-Harald Riiber
Sat 13:00  Table 2 BS
10-B   
Arve Hohner
Jo Bjørnstad
Sat 13:00  Table 1 BS
11-C   
Geir Davidsen
Kjell Lillestøl
Sat 13:00  Table 2 BP
12-D   
Velle Andersen
Espen Hauge
Sat 13:00  Table 1 BP

Quarter final

13   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
Sat 14:00  Table 1 BP
14   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
Sat 14:00  Table 1 BS
15   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
Sat 14:00  Table 2 BP
16   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
Sat 14:00  Table 2 BS

Semi final

17   
Winner of match 13
Winner of match 14
Sat 15:30  Table 2 BP
18   
Winner of match 15
Winner of match 16
Sat 15:30  Table 1 BP

Final

19   
Winner of match 17
Winner of match 18
Sat 17:00  Table 1 BP

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer