Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 5 - February 6, 2022

NC3 Åpen

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Audun Risan Heimsjø
Trondheim Snooker
8 (8/0) 23 (19/4)
83%
57, 47, 46, 43, 31, 30, 28, 28 100
2 Kåre Valde
Stord Snookerklubb
8 (5/3) 24 (13/11)
54%
87
3 Erik Dullerud
Trondheim Snooker
7 (5/2) 20 (13/7)
65%
52, 50, 40, 40, 29, 25 74
3 Jason Hawker
Os Biljard og Snookerklubb
7 (5/2) 21 (14/7)
67%
44, 42, 40, 38, 31, 27 74
5 Geir Ellefsen
Trondheim Snooker
6 (2/4) 16 (5/11)
31%
61
5 Nassim Sekat
Trondheim Snooker
6 (3/3) 14 (6/8)
43%
61
5 Trond Johan Eeg Nielsen
Os Biljard og Snookerklubb
6 (3/3) 16 (7/9)
44%
61
5 Harald Helberg
Stord Snookerklubb
6 (3/3) 18 (8/10)
44%
28 61
9 Mona Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
5 (2/3) 12 (6/6)
50%
49
9 Roald Pettersen
Trondheim Snooker
5 (1/4) 12 (4/8)
33%
49
11 Frode Vikebø
Os Biljard og Snookerklubb
5 (0/5) 13 (3/10)
23%
43
11 Kjell Henriksen
Os Biljard og Snookerklubb
5 (0/5) 13 (3/10)
23%
43
13 Geir Bentzen
Os Biljard og Snookerklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
37
Entry deadline Feb 2, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Feb 5, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (13 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Snooker 21/22
Organizer Os Biljard og Snookerklubb
Contact Kjell Henriksen
More info
Om det ikke kommer nye korona regler innen turneringsdatoen så arrangerer vi denne turneringen. Deltager antallet er satt til maks 30. Vi tilrettelegger i lokalet så godt som vi kan for å hindre eventuell smitte spredning og oppfordrer alle deltagerer til å ta hensyn og følge anbefalingene til avstand, håndhygiene osv.
Velkommen skal dere være!

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Audun Risan Heimsjø 5 5 0 0 10 1 9 0 0 0 0.909 5
2 Harald Helberg 5 3 0 2 7 7 0 0 0 0 0.5 3
3 Trond Johan Eeg Nielsen 5 3 0 2 7 6 1 0 0 0 0.538 3
4 Geir Ellefsen 5 2 0 3 5 8 -3 0 0 0 0.385 2
5 Mona Lundetræ 5 2 0 3 6 6 0 0 0 0 0.5 2
6 Frode Vikebø 5 0 0 5 3 10 -7 0 0 0 0.231 0
7 Geir Bentzen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erik Dullerud 5 4 0 1 8 4 4 0 0 0 0.667 4
2 Jason Hawker 5 4 0 1 9 4 5 0 0 0 0.692 4
3 Kåre Valde 5 3 0 2 6 5 1 0 0 0 0.545 3
4 Nassim Sekat 5 3 0 2 6 5 1 0 0 0 0.545 3
5 Roald Pettersen 5 1 0 4 4 8 -4 0 0 0 0.333 1
6 Kjell Henriksen 5 0 0 5 3 10 -7 0 0 0 0.231 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Audun Risan Heimsjø
Geir Ellefsen
Sat 08:49  Table 15
2-A   
Geir Bentzen
Frode Vikebø
Fri 14:25 
3-A   
Harald Helberg
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 08:50  Table 16
4-B   
Nassim Sekat
Kåre Valde
Sat 08:50  Table 12
5-B   
Erik Dullerud
Kjell Henriksen
Sat 08:50  Table 13
6-B   
Jason Hawker
Roald Pettersen
Sat 08:50  Table 14

Round 2

Race to 2
7-A   
Geir Ellefsen
Frode Vikebø
Sat 10:20  Table 13
8-A   
Audun Risan Heimsjø
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 11:07  Table 15
9-A   
Geir Bentzen
Mona Lundetræ
Sat 11:00 
10-B   
Nassim Sekat
Kjell Henriksen
Sat 10:20  Table 12
11-B   
Kåre Valde
Roald Pettersen
Sat 11:07  Table 12
12-B   
Erik Dullerud
Jason Hawker
Sat 11:07  Table 16

Round 3

Race to 2
13-A   
Frode Vikebø
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 15:49  Table 15
14-A   
Geir Ellefsen
Mona Lundetræ
Fri 18:01  Table 16
15-A   
Audun Risan Heimsjø
Harald Helberg
Sat 11:59  Table 15
16-B   
Nassim Sekat
Roald Pettersen
Fri 18:13  Table 15
17-B   
Kjell Henriksen
Jason Hawker
Sat 12:49  Table 14
18-B   
Kåre Valde
Erik Dullerud
Sat 12:49  Table 16

Round 4

Race to 2
19-A   
Trond Johan Eeg Nielsen
Mona Lundetræ
Sat 12:17  Table 12
20-A   
Frode Vikebø
Harald Helberg
Sat 13:50  Table 15
21-A   
Geir Ellefsen
Geir Bentzen
Sat 15:00 
22-B   
Nassim Sekat
Jason Hawker
Sat 14:19  Table 14
23-B   
Roald Pettersen
Erik Dullerud
Sat 15:46 
24-B   
Kjell Henriksen
Kåre Valde
Sat 14:27  Table 12

Round 5

Race to 2
25-A   
Mona Lundetræ
Harald Helberg
Sat 14:49  Table 11
26-A   
Trond Johan Eeg Nielsen
Geir Bentzen
Sat 17:00 
27-A   
Frode Vikebø
Audun Risan Heimsjø
Sat 15:33  Table 15
28-B   
Nassim Sekat
Erik Dullerud
Fri 19:51  Table 15
29-B   
Jason Hawker
Kåre Valde
Sat 15:48  Table 12
30-B   
Roald Pettersen
Kjell Henriksen
Fri 19:51  Table 10

Round 6

Race to 2
31-A   
Harald Helberg
Geir Bentzen
Fri 19:00 
32-A   
Mona Lundetræ
Audun Risan Heimsjø
Fri 20:10  Table 13
33-A   
Trond Johan Eeg Nielsen
Geir Ellefsen
Sat 14:18  Table 10

Round 7

Race to 2
34-A   
Geir Bentzen
Audun Risan Heimsjø
Sat 19:00 
35-A   
Harald Helberg
Geir Ellefsen
Sat 16:16  Table 14
36-A   
Mona Lundetræ
Frode Vikebø
Sat 17:30  Table 15

Quarter final

Race to 3
37   
Audun Risan Heimsjø
Nassim Sekat
Sun 09:49  Table 15
38   
Trond Johan Eeg Nielsen
Jason Hawker
Sun 09:49  Table 14
39   
Harald Helberg
Kåre Valde
Sun 09:49  Table 16
40   
Geir Ellefsen
Erik Dullerud
Sun 09:49  Table 10

Semi final

Race to 3
41   
Audun Risan Heimsjø
Jason Hawker
Sun 13:02  Table 15
42   
Kåre Valde
Erik Dullerud
Sun 13:02  Table 16

Final

Race to 3
43   
Audun Risan Heimsjø
Kåre Valde
Sun 16:07  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer