Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 6 - November 7, 2021

Multiball Open, 3-v. juhlakisat

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Antti Mannila
7 (7/0) 71 (49/22)
69%
2 Mikko Kallioinen
9 (7/2) 89 (55/34)
62%
3 Petri Makkonen
6 (5/1) 62 (39/23)
63%
3 Marko Vehmasaho
7 (5/2) 80 (40/40)
50%
5 Jesse Gustafsson
7 (5/2) 76 (45/31)
59%
5 Markus Leppiaho
5 (4/1) 50 (29/21)
58%
5 Joonatan Kurppa
7 (5/2) 79 (43/36)
54%
5 Eevertti Övermark
7 (5/2) 76 (43/33)
57%
9 Marko Makkonen
4 (3/1) 48 (27/21)
56%
Show more
9 Joni Savolainen
5 (3/2) 57 (28/29)
49%
9 Esa Oikarinen
5 (3/2) 58 (31/27)
53%
9 Sami Ritvanen
4 (3/1) 44 (25/19)
57%
9 Jesse Valkonen
4 (3/1) 42 (25/17)
60%
9 Otto Olkkonen
4 (3/1) 45 (25/20)
56%
9 Ari Ratinen
4 (3/1) 43 (26/17)
60%
9 Leevi Laine
5 (3/2) 55 (31/24)
56%
17 Mika Riikonen
5 (3/2) 52 (28/24)
54%
17 Peter Feldmann
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
17 Harri Niemi
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
17 Tero Halttunen
4 (2/2) 43 (19/24)
44%
17 Ali Jamehdarian
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
17 Joonas Ohtonen
4 (2/2) 49 (25/24)
51%
17 Jesse Takanen
5 (3/2) 53 (30/23)
57%
17 Tommi Peltonen
5 (3/2) 58 (29/29)
50%
25 Heikki Pietilä
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
25 Joosa Riekkinen
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
25 Miika Holm
4 (2/2) 43 (19/24)
44%
25 Miikkael Söderlund
4 (2/2) 46 (21/25)
46%
25 Juha Matti Tapani Kuusela
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
25 Jonna Hurmansalo
4 (2/2) 47 (22/25)
47%
25 Jarno Heinonen
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
25 Antti Tyyskä
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
33 Sakari Räsänen
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
33 Tuomas Kauppinen
2 (1/1) 22 (10/12)
45%
33 Laura Makkonen
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
33 Jaakko Joki
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
33 Juha Tuunainen
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
33 Sakke Mannila
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
33 jari lindblad
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
33 Jussi Ahde
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
33 Nina Itkonen
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
33 Toni Ursin
3 (1/2) 32 (12/20)
38%
33 Ilkka Aaltonen
3 (1/2) 31 (11/20)
35%
33 Mikko Takanen
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
33 E-P Luukkonen
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
33 Juha Räinä
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
33 Jani Hallikas
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
33 Kimmo Pyykkinen
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
49 John Mäki-Otava
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
49 Henri Lukka
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
49 Esa Timperi
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
49 Kimmo Järvenpää
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
49 Matti Puustinen
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
49 Jukka Hurmansalo
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Lassi Muhonen
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
49 Jyri Virkki
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Joni Heino
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
49 Vesa Mäkinen
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
49 Sami Karjalainen
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Samuli Kaidesoja
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Juuso Raittila
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Lavi Virk
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Jiri Vesterinen
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
49 Kata Palm
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
Entry deadline Nov 3, 2021, 10:00 PM (local time)
Starts Nov 6, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (64 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer Black Diamond Billiards
More info
Formaatti: 10-pallo, 9-pallo ja 8-pallo, 2 erää per laji, 7 voittoon
ei kitcheniä
vuoroaloitukset

Tasoitukset: 0 - 4

Osallistuminen: 40€

Osallistujamäärä: max 64, tuplakaavio + 16 cup

Palkinnot täydellä 64 pelaajan kaaviolla:
1. 1200 € + pokaali
2. 600 € + pokaali
3.-4. 300 € + pokaali
5.-8 130 €

Ilmoittautuminen päättyy keskiviikkona 3.11.202 klo 21:00.

Aikataulu:
Pe 5.11. Lämppärikisat klo 18.00
La 6.11. Ovet auki klo 9.30 ja kisat käyntiin klo 10.00
Su 7.11. Ovet auki klo 11.30 ja 16 cup käyntiin klo 12.00

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Finland
Juha Räinä
Finland
Jiri Vesterinen
Sat 10:03  Table 1
2   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Sakari Räsänen
R1
Sat 10:49  Table 4
3   
Finland
Jussi Ahde
Finland
Kimmo Järvenpää
Sat 10:03  Table 2
4   
Finland
Harri Niemi
Finland
Jarno Heinonen
Sat 10:03  Table 3
5   
Finland
Ilkka Aaltonen
Finland
Ari Ratinen
Sat 10:03  Table 4
6   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Joni Heino
Sat 10:03  Table 5
7   
Finland
Joosa Riekkinen
Finland
Leevi Laine
Sat 10:04  Table 6
8   
Finland
Juha Tuunainen
Finland
Samuli Kaidesoja
Sat 10:04  Table 7
9   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Jukka Hurmansalo
Sat 10:04  Table 8
10   
Finland
Jani Hallikas
Finland
Mikko Takanen
Sat 10:50  Table 8
11   
Finland
Juuso Raittila
Finland
Otto Olkkonen
Sat 10:52  Table 1
12   
Finland
Mika Riikonen
R1
Switzerland
Peter Feldmann
R1
Sat 11:02  Table 7
13   
Finland
Jonna Hurmansalo
Finland
Mikko Kallioinen
Sat 10:58  Table 6
14   
Finland
Matti Puustinen
Finland
Marko Makkonen
Sat 10:55  Table 3
15   
Finland
Sami Karjalainen
Finland
Joonas Ohtonen
R1
Sat 11:18  Table 5
16   
Finland
Jesse Gustafsson
Finland
Antti Tyyskä
Sat 11:47  Table 3
17   
Finland
Lassi Muhonen
Finland
jari lindblad
Sat 11:50  Table 6
18   
Finland
Tero Halttunen
Isle of Man
Sakke Mannila
Sat 12:51  Table 1
19   
Finland
Lavi Virk
Finland
Petri Makkonen
Sat 11:50  Table 4
20   
Finland
Toni Ursin
Finland
Jaakko Joki
Sat 11:59  Table 1
21   
Finland
Henri Lukka
Finland
Tuomas Kauppinen
Sat 12:08  Table 2
22   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Kimmo Pyykkinen
Sat 12:20  Table 7
23   
Finland
Sami Ritvanen
Finland
Kata Palm
Sat 11:38  Table 8
24   
Finland
Miika Holm
Finland
Juha Matti Tapani Kuusela
Sat 12:21  Table 8
25   
Finland
Esa Timperi
Finland
Nina Itkonen
Sat 12:30  Table 4
26   
Finland
Antti Mannila
Finland
Tommi Peltonen
Sat 12:52  Table 6
27   
Finland
Marko Vehmasaho
Finland
John Mäki-Otava
Sat 13:01  Table 3
28   
Finland
Jesse Takanen
Finland
Laura Makkonen
Sat 12:39  Table 5
29   
Finland
E-P Luukkonen
Miikkael Söderlund
Sat 13:20  Table 2
30   
Finland
Jyri Virkki
Iran
Ali Jamehdarian
R1
Sat 13:27  Table 5
31   
Finland
Eevertti Övermark
Finland
Joonatan Kurppa
Sat 13:40  Table 3
32   
Finland
Jesse Valkonen
Finland
Vesa Mäkinen
Sat 13:29  Table 6

Winner round 1

Race to 7
33   
Finland
Juha Räinä
Finland
Markus Leppiaho
R1
Sat 13:53  Table 4
34   
Finland
Jussi Ahde
Finland
Harri Niemi
Sat 13:40  Table 8
35   
Finland
Ari Ratinen
Finland
Heikki Pietilä
Sat 13:51  Table 7
36   
Finland
Leevi Laine
Finland
Juha Tuunainen
Sat 13:57  Table 2
37   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Mikko Takanen
Sat 14:06  Table 5
38   
Finland
Otto Olkkonen
Finland
Mika Riikonen
Sat 14:21  Table 1
39   
Finland
Mikko Kallioinen
Finland
Marko Makkonen
Sat 14:22  Table 6
40   
Finland
Joonas Ohtonen
Finland
Antti Tyyskä
Sat 14:25  Table 2
41   
Finland
jari lindblad
Finland
Tero Halttunen
Sat 14:57  Table 3
42   
Finland
Petri Makkonen
R3
Finland
Jaakko Joki
Sat 14:41  Table 4
43   
Finland
Tuomas Kauppinen
Finland
Joni Savolainen
R1
Sat 14:58  Table 7
44   
Finland
Sami Ritvanen
Finland
Miika Holm
Sat 15:02  Table 5
45   
Finland
Nina Itkonen
Finland
Antti Mannila
Sat 15:03  Table 8
46   
Finland
Marko Vehmasaho
Finland
Jesse Takanen
Sat 15:19  Table 1
47   
Finland
E-P Luukkonen
Iran
Ali Jamehdarian
R1
Sat 15:21  Table 6
48   
Finland
Joonatan Kurppa
Finland
Jesse Valkonen
Sat 15:35  Table 7

Loser round 1

Race to 7
49   
Finland
Jiri Vesterinen
Finland
Sakari Räsänen
Sat 15:42  Table 4
50   
Finland
Kimmo Järvenpää
Finland
Jarno Heinonen
Sat 15:41  Table 5
51   
Finland
Ilkka Aaltonen
Finland
Joni Heino
Sat 15:47  Table 8
52   
Finland
Joosa Riekkinen
Finland
Samuli Kaidesoja
Sat 15:56  Table 6
53   
Finland
Jukka Hurmansalo
Finland
Jani Hallikas
Sat 16:05  Table 3
54   
Finland
Juuso Raittila
Switzerland
Peter Feldmann
Sat 16:14  Table 7
55   
Finland
Jonna Hurmansalo
Finland
Matti Puustinen
Sat 16:35  Table 1
56   
Finland
Sami Karjalainen
Finland
Jesse Gustafsson
R1
Sat 16:41  Table 5
57   
Finland
Lassi Muhonen
Isle of Man
Sakke Mannila
Sat 16:43  Table 6
58   
Finland
Lavi Virk
Finland
Toni Ursin
Sat 16:50  Table 2
59   
Finland
Henri Lukka
Finland
Kimmo Pyykkinen
Sat 16:56  Table 4
60   
Finland
Kata Palm
Finland
Juha Matti Tapani Kuusela
Sat 17:20  Table 8
61   
Finland
Esa Timperi
Finland
Tommi Peltonen
Sat 17:21  Table 3
62   
Finland
John Mäki-Otava
Finland
Laura Makkonen
Sat 17:34  Table 5
63   
Miikkael Söderlund
Finland
Jyri Virkki
Sat 17:28  Table 7
64   
Finland
Eevertti Övermark
Finland
Vesa Mäkinen
Sat 17:46  Table 1

Loser round 2

Race to 7
65   
Finland
Sakari Räsänen
Finland
Joonatan Kurppa
R1
Sat 18:03  Table 5
66   
Finland
Jarno Heinonen
Finland
E-P Luukkonen
Sat 18:21  Table 8
67   
Finland
Ilkka Aaltonen
Finland
Jesse Takanen
Sat 18:25  Table 2
68   
Finland
Joosa Riekkinen
Finland
Nina Itkonen
Sat 18:34  Table 4
69   
Finland
Jani Hallikas
Finland
Miika Holm
Sat 18:37  Table 7
70   
Switzerland
Peter Feldmann
Finland
Tuomas Kauppinen
 
71   
Finland
Jonna Hurmansalo
Finland
Jaakko Joki
Sat 18:37  Table 1
72   
Finland
Jesse Gustafsson
Finland
jari lindblad
Sat 18:38  Table 6
73   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Antti Tyyskä
Sat 18:51  Table 3
74   
Finland
Toni Ursin
Finland
Mikko Kallioinen
R2
Sat 18:55  Table 8
75   
Finland
Kimmo Pyykkinen
Finland
Mika Riikonen
Sat 19:07  Table 5
76   
Finland
Juha Matti Tapani Kuusela
Finland
Mikko Takanen
Sat 19:23  Table 6
77   
Finland
Tommi Peltonen
Finland
Juha Tuunainen
Sat 19:27  Table 2
78   
Finland
Laura Makkonen
Finland
Heikki Pietilä
Sat 19:40  Table 4
79   
Miikkael Söderlund
Finland
Jussi Ahde
Sat 19:43  Table 8
80   
Finland
Eevertti Övermark
Finland
Juha Räinä
Sat 19:51  Table 7

Winners qualification

Race to 7
81   
Finland
Markus Leppiaho
R2
Finland
Harri Niemi
Sat 19:54  Table 1
82   
Finland
Ari Ratinen
Finland
Leevi Laine
Sat 20:01  Table 3
83   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Otto Olkkonen
R1
Sat 20:02  Table 5
84   
Finland
Marko Makkonen
Finland
Joonas Ohtonen
R1
Sat 20:16  Table 6
85   
Finland
Tero Halttunen
Finland
Petri Makkonen
Sat 20:18  Table 2
86   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Sami Ritvanen
Sat 20:58  Table 4
87   
Finland
Antti Mannila
R1
Finland
Marko Vehmasaho
Sat 20:54  Table 7
88   
Iran
Ali Jamehdarian
Finland
Jesse Valkonen
Sat 20:46  Table 1

Loser round 3

Race to 7
89   
Finland
Joonatan Kurppa
Finland
Jarno Heinonen
Sat 21:06  Table 5
90   
Finland
Jesse Takanen
Finland
Joosa Riekkinen
Sat 21:13  Table 2
91   
Finland
Miika Holm
Switzerland
Peter Feldmann
Sat 21:14  Table 8
92   
Finland
Jonna Hurmansalo
Finland
Jesse Gustafsson
Sat 21:28  Table 3
93   
Finland
Antti Tyyskä
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Sat 21:29  Table 7
94   
Finland
Mika Riikonen
Finland
Juha Matti Tapani Kuusela
Sat 21:42  Table 1
95   
Finland
Tommi Peltonen
Finland
Heikki Pietilä
Sat 21:53  Table 4
96   
Miikkael Söderlund
Finland
Eevertti Övermark
R1
Sat 21:55  Table 5

Losers qualification

Race to 7
97   
Finland
Joonatan Kurppa
R1
Finland
Joonas Ohtonen
Sat 22:01  Table 6
98   
Finland
Jesse Takanen
Finland
Esa Oikarinen
Sat 22:22  Table 2
99   
Switzerland
Peter Feldmann
Finland
Leevi Laine
Sat 22:15  Table 8
100   
Finland
Jesse Gustafsson
Finland
Harri Niemi
Sat 22:14  Table 3
101   
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Iran
Ali Jamehdarian
Sat 22:19  Table 7
102   
Finland
Mika Riikonen
Finland
Marko Vehmasaho
R1
Sat 22:57  Table 7
103   
Finland
Tommi Peltonen
Finland
Joni Savolainen
Sun 00:06  Table 4
104   
Finland
Eevertti Övermark
Finland
Tero Halttunen
Sat 23:04  Table 5

Last sixteen

Race to 7
105   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Joni Savolainen
Sun 12:01  Table 1
106   
Finland
Ari Ratinen
Finland
Mikko Kallioinen
Sun 12:01  Table 2
107   
Finland
Otto Olkkonen
Finland
Joonatan Kurppa
R1
Sun 12:01  Table 3
108   
Finland
Marko Makkonen
Finland
Marko Vehmasaho
R2
Sun 12:01  Table 4
109   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Leevi Laine
Sun 12:01  Table 5
110   
Finland
Sami Ritvanen
Finland
Jesse Gustafsson
R1
Sun 12:01  Table 6
111   
Finland
Antti Mannila
R1
Finland
Esa Oikarinen
Sun 12:01  Table 7
112   
Finland
Jesse Valkonen
Finland
Eevertti Övermark
Sun 12:01  Table 8

Quarter final

Race to 7
113   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Sun 13:16  Table 4
114   
Finland
Joonatan Kurppa
Finland
Marko Vehmasaho
R1
Sun 13:16  Table 5
115   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Jesse Gustafsson
Sun 13:16  Table 6
116   
Finland
Antti Mannila
Finland
Eevertti Övermark
Sun 13:16  Table 7

Semi final

Race to 7
117   
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Finland
Marko Vehmasaho
R1
Sun 14:30  Table 6
118   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Antti Mannila
Sun 14:30  Table 4

Final

Race to 7
119   
Finland
Mikko Kallioinen
Finland
Antti Mannila
R1
Sun 16:04  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants