Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 7, 2021

Mistrzostwa Polski Seniorów kat. 45+ odmiana 8 bil 07.03.2021

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Przemysław Śpiewak
8 (7/1) 53 (39/14)
74%
2 Mariusz Śmigielski
9 (7/2) 59 (36/23)
61%
3 Mariusz Gołdyn
6 (5/1) 43 (25/18)
58%
3 Roman Wasilewski
7 (5/2) 45 (28/17)
62%
5 Tomek Bąk
5 (4/1) 34 (23/11)
68%
5 Tomasz Młodziński
5 (4/1) 34 (22/12)
65%
5 Dominik Zając
5 (4/1) 37 (24/13)
65%
5 Tomasz Jedlecki
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
9 Filip Kraupe
5 (3/2) 34 (17/17)
50%
Show more
9 Piotr Kotowski
5 (3/2) 36 (18/18)
50%
9 Tomasz Walczak
4 (2/2) 27 (15/12)
56%
9 Grzegorz Ulewicz
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
9 Tomasz Malinowski
4 (3/1) 27 (17/10)
63%
9 Wojciech Matykiewicz
4 (3/1) 28 (16/12)
57%
9 Tomasz Wendicki
5 (3/2) 36 (19/17)
53%
9 Grzegorz Kowalczyk
3 (2/1) 21 (11/10)
52%
17 Adam Kiernicki
5 (3/2) 35 (21/14)
60%
17 Robert Kuba Kozioł
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
17 Izabela Łącka
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
17 Michał Mróz
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
17 Tomasz Błażej
5 (3/2) 40 (23/17)
58%
17 Maciej Trudnowski
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
17 Robert Cylny
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
17 Bartosz Mydłowski
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
25 Piotr Garus
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
25 Tomasz Bitner
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
25 Marcin Smolich
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
25 Bartosz Czapski
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
25 Mirosław Kozłowski
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
25 Dariusz Andrzejewski
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
25 Mirosław Grzywa
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
25 Piotr Żejmo
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
33 Kamil Kapołka
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Artur Pałkowski
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
33 Rafał Olbromski
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Sebastian Miśniakiewicz
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
33 Paweł Szczerbo
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
33 Marcin Morawski
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
33 Tomasz Dymerski
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
33 Piotr Kleinschmidt
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
33 Radosław Misiewicz
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
33 Paweł Cholewicki
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
33 Gerard Kryński
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
33 Marek Bednarz
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
33 Dawid Jędrzejczak
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
33 Radosław Pacyński
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
33 Andrzej Stolarczyk
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
33 Arkadiusz Lasota
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
49 Grzegorz Modrzejewski
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
49 Robert Szafran
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
Starts Mar 7, 2021, 10:35 AM (local time)
Format Double elimination (50 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Frame
Contact Kasia Kulazińska

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Poland
Bartosz Mydłowski
Walk Over
 
2   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Paweł Cholewicki
Sun 11:00  Table 6
3   
Poland
Grzegorz Modrzejewski
Poland
Dominik Zając
Sun 11:00  Table 5
4   
Poland
Dawid Jędrzejczak
Poland
Piotr Kleinschmidt
Sun 11:00  Table 7
5   
Poland
Marcin Morawski
Walk Over
 
6   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Arkadiusz Lasota
Sun 11:00  Table 9
7   
Poland
Tomasz Błażej
Poland
Artur Pałkowski
Sun 11:00  Table 10
8   
Walk Over
Poland
Grzegorz Kowalczyk
 
9   
Poland
Rafał Olbromski
Walk Over
 
10   
Poland
Gerard Kryński
Poland
Tomasz Wendicki
Sun 11:00  Table 11
11   
Poland
Marek Bednarz
Poland
Radosław Pacyński
Sun 11:00  Table 12
12   
Walk Over
Poland
Grzegorz Ulewicz
 
13   
Poland
Radosław Misiewicz
Walk Over
 
14   
Poland
Tomasz Dymerski
Poland
Tomasz Malinowski
Sun 11:00  Table 14
15   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Przemysław Śpiewak
Sun 11:00  Table 15
16   
Walk Over
Poland
Paweł Szczerbo
 
17   
Poland
Michał Mróz
Walk Over
 
18   
Poland
Marcin Smolich
Dariusz Andrzejewski
Sun 11:00  Table 16
19   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Tomek Bąk
Sun 11:00  Table 18
20   
Walk Over
Poland
Roman Wasilewski
 
21   
Brazil
Filip Kraupe
Walk Over
 
22   
Poland
Wojciech Matykiewicz
Poland
Izabela Łącka
Sun 11:01  Table 19
23   
Poland
Bartosz Czapski
Poland
Mirosław Kozłowski
Sun 11:01  Table 20
24   
Walk Over
Poland
Tomasz Jedlecki
 
25   
Mirosław Grzywa
Walk Over
 
26   
Poland
Mariusz Gołdyn
Brunei
Kamil Kapołka
Sun 11:48  Table 10
27   
Poland
Piotr Garus
Poland
Maciej Trudnowski
Sun 11:48  Table 7
28   
Walk Over
Poland
Tomasz Walczak
 
29   
Poland
Robert Szafran
Poland
Tomasz Młodziński
Sun 11:49  Table 15
30   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Adam Kiernicki
Sun 11:52  Table 6
31   
Poland
Tomasz Bitner
Poland
Piotr Żejmo
Sun 11:52  Table 18
32   
Walk Over
Poland
Robert Cylny
 

Winner round 1

33   
Poland
Bartosz Mydłowski
Poland
Paweł Cholewicki
Sun 11:55  Table 14
34   
Poland
Dominik Zając
Poland
Dawid Jędrzejczak
Sun 11:56  Table 5
35   
Poland
Marcin Morawski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Sun 12:33  Table 10
36   
Poland
Tomasz Błażej
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Sun 11:57  Table 16
37   
Poland
Rafał Olbromski
Poland
Tomasz Wendicki
Sun 12:12  Table 11
38   
Poland
Marek Bednarz
Poland
Grzegorz Ulewicz
Sun 12:33  Table 9
39   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Tomasz Malinowski
Sun 12:14  Table 20
40   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 12:19  Table 19
41   
Poland
Michał Mróz
Dariusz Andrzejewski
Sun 12:34  Table 12
42   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Roman Wasilewski
Sun 12:34  Table 15
43   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Wojciech Matykiewicz
Sun 12:41  Table 5
44   
Poland
Bartosz Czapski
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 12:42  Table 6
45   
Mirosław Grzywa
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 12:51  Table 7
46   
Poland
Maciej Trudnowski
Poland
Tomasz Walczak
Sun 12:53  Table 18
47   
Poland
Tomasz Młodziński
Poland
Adam Kiernicki
Sun 12:57  Table 16
48   
Poland
Tomasz Bitner
Poland
Robert Cylny
Sun 13:03  Table 14

Loser round 1

49   
Walk Over
Poland
Andrzej Stolarczyk
 
50   
Poland
Grzegorz Modrzejewski
Poland
Piotr Kleinschmidt
Sun 13:04  Table 20
51   
Walk Over
Poland
Arkadiusz Lasota
 
52   
Poland
Artur Pałkowski
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Gerard Kryński
 
54   
Poland
Radosław Pacyński
Walk Over
 
55   
Walk Over
Poland
Tomasz Dymerski
 
56   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Marcin Smolich
 
58   
Poland
Piotr Kotowski
Walk Over
 
59   
Walk Over
Poland
Izabela Łącka
 
60   
Poland
Mirosław Kozłowski
Walk Over
 
61   
Walk Over
Brunei
Kamil Kapołka
 
62   
Poland
Piotr Garus
Walk Over
 
63   
Poland
Robert Szafran
Poland
Mariusz Śmigielski
Sun 13:10  Table 11
64   
Poland
Piotr Żejmo
Walk Over
 

Loser round 2

65   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Tomasz Bitner
Sun 14:29  Table 14
66   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Adam Kiernicki
Sun 14:35  Table 16
67   
Poland
Arkadiusz Lasota
Poland
Maciej Trudnowski
Sun 14:01  Table 12
68   
Poland
Artur Pałkowski
Mirosław Grzywa
Sun 14:06  Table 18
69   
Poland
Gerard Kryński
Poland
Bartosz Czapski
Sun 13:56  Table 08
70   
Poland
Radosław Pacyński
Brazil
Filip Kraupe
Sun 13:25  Table 15
71   
Poland
Tomasz Dymerski
Poland
Roman Wasilewski
Sun 13:25  Table 5
72   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Dariusz Andrzejewski
Sun 13:29  Table 12
73   
Poland
Marcin Smolich
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 13:26  Table 19
74   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:33  Table 05
75   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Marek Bednarz
Sun 13:35  Table 9
76   
Poland
Mirosław Kozłowski
Poland
Rafał Olbromski
Sun 13:36  Table 04
77   
Brunei
Kamil Kapołka
Poland
Tomasz Błażej
Sun 13:37  Table 07
78   
Poland
Piotr Garus
Poland
Marcin Morawski
Sun 14:04  Table 10
79   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Dawid Jędrzejczak
Sun 14:20  Table 19
80   
Poland
Piotr Żejmo
Poland
Paweł Cholewicki
Sun 13:49  Table 6

Winners qualification

81   
Poland
Bartosz Mydłowski
Poland
Dominik Zając
Sun 14:14  Table 7
82   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Sun 14:15  Table 5
83   
Poland
Tomasz Wendicki
Poland
Grzegorz Ulewicz
Sun 14:16  Table 20
84   
Poland
Tomasz Malinowski
Poland
Przemysław Śpiewak
Sun 14:21  Table 11
85   
Poland
Michał Mróz
Poland
Tomek Bąk
Sun 14:21  Table 15
86   
Poland
Wojciech Matykiewicz
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 14:24  Table 02
87   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Tomasz Walczak
Sun 14:25  Table 07
88   
Poland
Tomasz Młodziński
Poland
Robert Cylny
Sun 14:36  Table 06

Loser round 3

89   
Poland
Tomasz Bitner
Poland
Adam Kiernicki
Sun 16:19  Table 11
90   
Poland
Maciej Trudnowski
Mirosław Grzywa
Sun 15:03  Table 5
91   
Poland
Bartosz Czapski
Brazil
Filip Kraupe
Sun 14:47  Table 7
92   
Poland
Roman Wasilewski
Dariusz Andrzejewski
Sun 14:36  Table 04
93   
Poland
Marcin Smolich
Poland
Piotr Kotowski
Sun 14:37  Table 05
94   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Mirosław Kozłowski
Sun 14:55  Table 9
95   
Poland
Tomasz Błażej
Poland
Piotr Garus
Sun 15:11  Table 10
96   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Piotr Żejmo
Sun 15:43  Table 12

Losers qualification

97   
Poland
Adam Kiernicki
Poland
Przemysław Śpiewak
Sun 17:12  Table 5
98   
Poland
Maciej Trudnowski
Poland
Tomasz Wendicki
Sun 16:27  Table 5
99   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Robert Kuba Kozioł
Sun 16:15  Table 7
100   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Bartosz Mydłowski
Sun 15:08  Table 6
101   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Robert Cylny
Sun 16:22  Table 6
102   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Tomasz Walczak
Sun 16:24  Table 10
103   
Poland
Tomasz Błażej
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 16:25  Table 9
104   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Michał Mróz
Sun 16:51  Table 12

Last sixteen

105   
Poland
Dominik Zając
Poland
Tomasz Walczak
Sun 18:39  Table 5
106   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Roman Wasilewski
Sun 18:39  Table 7
107   
Poland
Grzegorz Ulewicz
Poland
Mariusz Śmigielski
Sun 18:39  Table 10
108   
Poland
Tomasz Malinowski
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 18:39  Table 09
109   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Piotr Kotowski
Sun 18:39  Table 010
110   
Poland
Wojciech Matykiewicz
Poland
Przemysław Śpiewak
Sun 18:39  Table 011
111   
Poland
Mariusz Gołdyn
Brazil
Filip Kraupe
Sun 18:39  Table 012
112   
Poland
Tomasz Młodziński
Poland
Tomasz Wendicki
Sun 18:39  Table 013

Quarter final

113   
Poland
Dominik Zając
Poland
Roman Wasilewski
Sun 19:55  Table 5
114   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 19:46  Table 09
115   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Przemysław Śpiewak
Sun 19:37  Table 011
116   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Tomasz Młodziński
Sun 19:40  Table 013

Semi final

117   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Mariusz Śmigielski
Sun 21:03  Table 011
118   
Poland
Przemysław Śpiewak
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 20:51  Table 03

Final

119   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Przemysław Śpiewak
Sun 22:17  Table 02

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants