Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

October 5, - October 7, 2018

LT3 Snooker Os

Add players

Please wait...
Snooker

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Reidar Rundsveen
Os Biljard og Snookerklubb
5 (5/0) 10 (10/0)
100%
46, 36, 36, 35, 30, 28, 28 40
2 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
35 35
3 Frode Vikebø
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
30
3 Geir Bentzen
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 11 (7/4)
64%
35, 28, 28 30
5 Trond Johan Eeg Nielsen
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
36 24
5 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
24
7 Mona Bergstø
Os Biljard og Snookerklubb
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
22
7 Kjell Henriksen
Os Biljard og Snookerklubb
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
22
Entry deadline Oct 3, 2018, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 5, 2018, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Snooker Region Vest 2018 and Snooker 2018
Organizer Os Biljard og Snookerklubb
Contact Kjell Henriksen

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Reidar Rundsveen 3 3 0 0 6 0 6 1 3
2 Jan Helge Kordts 3 2 0 1 4 3 1 0.571 2
3 Bernt Olav Lundetræ 3 1 0 2 3 5 -2 0.375 1
4 Kjell Henriksen 3 0 0 3 1 6 -5 0.143 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Geir Bentzen 3 3 0 0 6 2 4 0.75 3
2 Frode Vikebø 3 2 0 1 5 4 1 0.556 2
3 Trond Johan Eeg Nielsen 3 1 0 2 4 4 0 0.5 1
4 Mona Bergstø 3 0 0 3 1 6 -5 0.143 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Reidar Rundsveen
Bernt Olav Lundetræ
Fri 18:37 
2-A   
Jan Helge Kordts
Kjell Henriksen
Fri 18:36 
3-B   
Geir Bentzen
Trond Johan Eeg Nielsen
Fri 18:37 
4-B   
Frode Vikebø
Mona Bergstø
Fri 18:37 

Round 2

Race to 2
5-A   
Reidar Rundsveen
Kjell Henriksen
Fri 19:18 
6-A   
Bernt Olav Lundetræ
Jan Helge Kordts
Fri 19:18 
7-B   
Geir Bentzen
Mona Bergstø
Fri 19:18 
8-B   
Trond Johan Eeg Nielsen
Frode Vikebø
Fri 19:18 

Round 3

Race to 2
9-A   
Reidar Rundsveen
Jan Helge Kordts
Fri 20:55 
10-A   
Kjell Henriksen
Bernt Olav Lundetræ
Fri 20:55 
11-B   
Geir Bentzen
Frode Vikebø
Fri 21:39 
12-B   
Mona Bergstø
Trond Johan Eeg Nielsen
Fri 21:39 

Semi final

Race to 2
13   
Reidar Rundsveen
Frode Vikebø
Fri 23:10 
14   
Jan Helge Kordts
Geir Bentzen
Fri 23:10 

Final

Race to 2
15   
Reidar Rundsveen
Jan Helge Kordts
Fri 23:41 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer