Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 19 - November 20, 2022

Löwen-Cup

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Fitim Haradinaj
9 (8/1) 60 (41/19)
68%
2 Adnan El Boualiti
BSG Hannover
9 (8/1) 60 (40/20)
67%
3 Thomas Lüttich
8 (6/2) 53 (35/18)
66%
3 Detlev Kallweit
8 (6/2) 56 (31/25)
55%
5 Frank Staubach
7 (6/1) 44 (27/17)
61%
5 Tomas Roth
7 (6/1) 51 (27/24)
53%
5 Lukas Ebbert
7 (6/1) 43 (29/14)
67%
5 Faiz
7 (4/3) 43 (27/16)
63%
9 Julian Götting
6 (4/2) 31 (18/13)
58%
Show more
9 Frank Brouwer
6 (3/3) 37 (18/19)
49%
9 Ralph Steinberg
6 (4/2) 39 (22/17)
56%
9 Sebastian Bienia
6 (3/3) 45 (22/23)
49%
9 Marcus Hopfe
6 (4/2) 36 (21/15)
58%
9 Gaetano Sanfilippo
6 (4/2) 36 (21/15)
58%
9 Ahmet Ciftci
6 (4/2) 36 (19/17)
53%
9 Edin Avdicc
6 (4/2) 38 (20/18)
53%
17 Eddy Haberlach
5 (2/3) 33 (15/18)
45%
17 Sami Kadriolli
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
17 Oliver Stockmann
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
17 Matthias Gatzke
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
17 Michael Kampers
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
17 Benjamin Wanous
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
17 Mike Evers
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
17 Patryk Gurzynski
5 (2/3) 25 (13/12)
52%
25 Patrik Baier
5 (2/3) 32 (15/17)
47%
25 Andreas Heineke
5 (2/3) 26 (10/16)
38%
25 Peter Mahlfeld
5 (2/3) 30 (14/16)
47%
25 Puria Mosane
BSG Hannover
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
25 Silke Mahlfeld
5 (2/3) 26 (13/13)
50%
25 Marco Caltabiano
5 (2/3) 27 (15/12)
56%
25 Steven Giannotti
5 (3/2) 26 (17/9)
65%
25 Gwyn Spooner
5 (2/3) 29 (13/16)
45%
33 Andreas Gille
5 (2/3) 30 (12/18)
40%
33 Matthias Kleiner
5 (1/4) 24 (8/16)
33%
33 Tobias Espelage
5 (1/4) 29 (12/17)
41%
33 Engin Niron
5 (2/3) 30 (14/16)
47%
33 Boris Ivanovski
5 (2/3) 24 (8/16)
33%
33 Frank Hermann
5 (1/4) 29 (12/17)
41%
33 Holger Hannekum
5 (1/4) 30 (11/19)
37%
33 Oliver Wieme
5 (2/3) 30 (13/17)
43%
41 Christine Kreidler
5 (0/5) 22 (2/20)
9%
41 Pascal Greiwe
5 (1/4) 26 (7/19)
27%
41 Agush Ahmeti
5 (0/5) 28 (8/20)
29%
41 Klaus-Peter Schmitz
5 (1/4) 26 (8/18)
31%
41 Ronald Hasenfuß
5 (0/5) 29 (9/20)
31%
41 Daniel Schinkel
5 (0/5) 25 (5/20)
20%
41 Luca Holland-Moritz
5 (0/5) 29 (9/20)
31%
41 Michael Schroeder
5 (1/4) 28 (11/17)
39%
Entry deadline Nov 19, 2022, 10:40 AM (local time)
Starts Nov 19, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (48 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer BS Braunschweig e.V.
Contact Löwen-Cup Braunschweig (loewen-cup@billard-sport-braunschweig.de)
More info
Turnier: max. 48 Teilnehmer | 10 -Ball | Wechselbreak
Gruppenphase: 8 x 6er-Gruppen (Jeder-gegen-Jeden auf 4 GWS)
Endrunde (EKO): aus jeder Gruppe qualifizieren sich Platz 1 und 2 für die Endrunde
durchgehend 6 GWS bis zum Finale

Preisgeld*
Platz 1 - 500€
Platz 2 - 300€
Platz 3-4 - 150€
Platz 5-8 - 75€
Beste Dame - 40€
*bei vollem Feld

Startgeld: 33€ pro Teilnehmer (inkl. 3€ fee)
First Pay – First Play

Jackpotschießen: 1 Partie 9-Ball an/aus auf einem Chinese-Pooltisch = 50€
pro Los 1 Euro

Startgeldzahlung im Vorfeld auf folgendes Konto
BS Braunschweig
Verwendungszweck: Name, Vorname des Teilnehmers
IBAN DE24 2704 0080 0509 9981 00

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lukas Ebbert 5 5 0 0 20 6 14 1 0 0 0.769 5
2 Marcus Hopfe 5 4 0 1 16 9 7 0 0 0 0.64 4
3 Benjamin Wanous 5 3 0 2 16 12 4 0 0 0 0.571 3
4 Andreas Heineke 5 2 0 3 10 16 -6 1 0 0 0.385 2
5 Holger Hannekum 5 1 0 4 11 19 -8 0 0 0 0.367 1
6 Luca Holland-Moritz 5 0 0 5 9 20 -11 0 0 0 0.31 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Fitim Haradinaj 5 4 0 1 17 5 12 0 0 0 0.773 4
2 Frank Brouwer 5 3 0 2 16 13 3 0 0 0 0.552 3
3 Matthias Gatzke 5 3 0 2 14 12 2 0 0 0 0.538 3
4 Puria Mosane 5 3 0 2 16 12 4 0 0 0 0.571 3
5 Andreas Gille 5 2 0 3 12 18 -6 0 0 0 0.4 2
6 Daniel Schinkel 5 0 0 5 5 20 -15 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Frank Staubach 5 5 0 0 20 8 12 0 0 0 0.714 5
2 Ralph Steinberg 5 4 0 1 18 11 7 1 0 0 0.621 4
3 Patryk Gurzynski 5 2 0 3 13 12 1 0 0 0 0.52 2
4 Silke Mahlfeld 5 2 0 3 13 13 0 0 0 0 0.5 2
5 Boris Ivanovski 5 2 0 3 8 16 -8 0 0 0 0.333 2
6 Agush Ahmeti 5 0 0 5 8 20 -12 0 0 0 0.286 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas Lüttich 5 4 0 1 19 7 12 0 0 0 0.731 4
2 Edin Avdicc 5 4 0 1 17 12 5 0 0 0 0.586 4
3 Sami Kadriolli 5 3 0 2 16 16 0 0 0 0 0.5 3
4 Patrik Baier 5 2 0 3 15 17 -2 0 0 0 0.469 2
5 Oliver Wieme 5 2 0 3 13 17 -4 0 0 0 0.433 2
6 Ronald Hasenfuß 5 0 0 5 9 20 -11 0 0 0 0.31 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Adnan El Boualiti 5 5 0 0 20 11 9 0 0 0 0.645 5
2 Sebastian Bienia 5 3 0 2 17 17 0 0 0 0 0.5 3
3 Michael Kampers 5 3 0 2 17 13 4 0 0 0 0.567 3
4 Peter Mahlfeld 5 2 0 3 14 16 -2 0 0 0 0.467 2
5 Tobias Espelage 5 1 0 4 12 17 -5 0 0 0 0.414 1
6 Michael Schroeder 5 1 0 4 11 17 -6 0 0 0 0.393 1
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomas Roth 5 5 0 0 20 13 7 0 0 0 0.606 5
2 Ahmet Ciftci 5 4 0 1 19 11 8 0 0 0 0.633 4
3 Eddy Haberlach 5 2 0 3 15 18 -3 0 0 0 0.455 2
4 Marco Caltabiano 5 2 0 3 15 12 3 0 0 0 0.556 2
5 Frank Hermann 5 1 0 4 12 17 -5 0 0 0 0.414 1
6 Klaus-Peter Schmitz 5 1 0 4 8 18 -10 0 0 0 0.308 1
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Detlev Kallweit 5 4 0 1 17 11 6 0 0 0 0.607 4
2 Faiz 5 3 0 2 17 9 8 0 0 0 0.654 3
3 Mike Evers 5 3 0 2 13 10 3 0 0 0 0.565 3
4 Gwyn Spooner 5 2 0 3 13 16 -3 0 0 0 0.448 2
5 Engin Niron 5 2 0 3 14 16 -2 0 0 0 0.467 2
6 Pascal Greiwe 5 1 0 4 7 19 -12 0 0 0 0.269 1
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Julian Götting 5 4 0 1 17 7 10 1 0 0 0.708 4
2 Gaetano Sanfilippo 5 4 0 1 17 9 8 0 0 0 0.654 4
3 Oliver Stockmann 5 3 0 2 15 15 0 0 0 0 0.5 3
4 Steven Giannotti 5 3 0 2 17 9 8 0 0 0 0.654 3
5 Matthias Kleiner 5 1 0 4 8 16 -8 0 0 0 0.333 1
6 Christine Kreidler 5 0 0 5 2 20 -18 0 0 0 0.091 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Marcus Hopfe
Sat 11:48  Table 5
2-A   
Germany
Benjamin Wanous
Germany
Lukas Ebbert
Sat 11:00  Table 1
3-A   
Germany
Andreas Heineke
R1
Germany
Luca Holland-Moritz
Sat 12:02  Table 8
4-B   
Germany
Daniel Schinkel
Germany
Fitim Haradinaj
Sat 11:00  Table 2
5-B   
Netherlands
Frank Brouwer
Germany
Andreas Gille
Sat 11:41  Table 2
6-B   
Iran
Puria Mosane
Germany
Matthias Gatzke
Sat 12:19  Table 5
7-C   
Albania
Agush Ahmeti
Germany
Frank Staubach
Sat 11:00  Table 3
8-C   
Germany
Ralph Steinberg
Germany
Boris Ivanovski
Sat 11:42  Table 6
9-C   
Poland
Patryk Gurzynski
Germany
Silke Mahlfeld
Sat 15:15  Table 7
10-D   
Germany
Patrik Baier
Germany
Thomas Lüttich
Sat 11:00  Table 4
11-D   
Montenegro
Edin Avdicc
Germany
Ronald Hasenfuß
Sat 11:50  Table 1
12-D   
Germany
Sami Kadriolli
Belgium
Oliver Wieme
Sat 12:30  Table 4
13-E   
Germany
Michael Schroeder
Germany
Tobias Espelage
Sat 11:01  Table 5
14-E   
Morocco
Adnan El Boualiti
Germany
Sebastian Bienia
Sat 12:49  Table 6
15-E   
Germany
Peter Mahlfeld
Germany
Michael Kampers
Sat 12:17  Table 6
16-F   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Eddy Haberlach
Sat 11:02  Table 8
17-F   
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Germany
Frank Hermann
Sat 11:57  Table 4
18-F   
Turkey
Ahmet Ciftci
Italy
Marco Caltabiano
Sat 12:40  Table 1
19-G   
Germany
Mike Evers
Afghanistan
Faiz Alizay
Sat 11:01  Table 6
20-G   
Germany
Gwyn Spooner
Turkey
Engin Niron
Sat 11:42  Table 3
21-G   
Germany
Detlev Kallweit
Pascal Greiwe
Sat 12:39  Table 2
22-H   
Germany
Matthias Kleiner
Germany
Christine Kreidler
Sat 11:01  Table 7
23-H   
Germany
Steven Giannotti
Italy
Gaetano Sanfilippo
Sat 11:43  Table 7
24-H   
Germany
Oliver Stockmann
Germany
Julian Götting
R1
Sat 12:39  Table 7

Round 2

Race to 4
25-A   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Lukas Ebbert
Sat 12:51  Table 8
26-A   
Germany
Marcus Hopfe
Germany
Luca Holland-Moritz
Sat 12:53  Table 5
27-A   
Germany
Benjamin Wanous
Germany
Andreas Heineke
Sat 13:16  Table 2
28-B   
Germany
Daniel Schinkel
Germany
Andreas Gille
Sat 13:19  Table 1
29-B   
Germany
Fitim Haradinaj
Germany
Matthias Gatzke
Sat 13:26  Table 5
30-B   
Netherlands
Frank Brouwer
Iran
Puria Mosane
Sat 13:25  Table 4
31-C   
Albania
Agush Ahmeti
Germany
Boris Ivanovski
Sat 13:26  Table 8
32-C   
Germany
Frank Staubach
Germany
Silke Mahlfeld
Sat 13:57  Table 2
33-C   
Germany
Ralph Steinberg
R1
Poland
Patryk Gurzynski
Sat 14:50  Table 7
34-D   
Germany
Patrik Baier
Germany
Ronald Hasenfuß
Sat 13:32  Table 6
35-D   
Germany
Thomas Lüttich
Belgium
Oliver Wieme
Sat 13:34  Table 7
36-D   
Montenegro
Edin Avdicc
Germany
Sami Kadriolli
Sat 13:38  Table 3
37-E   
Germany
Michael Schroeder
Germany
Sebastian Bienia
Sat 13:46  Table 5
38-E   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Michael Kampers
Sat 14:02  Table 8
39-E   
Morocco
Adnan El Boualiti
Germany
Peter Mahlfeld
Sat 14:07  Table 4
40-F   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Frank Hermann
Sat 14:07  Table 7
41-F   
Germany
Eddy Haberlach
Italy
Marco Caltabiano
Sat 14:15  Table 3
42-F   
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Turkey
Ahmet Ciftci
Sat 14:23  Table 1
43-G   
Germany
Mike Evers
Turkey
Engin Niron
Sat 14:32  Table 6
44-G   
Afghanistan
Faiz Alizay
Pascal Greiwe
Sat 14:36  Table 8
45-G   
Germany
Gwyn Spooner
Germany
Detlev Kallweit
Sat 14:41  Table 5
46-H   
Germany
Matthias Kleiner
Italy
Gaetano Sanfilippo
Sat 14:53  Table 2
47-H   
Germany
Christine Kreidler
Germany
Julian Götting
Sat 14:53  Table 4
48-H   
Germany
Steven Giannotti
Germany
Oliver Stockmann
Sat 14:55  Table 1

Round 3

Race to 4
49-A   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Luca Holland-Moritz
Sat 14:58  Table 6
50-A   
Germany
Lukas Ebbert
Germany
Andreas Heineke
Sat 14:59  Table 8
51-A   
Germany
Marcus Hopfe
Germany
Benjamin Wanous
Sat 15:09  Table 3
52-B   
Germany
Daniel Schinkel
Germany
Matthias Gatzke
Sat 15:28  Table 4
53-B   
Germany
Andreas Gille
Iran
Puria Mosane
Sat 15:48  Table 3
54-B   
Germany
Fitim Haradinaj
Netherlands
Frank Brouwer
Sat 16:42  Table 6
55-C   
Albania
Agush Ahmeti
Germany
Silke Mahlfeld
Sat 15:49  Table 2
56-C   
Germany
Boris Ivanovski
Poland
Patryk Gurzynski
Sat 15:42  Table 8
57-C   
Germany
Frank Staubach
Germany
Ralph Steinberg
Sat 16:45  Table 5
58-D   
Germany
Patrik Baier
Belgium
Oliver Wieme
Sat 15:34  Table 5
59-D   
Germany
Ronald Hasenfuß
Germany
Sami Kadriolli
Sat 15:56  Table 6
60-D   
Germany
Thomas Lüttich
Montenegro
Edin Avdicc
Sat 16:45  Table 7
61-E   
Germany
Michael Schroeder
Germany
Michael Kampers
Sat 15:37  Table 7
62-E   
Germany
Sebastian Bienia
Germany
Peter Mahlfeld
Sat 16:18  Table 8
63-E   
Germany
Tobias Espelage
Morocco
Adnan El Boualiti
Sat 16:56  Table 4
64-F   
Czech Republic
Tomas Roth
Italy
Marco Caltabiano
Sat 15:58  Table 1
65-F   
Germany
Frank Hermann
Turkey
Ahmet Ciftci
Sat 16:23  Table 2
66-F   
Germany
Eddy Haberlach
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Sat 17:06  Table 3
67-G   
Germany
Mike Evers
Pascal Greiwe
Sat 16:12  Table 4
68-G   
Turkey
Engin Niron
Germany
Detlev Kallweit
Sat 16:27  Table 3
69-G   
Afghanistan
Faiz Alizay
Germany
Gwyn Spooner
Sat 17:06  Table 6
70-H   
Germany
Matthias Kleiner
Germany
Julian Götting
Sat 16:16  Table 7
71-H   
Italy
Gaetano Sanfilippo
Germany
Oliver Stockmann
Sat 16:36  Table 1
72-H   
Germany
Christine Kreidler
Germany
Steven Giannotti
Sat 18:18  Table 1

Round 4

Race to 4
73-A   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Andreas Heineke
Sat 17:08  Table 2
74-A   
Germany
Luca Holland-Moritz
Germany
Benjamin Wanous
Sat 17:44  Table 4
75-A   
Germany
Lukas Ebbert
R1
Germany
Marcus Hopfe
Sat 18:31  Table 5
76-B   
Germany
Daniel Schinkel
Iran
Puria Mosane
Sat 17:13  Table 8
77-B   
Germany
Matthias Gatzke
Netherlands
Frank Brouwer
Sat 18:02  Table 3
78-B   
Germany
Andreas Gille
Germany
Fitim Haradinaj
Sat 18:37  Table 8
79-C   
Albania
Agush Ahmeti
Poland
Patryk Gurzynski
Sat 17:20  Table 7
80-C   
Germany
Silke Mahlfeld
Germany
Ralph Steinberg
Sat 12:30  Table 3
81-C   
Germany
Boris Ivanovski
Germany
Frank Staubach
Sat 18:45  Table 3
82-D   
Germany
Patrik Baier
Germany
Sami Kadriolli
Sat 17:30  Table 8
83-D   
Belgium
Oliver Wieme
Montenegro
Edin Avdicc
Sat 18:15  Table 2
84-D   
Germany
Ronald Hasenfuß
Germany
Thomas Lüttich
Sat 18:47  Table 2
85-E   
Germany
Michael Schroeder
Germany
Peter Mahlfeld
Sat 17:37  Table 7
86-E   
Germany
Michael Kampers
Morocco
Adnan El Boualiti
Sat 18:15  Table 7
87-E   
Germany
Sebastian Bienia
Germany
Tobias Espelage
Sat 18:49  Table 5
88-F   
Czech Republic
Tomas Roth
Turkey
Ahmet Ciftci
Sat 17:41  Table 5
89-F   
Italy
Marco Caltabiano
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Sat 18:16  Table 8
90-F   
Germany
Frank Hermann
Germany
Eddy Haberlach
Sat 18:56  Table 6
91-G   
Germany
Mike Evers
Germany
Detlev Kallweit
Sat 17:41  Table 6
92-G   
Pascal Greiwe
Germany
Gwyn Spooner
Sat 18:27  Table 6
93-G   
Turkey
Engin Niron
Afghanistan
Faiz Alizay
Sat 18:56  Table 1
94-H   
Germany
Matthias Kleiner
Germany
Oliver Stockmann
Sat 18:29  Table 4
95-H   
Germany
Julian Götting
Germany
Steven Giannotti
Sat 17:29  Table 1
96-H   
Italy
Gaetano Sanfilippo
Germany
Christine Kreidler
Sat 18:58  Table 7

Round 5

Race to 4
97-A   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Benjamin Wanous
Sat 19:12  Table 8
98-A   
Germany
Andreas Heineke
Germany
Marcus Hopfe
Sat 21:02  Table 5
99-A   
Germany
Luca Holland-Moritz
Germany
Lukas Ebbert
Sat 19:58  Table 7
100-B   
Germany
Daniel Schinkel
Netherlands
Frank Brouwer
Sat 19:24  Table 2
101-B   
Iran
Puria Mosane
Germany
Fitim Haradinaj
Sat 20:02  Table 2
102-B   
Germany
Matthias Gatzke
Germany
Andreas Gille
Sat 20:35  Table 7
103-C   
Albania
Agush Ahmeti
Germany
Ralph Steinberg
Sat 19:25  Table 3
104-C   
Poland
Patryk Gurzynski
Germany
Frank Staubach
Sat 20:04  Table 6
105-C   
Germany
Silke Mahlfeld
Germany
Boris Ivanovski
Sat 20:23  Table 4
106-D   
Germany
Patrik Baier
Montenegro
Edin Avdicc
Sat 19:25  Table 4
107-D   
Germany
Sami Kadriolli
Germany
Thomas Lüttich
Sat 20:06  Table 3
108-D   
Belgium
Oliver Wieme
Germany
Ronald Hasenfuß
Sat 20:39  Table 4
109-E   
Germany
Michael Schroeder
Morocco
Adnan El Boualiti
Sat 19:29  Table 7
110-E   
Germany
Peter Mahlfeld
Germany
Tobias Espelage
Sat 20:06  Table 8
111-E   
Germany
Michael Kampers
Germany
Sebastian Bienia
Sat 20:39  Table 8
112-F   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Klaus-Peter Schmitz
Sat 19:31  Table 1
113-F   
Turkey
Ahmet Ciftci
Germany
Eddy Haberlach
Sat 20:15  Table 1
114-F   
Italy
Marco Caltabiano
Germany
Frank Hermann
Sat 20:44  Table 5
115-G   
Germany
Mike Evers
Germany
Gwyn Spooner
Sat 19:43  Table 6
116-G   
Germany
Detlev Kallweit
Afghanistan
Faiz Alizay
Sat 20:17  Table 5
117-G   
Pascal Greiwe
Turkey
Engin Niron
Sat 20:48  Table 6
118-H   
Germany
Matthias Kleiner
Germany
Steven Giannotti
Sat 19:44  Table 5
119-H   
Germany
Oliver Stockmann
Germany
Christine Kreidler
Sat 20:22  Table 2
120-H   
Germany
Julian Götting
Italy
Gaetano Sanfilippo
Sat 20:58  Table 3

Last sixteen

Race to 6
121   
Germany
Lukas Ebbert
Netherlands
Frank Brouwer
Sat 22:01  Table 1
122   
Germany
Marcus Hopfe
Germany
Fitim Haradinaj
Sat 22:02  Table 2
123   
Germany
Frank Staubach
Montenegro
Edin Avdicc
Sat 22:02  Table 3
124   
Germany
Ralph Steinberg
Germany
Thomas Lüttich
R1
Sat 22:02  Table 4
125   
Morocco
Adnan El Boualiti
Turkey
Ahmet Ciftci
Sat 22:02  Table 5
126   
Germany
Sebastian Bienia
Czech Republic
Tomas Roth
Sat 22:03  Table 6
127   
Germany
Detlev Kallweit
Italy
Gaetano Sanfilippo
Sat 22:03  Table 7
128   
Afghanistan
Faiz Alizay
Germany
Julian Götting
Sat 22:03  Table 8

Quarter final

Race to 6
129   
Germany
Lukas Ebbert
Germany
Fitim Haradinaj
Sat 23:37  Table 1
130   
Germany
Frank Staubach
Germany
Thomas Lüttich
Sat 23:37  Table 4
131   
Morocco
Adnan El Boualiti
Czech Republic
Tomas Roth
Sat 23:37  Table 5
132   
Germany
Detlev Kallweit
Afghanistan
Faiz Alizay
Sat 23:37  Table 8

Semi final

Race to 6
133   
Germany
Fitim Haradinaj
Germany
Thomas Lüttich
Sun 00:41  Table 4
134   
Morocco
Adnan El Boualiti
Germany
Detlev Kallweit
Sun 00:41  Table 3

Final

Race to 6
135   
Germany
Fitim Haradinaj
Morocco
Adnan El Boualiti
Sun 02:13  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants