Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 11, 2020

Kong Oscar Tirsdagsturnering

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Matias Sætre
Herøy BK
5 (5/0) 41 (25/16)
61%
100
2 Ronny Algrøy
5 (3/2) 38 (21/17)
55%
87
3 John Nordeide
Marken IL, Kong Oscar BK
3 (2/1) 22 (11/11)
50%
74
3 Marjan Maka
Marken IL, Kong Oscar BK
5 (3/2) 39 (22/17)
56%
74
5 Ketil Andre Strømmen
Marken IL, Kong Oscar BK
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
61
5 Robert Gelin Rysjedal
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
61
7 Stian Larsen
Marken IL, Kong Oscar BK
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
54
7 Mats Engeberg
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
54
9 Ørn Ørnegård
Marken IL, Kong Oscar BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
49
9 Robert Haga
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
49
9 Raymond Krossøy
Marken IL, Kong Oscar BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
49
9 Algirdas Riska
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
49
999 Tom Ole Alvær
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Feb 11, 2020, 6:15 PM (local time)
Starts Feb 11, 2020, 6:15 PM (local time)
Format Double to Single elimination (13 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Kong Oscar Tirsdagsturnering
Organizer Kong Oscar Turnering
More info
Tirsdagsturnering!

150,- i påmelding. Alt går til premie.

HC 0-3

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
John Nordeide
Walk Over
 
2   
Lithuania
Algirdas Riska
2
Albania
marjan maka
1
Tue 18:17 
3   
Norway
Stian Larsen
0
Norway
Mats Engeberg
2
Tue 18:14 
4   
Norway
Ketil Andre Strømmen
1
Norway
Tom Ole Alvær
3
 
5   
Norway
Ronny Algrøy
Walk Over
 
6   
Norway
Robert Haga
2
Norway
Raymond Krossøy
2
Tue 18:15 
7   
Norway
Robert Gelin Rysjedal
1
Norway
Matias Sætre
Tue 18:15 
8   
Walk Over
Norway
Ørn Ørnegård
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Norway
John Nordeide
0
Lithuania
Algirdas Riska
2
Tue 18:47 
10   
Norway
Stian Larsen
0
Norway
Ketil Andre Strømmen
1
Tue 18:47 
11   
Norway
Ronny Algrøy
0
Norway
Robert Haga
2
Tue 18:37 
12   
Norway
Matias Sætre
Norway
Ørn Ørnegård
0
Tue 18:47 

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Albania
marjan maka
 
14   
Norway
Mats Engeberg
2
Norway
Tom Ole Alvær
3
 
15   
Walk Over
Norway
Raymond Krossøy
 
16   
Norway
Robert Gelin Rysjedal
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Albania
marjan maka
1
Norway
Ørn Ørnegård
0
Tue 20:02 
18   
Norway
Mats Engeberg
2
Norway
Robert Haga
2
Tue 19:09 
19   
Norway
Raymond Krossøy
2
Norway
Stian Larsen
0
Tue 19:18 
20   
Norway
Robert Gelin Rysjedal
1
Lithuania
Algirdas Riska
2
Tue 19:18 

Winners qualification

Race to 5
21   
Norway
John Nordeide
0
Norway
Ketil Andre Strømmen
1
Tue 19:18 
22   
Norway
Ronny Algrøy
0
Norway
Matias Sætre
Tue 19:30 

Loser round 3

Race to 5
23   
Albania
marjan maka
1
Norway
Mats Engeberg
2
Tue 20:12 
24   
Norway
Stian Larsen
0
Norway
Robert Gelin Rysjedal
1
Tue 20:02 

Losers qualification

Race to 5
25   
Albania
marjan maka
1
Norway
Ketil Andre Strømmen
1
Tue 20:34 
26   
Norway
Robert Gelin Rysjedal
1
Norway
Ronny Algrøy
0
Tue 20:28 

Semi final

Race to 5
27   
Norway
John Nordeide
0
Norway
Ronny Algrøy
0
Tue 21:06 
28   
Norway
Matias Sætre
Albania
marjan maka
1
Tue 21:06 

Final

Race to 5
29   
Norway
Ronny Algrøy
0
Norway
Matias Sætre
Tue 21:46 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants