Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 1, 2022

KM 8Ball NBC 2022

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Björn Svensson
Nässjö Billiard Club
5 (5/0) 33 (25/8)
76%
2 Fredrik Sörensen
Nässjö Billiard Club
5 (4/1) 36 (24/12)
67%
3 Niklas Tälth
Nässjö Billiard Club
6 (4/2) 46 (27/19)
59%
3 John Jenuwein
Nässjö Billiard Club
6 (4/2) 41 (27/14)
66%
5 Anders Christersson
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
5 Hans Petersson
Nässjö Billiard Club
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
7 Jorma Antikainen
Nässjö Billiard Club
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
7 Christian Jadlert
Nässjö Billiard Club
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
9 Simon Vestberg
Nässjö Billiard Club
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
9 Niclas Ek Sterner
Nässjö Billiard Club
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
9 Moses Shtieh
Nässjö Billiard Club
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
9 Örjan Bruce
Nässjö Billiard Club
3 (1/2) 17 (5/12)
29%
13 Janet Fogelberg
Nässjö Billiard Club
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
13 Henrik Hjälte
Nässjö Billiard Club
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
13 Chanjira Baibong
Nässjö Billiard Club
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
Entry deadline Sep 30, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 1, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Nässjö Billiard Club

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Jorma Antikainen
Walk Over
 
2   
Sweden
Fredrik Sörensen
Sweden
Christian Jadlert
Sat 11:06  Table 1
3   
Sweden
Simon Vestberg
Sweden
John Jenuwein
Sat 11:06  Table 2
4   
Sweden
Henrik Hjälte
Sweden
Anders Christersson
Sat 11:06  Table 4
5   
Sweden
Björn Svensson
Sweden
Chanjira Baibong
Sat 11:06  Table 3
6   
Sweden
Niklas Tälth
Sweden
Niclas Ek Sterner
Sat 11:46  Table 3
7   
Sweden
Moses Shtieh
Sweden
Janet Fogelberg
Sat 11:56  Table 1
8   
Sweden
Örjan Bruce
Sweden
Hans Petersson
Sat 12:22  Table 2

Winner round 1

Race to 5
9   
Sweden
Jorma Antikainen
Sweden
Fredrik Sörensen
Sat 12:40  Table 4
10   
Sweden
Simon Vestberg
Sweden
Anders Christersson
Sat 12:56  Table 1
11   
Sweden
Björn Svensson
Sweden
Niclas Ek Sterner
Sat 13:07  Table 3
12   
Sweden
Moses Shtieh
Sweden
Hans Petersson
Sat 13:20  Table 2

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Sweden
Christian Jadlert
 
14   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Henrik Hjälte
Sat 13:40  Table 3
15   
Sweden
Chanjira Baibong
Sweden
Niklas Tälth
Sat 13:45  Table 4
16   
Sweden
Janet Fogelberg
Sweden
Örjan Bruce
Sat 13:55  Table 1

Loser round 2

Race to 5
17   
Sweden
Christian Jadlert
Sweden
Moses Shtieh
Sat 14:24  Table 2
18   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Niclas Ek Sterner
Sat 14:21  Table 3
19   
Sweden
Niklas Tälth
Sweden
Simon Vestberg
Sat 14:29  Table 4
20   
Sweden
Örjan Bruce
Sweden
Jorma Antikainen
Sat 15:33  Table 1

Winners qualification

Race to 5
21   
Sweden
Fredrik Sörensen
Sweden
Anders Christersson
Sat 15:05  Table 3
22   
Sweden
Björn Svensson
Sweden
Hans Petersson
Sat 15:43  Table 3

Loser round 3

Race to 5
23   
Sweden
Christian Jadlert
Sweden
John Jenuwein
Sat 16:06  Table 2
24   
Sweden
Niklas Tälth
Sweden
Jorma Antikainen
Sat 16:25  Table 1

Losers qualification

Race to 5
25   
Sweden
John Jenuwein
Sweden
Anders Christersson
Sat 17:18  Table 3
26   
Sweden
Niklas Tälth
R1
Sweden
Hans Petersson
Sat 17:18  Table 1

Semi final

Race to 5
27   
Sweden
Fredrik Sörensen
Sweden
Niklas Tälth
Sat 18:50  Table 1
28   
Sweden
Björn Svensson
Sweden
John Jenuwein
Sat 18:50  Table 3

Final

Race to 5
29   
Sweden
Fredrik Sörensen
Sweden
Björn Svensson
Sat 20:01  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants