Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 28, 2023

II PRUEBA DE DIVISION DE HONOR C.V 23/24

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Spain Raúl Martín Muela
6 (6/0) 75 (47/28)
63%
550
2 England Steve Boyle
6 (5/1) 75 (42/33)
56%
480
3 Spain Andrés Seguí Catala
5 (4/1) 62 (36/26)
58%
420
3 Spain Javier Miguel López Alos
4 (3/1) 46 (25/21)
54%
420
5 Spain Gabi Estepa
4 (3/1) 47 (29/18)
62%
370
5 Spain Diego Pedro Simon Parra
4 (2/2) 47 (27/20)
57%
370
5 Spain Jose Manuel Costa
5 (3/2) 53 (31/22)
58%
370
5 Saint Lucia Victor Cuadrado Pascual
4 (3/1) 53 (26/27)
49%
370
9 Juan Carlos Sanchez Sanchez
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
330
Show more
9 Venezuela Ronny Spaeth
3 (2/1) 32 (17/15)
53%
330
9 Spain Ascensio Lucas ponte
4 (2/2) 51 (27/24)
53%
330
9 Spain Jesus Borrueco Fernandez
3 (1/2) 36 (15/21)
42%
330
9 Spain Francisco jose Sanchez paya
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
330
9 Argentina Jose Carlos Bustos
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
330
9 Spain Oliver Rodriguez Roa
4 (2/2) 47 (26/21)
55%
330
9 Spain FRANCISCO M. MORENO GOMEZ
3 (2/1) 32 (16/16)
50%
330
17 Spain Antonio Javier Marin Roca
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
300
17 Damian Sanchez Cordoba
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
300
17 Spain David Ruiz
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
300
17 Netherlands Li Ting Hu
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
300
17 Spain Renzo Sierra
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
300
17 Spain Jonny Serra
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
300
17 Spain PEDRO ANGEL ROSIQUE
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
300
17 Spain Kamel Khedia
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
300
25 Spain Fco de Borja Gadea Fayos
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
300
25 Spain Rafa Boluda
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
300
25 Spain Vicente Rumeu
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
300
25 Spain Ferran Giró
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
300
25 Spain Victor Manuel Villar Guerreiro
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
300
Starts Oct 28, 2023, 8:00 AM (local time)
Organizer Federació Billar Comunitat Valenciana
Contact Javier Ferrer (javierferrerfar@gmail.com)
Format Double to Single elimination (29 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
More info
IMPORTANTE, estar 30 minutos antes de la hora prevista de tu enfrentamiento (a excepción de las primeras partidas de la primera ronda) por si hay adelanto de partidas, una vez la organización asigna la partida, el jugador no presentado cada 5 minutos pierde una partida, a la tercera partida perdida pierde el enfrentamiento por no presentarse.
El jugador debe estar presente ya en la sala el turno de juego anterior al de su enfrentamiento.

Prohibido: fuma, bebidas alcohólicas en la zona de juego, así como el uso del telf. móvil durante la partida; con sanciones por incumplimiento del reglamento.

Las normas de tiempo, comida y amonestaciones son las acordadas en la pasada reunión.

PAUSA Y TIEMPO. - Si el jugador solicita abandonar temporalmente la
mesa, solo podrá hacerlo durante su turno .

LAS NORMAS ESTABLECIDAS EN REUNION DE POOL, SON DE ABSOLUTO CUMPLIMIENTO.

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Spain
Javier Miguel López Alos
Walk Over
 
2   
Spain
Jose Manuel Costa
Spain
Kamel Khedia
Sat 09:34  Table 1
3   
Netherlands
Li Ting Hu
Spain
Fco de Borja Gadea Fayos
Sat 09:34  Table 2
4   
Spain
FRANCISCO M. MORENO GOMEZ
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Sat 09:34  Table 3
5   
Spain
Antonio Javier Marin Roca
Spain
Jonny Serra
Sat 09:34  Table 4
6   
Spain
Raúl Martín Muela
Spain
Victor Manuel Villar Guerreiro
Sat 09:34  Table 5
7   
Damian Sanchez Cordoba
Spain
Ferran Giró
Sat 09:34  Table 6
8   
Spain
David Ruiz
Venezuela
Ronny Spaeth
Sat 10:48  Table 1
9   
Argentina
Jose Carlos Bustos
Walk Over
 
10   
Spain
Jesus Borrueco Fernandez
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
Sat 10:49  Table 3
11   
Spain
Ascensio Lucas ponte
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Sat 11:16  Table 5
12   
Spain
Vicente Rumeu
England
Steve Boyle
Sat 11:16  Table 4
13   
Spain
Renzo Sierra
Spain
Rafael Boluda
Sat 11:34  Table 6
14   
Spain
Gabi Estepa
Spain
Francisco jose Sanchez paya
Sat 12:10  Table 2
15   
Spain
PEDRO ANGEL ROSIQUE
Spain
Andrés Seguí Catala
Sat 12:18  Table 1
16   
Walk Over
Spain
Diego Pedro Simon Parra
 

Winners qualification

Race to 7
17   
Spain
Javier Miguel López Alos
Spain
Jose Manuel Costa
Sat 12:35  Table 3
18   
Netherlands
Li Ting Hu
Spain
FRANCISCO M. MORENO GOMEZ
Sat 12:38  Table 6
19   
Spain
Antonio Javier Marin Roca
Spain
Raúl Martín Muela
Sat 12:54  Table 4
20   
Damian Sanchez Cordoba
Venezuela
Ronny Spaeth
Sat 12:56  Table 5
21   
Argentina
Jose Carlos Bustos
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
Sat 13:13  Table 2
22   
Spain
Ascensio Lucas ponte
England
Steve Boyle
Sat 13:13  Table 1
23   
Spain
Renzo Sierra
Spain
Gabi Estepa
Sat 13:39  Table 3
24   
Spain
Andrés Seguí Catala
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 13:45  Table 5

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Spain
Kamel Khedia
 
26   
Spain
Fco de Borja Gadea Fayos
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Sat 14:04  Table 6
27   
Spain
Jonny Serra
Spain
Victor Manuel Villar Guerreiro
Sat 14:08  Table 4
28   
Spain
Ferran Giró
Spain
David Ruiz
Sat 14:28  Table 1
29   
Walk Over
Spain
Jesus Borrueco Fernandez
 
30   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Spain
Vicente Rumeu
Sat 14:54  Table 3
31   
Spain
Rafael Boluda
Spain
Francisco jose Sanchez paya
Sat 14:58  Table 5
32   
Spain
PEDRO ANGEL ROSIQUE
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 7
33   
Spain
Kamel Khedia
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 15:08  Table 6
34   
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Spain
Renzo Sierra
Sat 15:13  Table 2
35   
Spain
Jonny Serra
Spain
Ascensio Lucas ponte
Sat 15:29  Table 4
36   
Spain
David Ruiz
Argentina
Jose Carlos Bustos
Sat 15:36  Table 1
37   
Spain
Jesus Borrueco Fernandez
Damian Sanchez Cordoba
Sat 16:04  Table 6
38   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Spain
Antonio Javier Marin Roca
Sat 16:24  Table 3
39   
Spain
Francisco jose Sanchez paya
Netherlands
Li Ting Hu
Sat 16:16  Table 2
40   
Spain
PEDRO ANGEL ROSIQUE
Spain
Jose Manuel Costa
Sat 16:16  Table 5

Last sixteen

Race to 8
41   
Spain
Javier Miguel López Alos
Argentina
Jose Carlos Bustos
Sat 17:29  Table 5
42   
Spain
FRANCISCO M. MORENO GOMEZ
Spain
Jose Manuel Costa
Sat 17:32  Table 6
43   
Spain
Raúl Martín Muela
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Sat 17:34  Table 2
44   
Venezuela
Ronny Spaeth
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 16:55  Table 4
45   
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
Spain
Ascensio Lucas ponte
Sat 17:09  Table 1
46   
England
Steve Boyle
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Sat 17:11  Table 3
47   
Spain
Gabi Estepa
Spain
Francisco jose Sanchez paya
Sat 18:01  Table 4
48   
Spain
Andrés Seguí Catala
Spain
Jesus Borrueco Fernandez
Sat 18:24  Table 3

Quarter final

Race to 8
49   
Spain
Javier Miguel López Alos
Spain
Jose Manuel Costa
Sat 19:33  Table 1
50   
Spain
Raúl Martín Muela
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 19:33  Table 3
51   
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
England
Steve Boyle
Sat 19:33  Table 4
52   
Spain
Gabi Estepa
Spain
Andrés Seguí Catala
Sat 19:33  Table 2

Semi final

Race to 8
53   
Spain
Javier Miguel López Alos
Spain
Raúl Martín Muela
Sat 21:38  Table 2
54   
England
Steve Boyle
Spain
Andrés Seguí Catala
Sat 21:38  Table 3

Final

Race to 9
55   
Spain
Raúl Martín Muela
England
Steve Boyle
Sat 23:14  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants