Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 19 - January 21, 2024

I FANTASTICI 4

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Austria Daniel Gutenberger
8 (7/1) 85 (61/24)
72%
2 Romania Mihai Braga
7 (6/1) 78 (51/27)
65%
3 Italy Valentino Cordelli
6 (5/1) 73 (43/30)
59%
3 Italy Francesco Candela
6 (5/1) 71 (40/31)
56%
5 Austria Lorenz Hollenstein
7 (5/2) 77 (45/32)
58%
5 Romania Ciprian-Gabriel Gandac
6 (4/2) 68 (38/30)
56%
5 Italy Federico Amendola
7 (5/2) 81 (44/37)
54%
5 Italy Fabio Petroni
6 (5/1) 73 (42/31)
58%
9 Italy Pierfrancesco Garzia
4 (3/1) 43 (28/15)
65%
Show more
9 Italy Alessandro Luciano
4 (3/1) 50 (26/24)
52%
9 Albania Gega Gentjan
4 (3/1) 46 (27/19)
59%
9 Italy Massimiliano Corso
5 (3/2) 54 (29/25)
54%
9 Italy AURELIO MONTALBANO
6 (4/2) 70 (34/36)
49%
9 Albania Arjan Matrizi
4 (3/1) 44 (27/17)
61%
9 Stefano Dellino
4 (3/1) 42 (26/16)
62%
9 Italy Vittorio De Falco
5 (3/2) 52 (27/25)
52%
17 Netherlands Alex Lely
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
17 Italy Davide De Santis
4 (2/2) 48 (26/22)
54%
17 Italy Daniele Gabbi
5 (3/2) 52 (23/29)
44%
17 Italy Bernardo Manetti
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
17 Edmond Zaja
4 (2/2) 43 (23/20)
53%
17 Italy Alessandro La Vecchia
5 (3/2) 47 (25/22)
53%
17 Italy Tonelli Alessandro
3 (1/2) 29 (11/18)
38%
17 Italy Angelo Millauro
5 (3/2) 48 (28/20)
58%
25 Greece Armani Mahmutaj
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
25 Italy Marco Fiore
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
25 Italy Angelo Salzano
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
25 Italy Andrea Milioli
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
25 Italy Giuseppe Gagliardi
4 (2/2) 40 (22/18)
55%
25 Italy Michele Bianchi
4 (2/2) 38 (16/22)
42%
25 Italy Andrea Dell'Ariccia
4 (2/2) 45 (22/23)
49%
25 Italy Matthias D'Eboli
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
33 Italy Davy Piergiovanni
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
33 Albania Myqerem Dervishaj
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
33 Italy Andrea Grosso
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
33 Italy Alan Salamon
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
33 Italy Filippo Eugenio Cataldi
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
33 Italy Alessio Di Saverio
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
33 Italy Alessandro Giacomelli
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
33 Italy Gabriele Tamburini
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
33 Italy Alessio Bernardini
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
33 Italy Ettore Multari
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
33 Italy Andrea Cianciaruso
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
33 Italy Luciano Rossi
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
33 Italy Luca de Carolis
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
33 Italy Federico Sgobazzi
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
33 Albania Zamir Hodaj
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
49 Italy Paolo Erriques
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Italy Antonio Arrigo
2 (0/2) 15 (1/14)
7%
49 Italy gianni bolognesi
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Italy Bruno Calidonna
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Egypt Mohamed Ashry
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Italy Simone Comisso
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Romania Martineac Catalin
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Italy ANNA FAZIO
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
49 Roland Paja
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Italy Giovanni Gallo
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Italy Giuseppe Iacobucci
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Japan Keiko Yamamoto
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
49 Italy Matteo Ferrari
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
9993 Argentina Ulises Goñi
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9993 Italy Marcello Ferrante
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9993 Italy Daniele Corrieri
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9993 Italy Pasquale Jeraci
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Jan 19, 2024, 8:30 AM Until Jan 21, 2024 (local time)
Entry deadline Dec 22, 2023, 12:05 PM (local time)
Organizer THE PRESIDENT
Format Double to Single elimination (64 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode B
More info
HOTEL CONVENZIONATI: DAYTONA HOTEL **** ILGA HOTEL***
Via del Giardinetto, 6 Via S. Pertini 39
43044 Collecchio ( PR ) 43044 Collecchio (PR)
TEL: +39 0521 801162 TEL: +39 0521 802 645
CODICE CONVENZIONE: I FANTASTICI 4
singola bb: euro 70,00 per camera a notte; singola bb: euro 60,00 per camera a notte
Doppia bb: euro 95,00 per camera a notte; Doppia bb: euro 80,00 per camera a notte
Tripla bb: euro 115,00 per camera a notte Tripla bb: euro 90,00 per camera a notte
Tassa di soggiorno: euro 1,50 per persona a notte.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Greece
Admir Muho
Austria
Daniel Gutenberger
Fri 08:45  Table 1
2   
Italy
Vittorio De Falco
Italy
Giuseppe Iacobucci
Fri 08:45  Table 2
3   
Italy
Alessandro Luciano
Albania
Zamir Hodaj
Fri 08:45  Table 3
4   
Italy
Davy Piergiovanni
Italy
Marcello Ferrante
Fri 08:45  Table 4
5   
Italy
Luciano Rossi
Italy
Alessandro Giacomelli
Fri 08:45  Table 5
6   
Argentina
Ulises Goñi
Italy
Tonelli Alessandro
Fri 08:45  Table 6
7   
Italy
Angelo Millauro
Italy
Michele Bianchi
Fri 08:46  Table 7
8   
Italy
Bruno Calidonna
Italy
Pierfrancesco Garzia
Fri 08:46  Table 8
9   
Italy
Marco Fiore
Italy
AURELIO MONTALBANO
Fri 11:54  Table 1
10   
Stefano Dellino
R3
Romania
Martineac Catalin
Fri 11:52  Table 8
11   
Italy
Daniele Corrieri
Italy
Pasquale Jeraci
Fri 13:01  Table 5
12   
Italy
Bernardo Manetti
Italy
Alessio Bernardini
Fri 11:52  Table 2
13   
Italy
Davide De Santis
Italy
Angelo Salzano
Fri 12:50  Table 6
14   
Austria
Lorrenz Hollenstein
Roland Paja
Fri 12:08  Table 5
15   
Italy
Ettore Multari
Italy
Filippo Eugenio Cataldi
Fri 12:18  Table 7
16   
Italy
Francesco Candela
Egypt
Mohamed Ashry
Fri 13:09  Table 5
17   
Netherlands
Alex Lely
Italy
Alan Salamon
Sat 08:55  Table 8
18   
Italy
Daniele Gabbi
Italy
ANNA FAZIO
Sat 08:56  Table 6
19   
Romania
Mihai Braga
Japan
Keiko Yamamoto
Sat 08:57  Table 2
20   
Albania
Myqerem Dervishaj
Italy
Andrea Milioli
Sat 08:58  Table 3
21   
Italy
Andrea Cianciaruso
R1
Italy
Giovanni Gallo
R-1
Sat 08:58  Table 4
22   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
Fabio Petroni
Sat 08:58  Table 5
23   
Romania
Ciprian-Gabriel Gandac
Italy
Matteo Ferrari
Sat 08:58  Table 1
24   
Italy
Andrea Dell'Ariccia
Italy
Andrea Grosso
Sat 08:58  Table 7
25   
Italy
Simone Comisso
Albania
Gega Gentjan
Sat 11:40  Table 2
26   
Italy
Federico Amendola
Italy
Federico Sgobazzi
Sat 11:38  Table 6
27   
Italy
Luca de Carolis
Italy
Giuseppe Gagliardi
Sat 11:53  Table 4
28   
Italy
Antonio Arrigo
Italy
Massimiliano Corso
Sat 11:34  Table 1
29   
Italy
gianni bolognesi
R1
Italy
Matthias D'Eboli
Sat 12:19  Table 1
30   
Edmond Zaja
Italy
Alessandro La Vecchia
Sat 12:08  Table 8
31   
Italy
Valentino Cordelli
Italy
Gabriele Tamburini
Sat 12:53  Table 2
32   
Italy
Alessio Di Saverio
Italy
Paolo Erriques
Sat 12:53  Table 8

Round 2

Race to 7
33   
Greece
Admir Muho
Italy
Vittorio De Falco
Fri 10:18  Table 6
34   
Italy
Alessandro Luciano
Italy
Davy Piergiovanni
Fri 10:34  Table 5
35   
Italy
Alessandro Giacomelli
Italy
Tonelli Alessandro
Fri 10:28  Table 1
36   
Italy
Michele Bianchi
Italy
Pierfrancesco Garzia
Fri 10:28  Table 2
37   
Italy
AURELIO MONTALBANO
Stefano Dellino
Fri 13:24  Table 3
38   
Italy
Daniele Corrieri
Italy
Bernardo Manetti
Fri 13:17  Table 2
39   
Italy
Davide De Santis
Austria
Lorrenz Hollenstein
Fri 14:05  Table 1
40   
Italy
Filippo Eugenio Cataldi
Italy
Francesco Candela
Fri 14:16  Table 2
41   
Netherlands
Alex Lely
Italy
Daniele Gabbi
Sat 10:31  Table 5
42   
Romania
Mihai Braga
Italy
Andrea Milioli
Sat 10:11  Table 1
43   
Italy
Andrea Cianciaruso
Albania
Arjan Matrizi
Sat 10:44  Table 6
44   
Romania
Ciprian-Gabriel Gandac
R1
Italy
Andrea Grosso
Sat 10:11  Table 8
45   
Albania
Gega Gentjan
Italy
Federico Amendola
Sat 13:07  Table 4
46   
Italy
Giuseppe Gagliardi
Italy
Massimiliano Corso
Sat 13:10  Table 6
47   
Italy
Matthias D'Eboli
Edmond Zaja
Sat 14:04  Table 1
48   
Italy
Valentino Cordelli
Italy
Alessio Di Saverio
Sat 14:21  Table 5

Loser round 1

Race to 7
49   
Austria
Daniel Gutenberger
R1
Italy
Giuseppe Iacobucci
Fri 10:18  Table 8
50   
Albania
Zamir Hodaj
Italy
Marcello Ferrante
Fri 10:31  Table 3
51   
Italy
Luciano Rossi
Argentina
Ulises Goñi
Fri 10:29  Table 7
52   
Italy
Angelo Millauro
Italy
Bruno Calidonna
Fri 10:30  Table 4
53   
Italy
Marco Fiore
Romania
Martineac Catalin
Fri 13:25  Table 4
54   
Italy
Pasquale Jeraci
Italy
Alessio Bernardini
Fri 13:28  Table 1
55   
Italy
Angelo Salzano
Roland Paja
Fri 14:00  Table 8
56   
Italy
Ettore Multari
Egypt
Mohamed Ashry
Fri 14:16  Table 5
57   
Italy
Alan Salamon
Italy
ANNA FAZIO
Sat 10:29  Table 3
58   
Japan
Keiko Yamamoto
Albania
Myqerem Dervishaj
Sat 10:13  Table 7
59   
Italy
Giovanni Gallo
Italy
Fabio Petroni
Sat 10:52  Table 4
60   
Italy
Matteo Ferrari
Italy
Andrea Dell'Ariccia
Sat 10:12  Table 2
61   
Italy
Simone Comisso
Italy
Federico Sgobazzi
Sat 13:09  Table 3
62   
Italy
Luca de Carolis
Italy
Antonio Arrigo
Sat 13:07  Table 5
63   
Italy
gianni bolognesi
Italy
Alessandro La Vecchia
Sat 13:54  Table 3
64   
Italy
Gabriele Tamburini
Italy
Paolo Erriques
Sat 14:27  Table 4

Loser round 2

Race to 7
65   
Austria
Daniel Gutenberger
Italy
Davy Piergiovanni
Fri 12:06  Table 4
66   
Albania
Zamir Hodaj
Greece
Admir Muho
Fri 11:18  Table 7
67   
Italy
Luciano Rossi
Italy
Michele Bianchi
Fri 11:27  Table 6
68   
Italy
Angelo Millauro
Italy
Alessandro Giacomelli
Fri 11:58  Table 3
69   
Italy
Marco Fiore
Italy
Daniele Corrieri
Fri 14:37  Table 3
70   
Italy
Alessio Bernardini
Italy
AURELIO MONTALBANO
Fri 14:38  Table 4
71   
Italy
Angelo Salzano
Italy
Filippo Eugenio Cataldi
Fri 16:19  Table 8
72   
Italy
Ettore Multari
Austria
Lorrenz Hollenstein
Fri 15:57  Table 7
73   
Italy
Alan Salamon
Italy
Andrea Milioli
Sat 11:32  Table 5
74   
Albania
Myqerem Dervishaj
Italy
Daniele Gabbi
Sat 11:30  Table 7
75   
Italy
Fabio Petroni
Italy
Andrea Grosso
Sat 12:39  Table 7
76   
Italy
Andrea Dell'Ariccia
R1
Italy
Andrea Cianciaruso
R1
Sat 11:41  Table 3
77   
Italy
Federico Sgobazzi
Italy
Giuseppe Gagliardi
Sat 15:12  Table 5
78   
Italy
Luca de Carolis
Italy
Federico Amendola
Sat 14:21  Table 2
79   
Italy
Alessandro La Vecchia
Italy
Alessio Di Saverio
Sat 15:30  Table 3
80   
Italy
Gabriele Tamburini
Italy
Matthias D'Eboli
Sat 16:10  Table 5

Winners qualification

Race to 7
81   
Italy
Vittorio De Falco
Italy
Alessandro Luciano
Fri 14:53  Table 3
82   
Italy
Tonelli Alessandro
Italy
Pierfrancesco Garzia
Fri 14:19  Table 6
83   
Stefano Dellino
R2
Italy
Bernardo Manetti
Fri 15:50  Table 1
84   
Italy
Davide De Santis
Italy
Francesco Candela
Fri 16:30  Table 5
85   
Netherlands
Alex Lely
Romania
Mihai Braga
Sat 14:43  Table 6
86   
Albania
Arjan Matrizi
Romania
Ciprian-Gabriel Gandac
Sat 15:13  Table 7
87   
Albania
Gega Gentjan
Italy
Massimiliano Corso
Sat 15:19  Table 1
88   
Edmond Zaja
Italy
Valentino Cordelli
Sat 15:36  Table 6

Loser round 3

Race to 7
89   
Austria
Daniel Gutenberger
Greece
Admir Muho
Fri 14:31  Table 7
90   
Italy
Michele Bianchi
Italy
Angelo Millauro
Fri 14:50  Table 8
91   
Italy
Marco Fiore
Italy
AURELIO MONTALBANO
Fri 16:32  Table 2
92   
Italy
Angelo Salzano
Austria
Lorrenz Hollenstein
Fri 18:02  Table 8
93   
Italy
Andrea Milioli
Italy
Daniele Gabbi
Sat 13:46  Table 7
94   
Italy
Fabio Petroni
Italy
Andrea Dell'Ariccia
Sat 14:27  Table 8
95   
Italy
Giuseppe Gagliardi
Italy
Federico Amendola
Sat 16:08  Table 2
96   
Italy
Alessandro La Vecchia
Italy
Matthias D'Eboli
Sat 18:11  Table 2

Losers qualification

Race to 7
97   
Austria
Daniel Gutenberger
Italy
Tonelli Alessandro
Fri 15:44  Table 6
98   
Italy
Angelo Millauro
Italy
Vittorio De Falco
Fri 17:04  Table 3
99   
Italy
AURELIO MONTALBANO
Italy
Davide De Santis
Fri 18:23  Table 1
100   
Austria
Lorrenz Hollenstein
Italy
Bernardo Manetti
R1
Fri 18:43  Table 8
101   
Italy
Daniele Gabbi
Romania
Ciprian-Gabriel Gandac
Sat 16:47  Table 8
102   
Italy
Fabio Petroni
Netherlands
Alex Lely
Sat 17:08  Table 7
103   
Italy
Federico Amendola
Edmond Zaja
Sat 16:52  Table 2
104   
Italy
Alessandro La Vecchia
Italy
Massimiliano Corso
Sat 19:10  Table 8

Last sixteen

Race to 8
105   
Italy
Alessandro Luciano
Austria
Daniel Gutenberger
Sun 09:59  Table 1
106   
Italy
Pierfrancesco Garzia
Italy
Fabio Petroni
Sun 10:00  Table 2
107   
Stefano Dellino
Austria
Lorrenz Hollenstein
Sun 10:00  Table 3
108   
Italy
Francesco Candela
Italy
Massimiliano Corso
Sun 10:00  Table 4
109   
Romania
Mihai Braga
Italy
Vittorio De Falco
Sun 10:00  Table 5
110   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
Federico Amendola
Sun 10:00  Table 6
111   
Albania
Gega Gentjan
Romania
Ciprian-Gabriel Gandac
Sun 10:01  Table 8
112   
Italy
Valentino Cordelli
Italy
AURELIO MONTALBANO
Sun 10:00  Table 7

Quarter final

Race to 8
113   
Austria
Daniel Gutenberger
Italy
Fabio Petroni
Sun 12:33  Table 8
114   
Austria
Lorrenz Hollenstein
Italy
Francesco Candela
Sun 12:33  Table 7
115   
Romania
Mihai Braga
Italy
Federico Amendola
Sun 12:33  Table 3
116   
Romania
Ciprian-Gabriel Gandac
Italy
Valentino Cordelli
Sun 12:33  Table 5

Semi final

Race to 9
117   
Austria
Daniel Gutenberger
Italy
Francesco Candela
Sun 15:05  Table 8
118   
Romania
Mihai Braga
Italy
Valentino Cordelli
Sun 15:05  Table 2

Final

Race to 11
119   
Austria
Daniel Gutenberger
Romania
Mihai Braga
Sun 16:59  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants