Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 25, 2019

I Europool Amateur Championship 2019 - wiosna/lato

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (5/0) 25 (20/5)
80%
100
2 Kamil Gęsiarz
5 (4/1) 26 (17/9)
65%
87
3 Karol Zbień
6 (4/2) 32 (18/14)
56%
74
3 Marcin Dewódzki
5 (4/1) 30 (18/12)
60%
74
5 Jarek Legęza
5 (3/2) 28 (14/14)
50%
61
5 Dominik Mroziakiewicz
3 (2/1) 15 (9/6)
60%
61
5 Mariusz Mrowiec
6 (4/2) 33 (18/15)
55%
61
5 Bartlomiej Gaworski
5 (3/2) 31 (17/14)
55%
61
9 Dariusz Andryszkiewicz
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
49
Show more
9 Juliusz Celoch
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
49
9 Robert Kołodziej
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
49
9 Marcin Wnuk
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
49
13 Rakowski Michał
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
37
13 Marcin Kleinschmidt
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
37
13 Tom Tom
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
37
13 Mateusz Budkowski
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
37
17 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
29
17 Artur Tigeros
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
29
17 Marcin Czechowicz
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
29
17 Michał Blachowski
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
29
17 Mateusz Marek
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
29
17 Luk Dro
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
29
17 Michał Zrebny
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
29
17 Krystian Grzesik
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
29
25 Piotr Motyl
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
22
25 Wiktor Kubat
Porter Club
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
22
Starts Feb 25, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (27 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
2   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 18:31  Table 1
3   
Piotr Motyl
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:32  Table 2
4   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Mateusz Budkowski
Mon 18:42  Table 9
5   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 
6   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Juliusz Celoch
Mon 19:01  Table 4
7   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 18:32  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 
9   
Poland
Robert Kołodziej
Walk Over
 
10   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Michał Zrebny
Mon 18:32  Table 4
11   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:04  Table 10
12   
Poland
Agata Nowak
Poland
Marcin Wnuk
 
13   
Poland
Karol Zbień
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:32  Table 5
14   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Michał Blachowski
Mon 18:33  Table 6
15   
Tom Tom
Poland
Krystian Grzesik
Mon 19:06  Table 2
16   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 19:33  Table 1
18   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Artur Tigeros
Mon 19:34  Table 9
19   
Poland
Luk Dro
Poland
Juliusz Celoch
Mon 20:14  Table 4
20   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 19:37  Table 3
21   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:07  Table 5
22   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Marcin Wnuk
Mon 20:07  Table 3
23   
Poland
Karol Zbień
Poland
Michał Blachowski
Mon 19:28  Table 6
24   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:00  Table 2

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Bartłomiej Gaworski
 
26   
Piotr Motyl
Poland
Mateusz Budkowski
Mon 19:50  Table 5
27   
Walk Over
Poland
Mateusz Marek
 
28   
Poland
Rakowski Michał
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Michał Zrebny
 
30   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Agata Nowak
 
31   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 20:08  Table 10
32   
Tom Tom
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:25  Table 2
34   
Poland
Mateusz Budkowski
Poland
Michał Blachowski
Mon 20:15  Table 5
35   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Marcin Wnuk
Mon 21:16  Table 3
36   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:09  Table 6
37   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:16  Table 1
38   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Luk Dro
Mon 20:58  Table 4
39   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Artur Tigeros
Mon 21:04  Table 6
40   
Tom Tom
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 21:09  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Jarek Legęza
Mon 20:19  Table 9
42   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 21:06  Table 9
43   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 21:21  Table 1
44   
Poland
Karol Zbień
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:48  Table 5

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Mateusz Budkowski
Mon 21:12  Table 10
46   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Rakowski Michał
Mon 21:49  Table 2
47   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 21:21  Table 4
48   
Poland
Mariusz Mrowiec
Tom Tom
Mon 21:54  Table 3

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Juliusz Celoch
Mon 21:55  Table 5
50   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Jarek Legęza
Mon 22:54  Table 2
51   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Karol Zbień
Mon 22:16  Table 3
52   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Robert Kołodziej
Mon 22:09  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Jarek Legęza
Mon 23:36  Table 1
54   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Karol Zbień
Mon 23:36  Table 2
55   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 23:36  Table 3
56   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 23:36  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Karol Zbień
Tue 01:09  Table 2
58   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Kamil Gęsiarz
Tue 00:21  Table 1

Final

Race to 4
59   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Kamil Gęsiarz
Tue 01:10  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment