Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 29, 2019

Hyllestad klubbturnering h19 - 9/16

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
6 (5/1) 57 (34/23)
60%
2 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 49 (26/23)
53%
3 Kurt Hatlem
Hyllestad IL, BG
6 (4/2) 64 (34/30)
53%
3 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
6 (4/2) 58 (31/27)
53%
5 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
5 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
5 Jonas Holt
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 30 (15/15)
50%
5 Rudi Andre Wolff
Hyllestad IL, BG
2 (1/1) 21 (11/10)
52%
9 Anders Ulvik
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
Show more
9 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
9 Kent Rune Hatlem
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
9 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
13 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
13 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
13 Kjartan Solheim
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
17 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
17 Jardar Kjos
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
17 Lars emil Siljander
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
Entry deadline Oct 29, 2019, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 29, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Rankings Hyllestad klubbranking h 19
Organizer Hyllestad IL, BG
Contact Gjermund Flage (gjermund.flage@gmail.com, 93218780) and Jan Erik Hatlem (Jan_Erik_Hatlem@hotmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
Norway
Lars emil Siljander
3
Tue 18:07  Table 1
2   
Norway
Jardar Eiken Flage
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Kent Rune Hatlem
 
4   
Norway
Nina Torvund
Walk Over
 
5   
Norway
Kurt Hatlem
2
Norway
Anders Ulvik
4
Tue 18:07  Table 8
6   
Norway
Jonas Holt
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Rudi Andre Wolff
 
8   
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Tue 18:07  Table 6

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Gard Eiken Flage
0
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
Tue 19:12  Table 1
10   
Norway
Jardar Eiken Flage
0
Norway
Kjartan Solheim
Tue 18:07  Table 7
11   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
2
Norway
Kent Rune Hatlem
3
Tue 18:07  Table 4
12   
Norway
Nina Torvund
1
Norway
Jardar Kjos
4
Tue 18:07  Table 5
13   
Norway
Viljar Glavær Akse
3
Norway
Kurt Hatlem
2
Tue 19:08  Table 7
14   
Norway
Jonas Holt
1
Norway
Gjermund Flage
1
Tue 18:23  Table 3
15   
Norway
Michael F Olderøy
Norway
Rudi Andre Wolff
1
Tue 19:14 
16   
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Tue 18:49  Table 6

Loser round 1

Race to 6
17   
Norway
Lars emil Siljander
3
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Tue 19:44  Table 6
18   
Walk Over
Norway
Michael F Olderøy
 
19   
Walk Over
Norway
Gjermund Flage
 
20   
Walk Over
Norway
Viljar Glavær Akse
 
21   
Norway
Anders Ulvik
4
Norway
Jardar Kjos
4
Tue 19:09  Table 8
22   
Walk Over
Norway
Eirik Tonning Hatløy
 
23   
Walk Over
Norway
Kjartan Solheim
 
24   
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
Tue 19:48  Table 8

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Norway
Michael F Olderøy
Tue 20:30  Table 3
26   
Norway
Gjermund Flage
1
Norway
Viljar Glavær Akse
3
Tue 20:24  Table 2
27   
Norway
Anders Ulvik
4
Norway
Eirik Tonning Hatløy
2
Tue 19:28  Table 8
28   
Norway
Kjartan Solheim
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Tue 20:29  Table 8

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Gard Eiken Flage
0
Norway
Jardar Eiken Flage
0
Tue 19:48  Table 1
30   
Norway
Kent Rune Hatlem
3
Norway
Nina Torvund
1
Tue 19:25  Table 4
31   
Norway
Kurt Hatlem
2
Norway
Jonas Holt
1
Tue 20:16  Table 7
32   
Norway
Rudi Andre Wolff
1
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Tue 20:15  Table 4

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Norway
Kent Rune Hatlem
3
Tue 20:31  Table 3
34   
Norway
Gjermund Flage
1
Norway
Jardar Eiken Flage
0
Tue 20:57  Table 2
35   
Norway
Anders Ulvik
4
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Tue 21:07  Table 4
36   
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Norway
Kurt Hatlem
2
Tue 21:37  Table 4

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Gard Eiken Flage
0
Norway
Kurt Hatlem
2
Tue 22:30  Table 3
38   
Norway
Nina Torvund
1
Norway
Gjermund Flage
1
Tue 22:30  Table 6
39   
Norway
Jonas Holt
1
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Tue 21:40  Table 3
40   
Norway
Rudi Andre Wolff
1
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Tue 21:40  Table 1

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Kurt Hatlem
2
Norway
Nina Torvund
1
Wed 19:05 
42   
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Wed 19:05 

Final

Race to 6
43   
Norway
Nina Torvund
1
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Tue 22:11  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment