Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 14, 2020

Huistoernooi PCD

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Anthony Cheung
6 (6/0) 28 (22/6)
79%
50
2 Samir
7 (5/2) 31 (19/12)
61%
35
3 Yiu-Fai Cheung
6 (4/2) 23 (13/10)
57%
25
3 René Beysens
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
25
5 Ben Zaza
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
20
5 Ali a .
3 (2/1) 14 (6/8)
43%
20
5 Waikit Kwok
Thurston Rotterdam
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
20
5 Richard Gierdharie
3 (2/1) 15 (8/7)
53%
20
9 Patrick Lie Kiauw
5 (3/2) 19 (10/9)
53%
15
Show more
9 Arco Van Der Velden
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
15
9 Hassan Osman
4 (2/2) 14 (8/6)
57%
15
9 C.W. Hau
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
15
13 Ramin Ismayilov
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
15
13 Gill Taytelbaum
4 (2/2) 14 (8/6)
57%
15
13 Denise Kwakernaat
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
15
13 Simo Alba
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
15
17 Mario Martokarijo
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
10
17 Jum Zwijnenburg
Poolcafé Delfshaven
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
10
17 Jeroen de Hertog
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
17 Feng Chen
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
10
17 Peter den Reijer
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
10
17 Phil Mirontoneng
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
17 Arie Kwakernaat
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
10
17 Davy Pruymboom
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
Entry deadline Sep 14, 2020, 7:30 PM (local time)
Starts Sep 14, 2020, 8:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Poolcafé Delfshaven
More info
Er kunnen maximaal 32 personen deelnemen dus meld je op tijd aan.

2020 beginnen wij weer met het huistoernooi, iedere maandag om 20:00, uiterlijke meldtijd 19.45!

-Iedere maandag, afwisselend 9-, 10ball
-Er wordt gespeeld met het poule-systeem bij 20 of minder deelnemers. Bij meer dan 20 deelnemers spelen we double knockout tot de laatste 8 of 16 afhankelijk van het aantal deelnemers
-Inschrijfgeld is €10,- en wordt volledig uitgekeerd als prijzengeld.
-Dit toernooi telt niet meer mee voor de ranking, vanaf 12 oktober beginnen we met een nieuwe ranking.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Peter Den Reijer
Netherlands
Samir
Mon 19:59  Table 1
2   
Netherlands
C.W. Hau
Netherlands
Simo Alba
Mon 19:59  Table 2
3   
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
China
Feng Chen
Mon 19:59  Table 3
4   
Netherlands
Jeroen de Hertog
Sudan
Hassan Osman
Mon 19:59  Table 4
5   
Suriname
Gill Taytelbaum
Papua New Guinea
Phil Mirontoneng
Mon 19:59  Table 5
6   
South Korea
Jum Zwijnenburg
Hong Kong
Waikit Kwok
Mon 19:59  Table 6
7   
Qatar
Ben Zaza
Netherlands
Mario Martokarijo
Mon 19:59  Table 7
8   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
China
Anthony Cheung
Mon 19:59  Table 8

Winner round 1

Race to 3
9   
Netherlands
Arco Van Der Velden
Netherlands
Peter Den Reijer
Mon 20:32  Table 4
10   
Netherlands
C.W. Hau
Morocco
Ali a .
Mon 20:23  Table 2
11   
Kazakhstan
Richard Gierdharie
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Mon 20:35  Table 1
12   
Sudan
Hassan Osman
Netherlands
Denise Kwakernaat
Mon 20:14  Table 4
13   
Netherlands
René Beysens
Suriname
Gill Taytelbaum
Mon 20:20  Table 6
14   
Hong Kong
Waikit Kwok
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Mon 20:21  Table 5
15   
Netherlands
Arie Kwakernaat
Qatar
Ben Zaza
Mon 20:36  Table 3
16   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Davy Pruymboom
Mon 20:36  Table 7

Loser round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Samir
Netherlands
Davy Pruymboom
Mon 20:52  Table 7
18   
Netherlands
Simo Alba
Netherlands
Arie Kwakernaat
Mon 21:06  Table 3
19   
China
Feng Chen
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Mon 20:48  Table 5
20   
Netherlands
Jeroen de Hertog
Suriname
Gill Taytelbaum
Mon 20:46  Table 6
21   
Papua New Guinea
Phil Mirontoneng
Netherlands
Denise Kwakernaat
Mon 20:37  Table 8
22   
South Korea
Jum Zwijnenburg
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Mon 20:56  Table 1
23   
Netherlands
Mario Martokarijo
Netherlands
C.W. Hau
Mon 20:43  Table 2
24   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Peter Den Reijer
Mon 20:57  Table 4

Loser round 2

Race to 3
25   
Netherlands
Samir
Netherlands
Simo Alba
Mon 21:27  Table 3
26   
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Suriname
Gill Taytelbaum
Mon 21:24  Table 5
27   
Netherlands
Denise Kwakernaat
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Mon 21:16  Table 1
28   
Netherlands
C.W. Hau
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Mon 21:13  Table 4

Winners qualification

Race to 3
29   
Netherlands
Arco Van Der Velden
Morocco
Ali a .
Mon 21:04  Table 6
30   
Kazakhstan
Richard Gierdharie
Sudan
Hassan Osman
Mon 21:04  Table 2
31   
Netherlands
René Beysens
Hong Kong
Waikit Kwok
Mon 21:23  Table 7
32   
Qatar
Ben Zaza
China
Anthony Cheung
Mon 21:14  Table 8

Losers qualification

Race to 3
33   
Netherlands
Samir
Sudan
Hassan Osman
Mon 21:51  Table 3
34   
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Netherlands
Arco Van Der Velden
Mon 21:49  Table 5
35   
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Qatar
Ben Zaza
Mon 21:36  Table 1
36   
Netherlands
C.W. Hau
Hong Kong
Waikit Kwok
Mon 21:47  Table 4

Quarter final

Race to 4
37   
Morocco
Ali a .
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Mon 22:14  Table 4
38   
Kazakhstan
Richard Gierdharie
Netherlands
Samir
Mon 22:12  Table 3
39   
Netherlands
René Beysens
Qatar
Ben Zaza
Mon 22:12  Table 1
40   
China
Anthony Cheung
Hong Kong
Waikit Kwok
Mon 22:13  Table 2

Semi final

Race to 4
41   
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Netherlands
Samir
Mon 22:41  Table 3
42   
Netherlands
René Beysens
China
Anthony Cheung
Mon 22:55  Table 1

Final

Race to 5
43   
Netherlands
Samir
China
Anthony Cheung
Mon 23:36  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants