Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 16, 2022

Hague 5 Masters 2022!!

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Charles Palomar
7 (6/1) 54 (33/21)
61%
2 bob worku
5 (4/1) 36 (24/12)
67%
3 Nick Berendrecht
5 (4/1) 35 (22/13)
63%
3 Howard Holwijn
4 (3/1) 29 (16/13)
55%
5 Raymond Meuldijk
5 (3/2) 35 (17/18)
49%
5 Tara Verharen
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
5 felix paulino
5 (3/2) 29 (18/11)
62%
5 Maaike Dent
3 (2/1) 20 (13/7)
65%
9 Hendrik Campioni
5 (3/2) 40 (20/20)
50%
Show more
9 Sandrino File
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
9 Frans Van Tatenhove
Hague 5
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
9 Roy Al Ayoubi
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
13 Carlo Lences
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
13 Robert Binaku
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
13 Bobby Hansildar
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
13 Joost Vollebregt
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Karin Roijen
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
17 Tim Kroes
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Ben Zaza
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Roy de Bruijn
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Vincent Rauwerda
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
17 Steven Verharen
3 (1/2) 19 (5/14)
26%
17 Erik De Vries
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
17 Duco Brugman
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Entry deadline Oct 16, 2022, 8:00 PM (local time)
Starts Oct 16, 2022, 1:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Hague 5 ranking 2020
Organizer Hague 5
Contact Karin Roijen (karinroijen@gmail.com, +31 618750321)
More info
Masters 2022! De top 24 heeft zich geplaatst! We spelen met plaatsing, de top 8 heeft in de 1e ronde een bye!

Stand ranking:
1. Bob Worku •
2. Ben Zaza •
3. Tara Verharen •
4. Sandrino File •
5. Joost Vollebrecht •
6. Maaike Dent •
7. Howard Holwijn •
8. Roy al Ayoubi •

9. Raymond Meuldijk •
10. Karin Roijen •
11. Bobby Hansildar •
12. Frans van Tatenhove •
13. Staaf Verharen •
14. Charles Palomar •
15. Carlo Lences •
16. Hendrik Campioni •
17. Duco Brugman •
18. Vincent Rauwerda •
19. Felix Paulino •
20. Nick Berendrecht •
21. Roy de Bruijn •
22. Erik de Vries •
23. Robert Binaku •
24. Tjeerd Hoekema

Reserve
25. Michiel Bruijn

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Hendrik Campioni
Slovakia
Carlo Lences
Sun 13:01  Table 7
2   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Robert Binaku
Sun 13:01  Table 8
3   
Netherlands
Nick Berendrecht
Netherlands
Tim Kroes
Sun 13:01  Table 9
4   
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Netherlands
felix paulino
Sun 13:01  Table 10
5   
Peru
Vincent Rauwerda
Netherlands
Steven Verharen
Sun 13:01  Table 11
6   
Netherlands
Bobby Hansildar
Netherlands
Roy de Bruijn
Sun 13:01  Table 12
7   
Netherlands
Erik De Vries
Netherlands
Karin Roijen
Sun 13:01  Table 14
8   
Philippines
Charles Palomar
Netherlands
Duco Brugman
Sun 13:01  Table 15

Winner round 1

Race to 5
9   
Netherlands
bob worku
Netherlands
Hendrik Campioni
Sun 13:52  Table 7
10   
Netherlands
Robert Binaku
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 14:04  Table 14
11   
Netherlands
Joost Vollebregt
Netherlands
Nick Berendrecht
Sun 13:45  Table 9
12   
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Netherlands
Sandrino File
Sun 14:04  Table 12
13   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Steven Verharen
Sun 14:29 
14   
Netherlands
Bobby Hansildar
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 14:02  Table 10
15   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Karin Roijen
Sun 14:02  Table 8
16   
Philippines
Charles Palomar
Qatar
Ben Zaza
Sun 14:10  Table 15

Loser round 1

Race to 5
17   
Slovakia
Carlo Lences
Qatar
Ben Zaza
Sun 14:58  Table 8
18   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Karin Roijen
Sun 15:06  Table 9
19   
Netherlands
Tim Kroes
Netherlands
Bobby Hansildar
Sun 14:30  Table 9
20   
Netherlands
felix paulino
Netherlands
Steven Verharen
Sun 15:00 
21   
Peru
Vincent Rauwerda
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Sun 15:00 
22   
Netherlands
Roy de Bruijn
Netherlands
Joost Vollebregt
Sun 14:31  Table 10
23   
Netherlands
Erik De Vries
Netherlands
Robert Binaku
Sun 15:25  Table 12
24   
Netherlands
Duco Brugman
Netherlands
Hendrik Campioni
Sun 14:44  Table 7

Loser round 2

Race to 5
25   
Slovakia
Carlo Lences
Netherlands
Raymond Meuldijk
Sun 15:45  Table 11
26   
Netherlands
Bobby Hansildar
Netherlands
felix paulino
Sun 15:34  Table 14
27   
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Netherlands
Joost Vollebregt
Sun 15:35  Table 10
28   
Netherlands
Robert Binaku
Netherlands
Hendrik Campioni
Sun 16:49  Table 8

Winners qualification

Race to 5
29   
Netherlands
bob worku
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 15:43  Table 9
30   
Netherlands
Nick Berendrecht
Netherlands
Sandrino File
Sun 15:43  Table 8
31   
Netherlands
Tara Verharen
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 15:46  Table 7
32   
Netherlands
Howard Holwijn
Philippines
Charles Palomar
Sun 16:11  Table 9

Losers qualification

Race to 5
33   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Sandrino File
Sun 17:14  Table 10
34   
Netherlands
felix paulino
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 16:30  Table 14
35   
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Philippines
Charles Palomar
Sun 16:51  Table 9
36   
Netherlands
Hendrik Campioni
Netherlands
Tara Verharen
Sun 17:37  Table 8

Quarter final

Race to 5
37   
Netherlands
bob worku
Netherlands
Tara Verharen
Sun 18:21  Table 7
38   
Netherlands
Nick Berendrecht
Netherlands
Raymond Meuldijk
Sun 18:21  Table 8
39   
United Kingdom
Maaike Dent
Philippines
Charles Palomar
Sun 18:21  Table 9
40   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
felix paulino
Sun 18:21  Table 10

Semi final

Race to 5
41   
Netherlands
bob worku
Netherlands
Nick Berendrecht
Sun 19:07  Table 9
42   
Philippines
Charles Palomar
Netherlands
Howard Holwijn
Sun 19:07  Table 7

Final

Race to 5
43   
Netherlands
bob worku
Philippines
Charles Palomar
Sun 19:50  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants