Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 10, 2024

HOB WEERT #22 SATURDAY'S MONEYPOOL 8-BALL

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Netherlands Yannick Pongers
SPC Woensel
7 (7/0) 33 (24/9)
73%
50
2 Nepal Richard Eijmberts
7 (5/2) 40 (22/18)
55%
35
3 Netherlands Marlo Meijer
7 (5/2) 33 (17/16)
52%
25
4 Uganda Cyriel Ledoux
9 (7/2) 35 (24/11)
69%
25
5 Morocco Aziz Moussati
7 (5/2) 30 (19/11)
63%
20
5 Belgium Steve Henkens
5 (3/2) 23 (12/11)
52%
20
7 Netherlands Mika van Berkel
6 (4/2) 25 (16/9)
64%
20
7 Netherlands Quinten Pongers
SPC Woensel
6 (4/2) 25 (16/9)
64%
20
9 United Kingdom Steve Webb
7 (5/2) 22 (16/6)
73%
15
Show more
9 Netherlands Sonny Haegmans
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
15
9 Antigua and Barbuda Lynn Pijpers
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
15
9 Syria mohamad adnan
6 (4/2) 20 (13/7)
65%
15
13 Poland Martin Sawicki
House of Billiards Weert Org
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
15
13 Netherlands Nino van Hal
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
15
13 Netherlands Arjan Bons
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
15
13 Germany Thomas Beier
5 (3/2) 18 (9/9)
50%
15
17 Netherlands Tarmon Rietdijk
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
10
17 Netherlands Tako Tak
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
10
17 Netherlands Richard Barendregt Jr
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
10
17 Netherlands Jeroen den Rooijen
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
10
17 Netherlands Anthony Weinhold
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
10
17 Lithuania Evaldas Eidėjus
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Jordan Nasser Aqel
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
10
17 Netherlands Levi Stheins
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
10
25 Netherlands Richard Barendregt Sr
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
25 Netherlands Luuk Kamminga
House of Billiards Weert Org
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
5
25 Netherlands Carlo Stals
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
25 Belgium Benny Houben
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
5
25 Netherlands Iris Eijmberts
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
5
25 Netherlands Henry van Haren
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
25 Netherlands Davinio Mussen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
5
25 Hungary Adam Charles
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
33 Netherlands René Nijs
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
33 Netherlands Jelle Boersma
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
33 Netherlands Renko Smolenaers
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
5
33 Netherlands William Groenendaal
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
33 Netherlands Rene Gielen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
5
33 Croatia Mario Pušić
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
5
33 Netherlands Serginio Mussen
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
5
33 Netherlands Anton Saes
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
5
33 Netherlands Juwin Sijben
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
5
33 Netherlands Tom Steijvers
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
5
Starts Feb 10, 2024, 2:00 PM (local time)
Entry deadline Feb 10, 2024, 2:05 PM (local time)
Organizer House of Billiards Weert Org
Contact Nino van Hal (ninovanhal@hotmail.com, 0620491177)
Rankings Pool Ranking Nederland and HOB Weert Saturday's Moneypool Ranking 2023-2024
Format Double elimination (42 Participants)
Handicap No handicap
More info
Inschrijfgeld € 11
€ 7,50 gaat naar de dagprijs en € 3,50 gaat naar de pot voor de eind ranking die gespeeld wordt op 11-05-24 en die toegankelijk is voor de top 16 waarbij je minimaal 16 toernooien gespeeld moet hebben.

Registration fee € 11
€7.50 goes to the daily prize and €3.50 goes to the pot for the final ranking that will be played on 11-05-24 and is accessible to the top 16 where you must have played at least 16 tournaments.

Anmeldegebühr € 11
€ 7,50 gehen an den Tagespreis und € 3,50 gehen an den Pot für die endgültige Rangliste, die am 24.05.11 ausgespielt wird und für die Top 16 zugänglich ist, bei denen Sie mindestens 16 Turniere gespielt haben müssen.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Germany
Thomas Beier
Walk Over
 
2   
Netherlands
Yannick Pongers
Netherlands
Jelle Boersma
Sat 14:05  Table 11
3   
Netherlands
Arjan Bons
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Carlo Stals
 
5   
Lithuania
Evaldas Eidėjus
Walk Over
 
6   
Netherlands
Nino van Hal
Netherlands
Luuk Kamminga
Sat 14:05  Table 3
7   
Belgium
Benny Houben
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 14:05  Table 4
8   
Walk Over
Uganda
Cyriel Ledoux
 
9   
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
Walk Over
 
10   
Netherlands
Juwin Sijben
Netherlands
Serginio Mussen
Sat 14:05  Table 5
11   
Netherlands
Henry van Haren
Walk Over
 
12   
Walk Over
Netherlands
Tako Tak
 
13   
Netherlands
Richard Barendregt Sr
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Sonny Haegmans
 
15   
Croatia
Mario Pušić
Netherlands
Levi Stheins
Sat 14:05  Table 6
16   
Walk Over
Netherlands
Marlo Meijer
 
17   
Netherlands
William Groenendaal
Walk Over
 
18   
Syria
mohamad adnan
Morocco
Aziz Moussati
Sat 14:37  Table 2
19   
Netherlands
Davinio Mussen
Walk Over
 
20   
Walk Over
Netherlands
Anthony Weinhold
 
21   
Netherlands
Iris Eijmberts
Walk Over
 
22   
Walk Over
Netherlands
Tarmon Rietdijk
 
23   
United Kingdom
Steve Webb
Jordan
Nasser Aqel
Sat 14:05  Table 7
24   
Walk Over
Nepal
Richard Eijmberts
 
25   
Poland
Martin Sawicki
Walk Over
 
26   
Netherlands
Rene Gielen
Netherlands
Tom Steijvers
Sat 14:05  Table 8
27   
Netherlands
Mika van Berkel
Netherlands
Anton Saes
Sat 14:45  Table 8
28   
Walk Over
Netherlands
Renko Smolenaers
 
29   
Belgium
Steve Henkens
Walk Over
 
30   
Walk Over
Hungary
Adam Charles
 
31   
Netherlands
René Nijs
Netherlands
Richard Barendregt Jr
Sat 14:05  Table 9
32   
Walk Over
Netherlands
Jeroen den Rooijen
 

Winner round 1

33   
Germany
Thomas Beier
Netherlands
Yannick Pongers
Sat 15:04  Table 8
34   
Netherlands
Arjan Bons
Netherlands
Carlo Stals
Sat 14:05  Table 10
35   
Lithuania
Evaldas Eidėjus
Netherlands
Luuk Kamminga
Sat 14:39  Table 3
36   
Netherlands
Quinten Pongers
Uganda
Cyriel Ledoux
Sat 15:00  Table 9
37   
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
Netherlands
Serginio Mussen
Sat 14:46  Table 4
38   
Netherlands
Henry van Haren
Netherlands
Tako Tak
Sat 14:05  Table 11
39   
Netherlands
Richard Barendregt Sr
Netherlands
Sonny Haegmans
Sat 14:25  Table 9
40   
Croatia
Mario Pušić
Netherlands
Marlo Meijer
Sat 14:54  Table 11
41   
Netherlands
William Groenendaal
Morocco
Aziz Moussati
Sat 15:17  Table 4
42   
Netherlands
Davinio Mussen
Netherlands
Anthony Weinhold
Sat 14:29  Table 5
43   
Netherlands
Iris Eijmberts
Netherlands
Tarmon Rietdijk
Sat 14:08  Table 2
44   
United Kingdom
Steve Webb
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 14:56  Table 10
45   
Poland
Martin Sawicki
Netherlands
Tom Steijvers
Sat 14:55  Table 6
46   
Netherlands
Mika van Berkel
Netherlands
Renko Smolenaers
Sat 15:05  Table 2
47   
Belgium
Steve Henkens
Hungary
Adam Charles
Sat 14:32  Table 7
48   
Netherlands
Richard Barendregt Jr
Netherlands
Jeroen den Rooijen
Sat 14:58  Table 5

Loser round 1

49   
Walk Over
Netherlands
Jelle Boersma
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Netherlands
Nino van Hal
 
52   
Belgium
Benny Houben
Walk Over
 
53   
Walk Over
Netherlands
Juwin Sijben
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Netherlands
Levi Stheins
Walk Over
 
57   
Walk Over
Syria
mohamad adnan
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Jordan
Nasser Aqel
Walk Over
 
61   
Walk Over
Netherlands
Rene Gielen
 
62   
Netherlands
Anton Saes
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Netherlands
René Nijs
Walk Over
 

Loser round 2

65   
Netherlands
Jelle Boersma
Netherlands
Jeroen den Rooijen
Sat 15:23  Table 2
66   
Walk Over
Hungary
Adam Charles
 
67   
Netherlands
Nino van Hal
Netherlands
Renko Smolenaers
Sat 15:24  Table 9
68   
Belgium
Benny Houben
Netherlands
Tom Steijvers
Sat 15:27  Table 7
69   
Netherlands
Juwin Sijben
United Kingdom
Steve Webb
Sat 15:31  Table 8
70   
Walk Over
Netherlands
Iris Eijmberts
 
71   
Walk Over
Netherlands
Davinio Mussen
 
72   
Netherlands
Levi Stheins
Netherlands
William Groenendaal
Sat 15:35  Table 4
73   
Syria
mohamad adnan
Croatia
Mario Pušić
Sat 15:43  Table 11
74   
Walk Over
Netherlands
Richard Barendregt Sr
 
75   
Walk Over
Netherlands
Henry van Haren
 
76   
Jordan
Nasser Aqel
Netherlands
Serginio Mussen
Sat 15:19  Table 5
77   
Netherlands
Rene Gielen
Uganda
Cyriel Ledoux
Sat 15:25  Table 6
78   
Netherlands
Anton Saes
Netherlands
Luuk Kamminga
Sat 15:18  Table 3
79   
Walk Over
Netherlands
Carlo Stals
 
80   
Netherlands
René Nijs
Germany
Thomas Beier
Sat 15:30  Table 10

Winner round 2

81   
Netherlands
Yannick Pongers
Netherlands
Arjan Bons
Sat 15:55  Table 5
82   
Lithuania
Evaldas Eidėjus
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 15:59  Table 2
83   
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
Netherlands
Tako Tak
Sat 16:13  Table 6
84   
Netherlands
Sonny Haegmans
Netherlands
Marlo Meijer
Sat 16:02  Table 8
85   
Morocco
Aziz Moussati
Netherlands
Anthony Weinhold
Sat 16:05  Table 10
86   
Netherlands
Tarmon Rietdijk
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 15:47  Table 3
87   
Poland
Martin Sawicki
Netherlands
Mika van Berkel
Sat 16:04  Table 9
88   
Belgium
Steve Henkens
Netherlands
Richard Barendregt Jr
Sat 16:13  Table 11

Loser round 3

89   
Netherlands
Jeroen den Rooijen
Hungary
Adam Charles
Sat 16:24  Table 7
90   
Netherlands
Nino van Hal
Belgium
Benny Houben
Sat 16:30  Table 4
91   
United Kingdom
Steve Webb
Netherlands
Iris Eijmberts
Sat 16:34  Table 11
92   
Netherlands
Davinio Mussen
Netherlands
Levi Stheins
Sat 16:32  Table 8
93   
Syria
mohamad adnan
Netherlands
Richard Barendregt Sr
Sat 16:23  Table 2
94   
Netherlands
Henry van Haren
Jordan
Nasser Aqel
Sat 16:27  Table 5
95   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Luuk Kamminga
Sat 15:46  Table 6
96   
Netherlands
Carlo Stals
Germany
Thomas Beier
Sat 16:40  Table 9

Loser round 4

97   
Netherlands
Jeroen den Rooijen
Netherlands
Sonny Haegmans
Sat 16:47  Table 6
98   
Netherlands
Nino van Hal
Netherlands
Tako Tak
Sat 17:14  Table 4
99   
United Kingdom
Steve Webb
Lithuania
Evaldas Eidėjus
Sat 17:01  Table 11
100   
Netherlands
Levi Stheins
Netherlands
Arjan Bons
Sat 16:58  Table 8
101   
Syria
mohamad adnan
Netherlands
Richard Barendregt Jr
Sat 16:48  Table 2
102   
Jordan
Nasser Aqel
Poland
Martin Sawicki
Sat 17:44  Table 3
103   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Tarmon Rietdijk
Sat 16:41  Table 3
104   
Germany
Thomas Beier
Netherlands
Anthony Weinhold
Sat 17:07  Table 9

Winner round 3

105   
Netherlands
Yannick Pongers
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 16:56  Table 7
106   
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
Netherlands
Marlo Meijer
Sat 17:06  Table 2
107   
Morocco
Aziz Moussati
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 17:05  Table 6
108   
Netherlands
Mika van Berkel
Belgium
Steve Henkens
Sat 16:56  Table 10

Loser round 5

109   
Netherlands
Sonny Haegmans
Netherlands
Nino van Hal
Sat 17:41  Table 4
110   
United Kingdom
Steve Webb
Netherlands
Arjan Bons
Sat 17:29  Table 7
111   
Syria
mohamad adnan
Poland
Martin Sawicki
Sat 18:26  Table 3
112   
Uganda
Cyriel Ledoux
Germany
Thomas Beier
Sat 17:52  Table 9

Loser round 6

113   
Netherlands
Sonny Haegmans
Morocco
Aziz Moussati
Sat 18:05  Table 4
114   
United Kingdom
Steve Webb
Netherlands
Mika van Berkel
Sat 18:08  Table 7
115   
Syria
mohamad adnan
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 18:43  Table 3
116   
Uganda
Cyriel Ledoux
Antigua and Barbuda
Lynn Pijpers
Sat 18:13  Table 9

Winner round 4

117   
Netherlands
Yannick Pongers
Netherlands
Marlo Meijer
Sat 18:00  Table 6
118   
Nepal
Richard Eijmberts
Belgium
Steve Henkens
Sat 18:00  Table 2

Loser round 7

119   
Morocco
Aziz Moussati
Netherlands
Mika van Berkel
Sat 18:24  Table 4
120   
Netherlands
Quinten Pongers
Uganda
Cyriel Ledoux
Sat 19:04  Table 3

Loser round 8

121   
Morocco
Aziz Moussati
Netherlands
Marlo Meijer
Sat 18:44  Table 4
122   
Uganda
Cyriel Ledoux
Belgium
Steve Henkens
Sat 19:31  Table 3

Winners qualification

123   
Netherlands
Yannick Pongers
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 19:33  Table 2

Loser round 9

124   
Netherlands
Marlo Meijer
Uganda
Cyriel Ledoux
Sat 19:33  Table 3

Losers qualification

125   
Netherlands
Marlo Meijer
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 20:23  Table 3

Final

126   
Netherlands
Yannick Pongers
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 20:46  Table 3
127   
Netherlands
Yannick Pongers
Nepal
Richard Eijmberts
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants