Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 4, 2022

GVO Turnierserie 2022 T3

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Naci Yilmaz
6 (5/1) 42 (26/16)
62%
20
2 Carsten "Calle" Becker
6 (5/1) 39 (26/13)
67%
18
3 Oliver Wieme
4 (3/1) 25 (16/9)
64%
16
3 Gregor Hermann
6 (4/2) 32 (18/14)
56%
16
5 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
6 (4/2) 36 (20/16)
56%
14
5 Lukas von Seggern
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
14
5 Manfred Sobing
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
14
5 Justin Dürig
3 (2/1) 20 (12/8)
60%
14
9 Sven Nordenholt
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
12
Show more
9 Frank Hermann
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
12
9 Robert Schumann
GVO Oldenburg
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
12
9 Jörg Hecht
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
12
13 Torsten Becker
GVO Oldenburg
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
11
13 Ali Tan
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
11
13 Markus Wolf
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
11
13 Karsten Schmidt
GVO Oldenburg
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
11
17 Thorsten Brockmeyer
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Holger Hannekum
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
17 Jürgen Düvelsdorf
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
Entry deadline Feb 4, 2022, 7:15 PM (local time)
Starts Feb 4, 2022, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Turnierserie 2022
Organizer GVO Oldenburg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Justin Dürig
Walk Over
 
2   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Gregor Hermann
Fri 19:31  Table 1
3   
Germany
Markus Wolf
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Jörg Hecht
 
5   
Germany
Karsten Schmidt
Walk Over
 
6   
Walk Over
Belgium
Oliver Wieme
 
7   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Robert Schumann
 
9   
Turkey
Naci Yilmaz
Walk Over
 
10   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 19:31  Table 2
11   
Germany
Frank Hermann
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
13   
Germany
Manfred Sobing
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Torsten Becker
 
15   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Thorsten Brockmeyer
Fri 19:31  Table 3
16   
Walk Over
Germany
Holger Hannekum
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Justin Dürig
Germany
Ralf Zielske
Fri 19:53  Table 1
18   
Germany
Markus Wolf
Germany
Jörg Hecht
Fri 19:31  Table 4
19   
Germany
Karsten Schmidt
Belgium
Oliver Wieme
Fri 19:32  Table 5
20   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Robert Schumann
Fri 19:32  Table 6
21   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 20:12  Table 2
22   
Germany
Frank Hermann
R1
Germany
Ali Tan
Fri 19:32  Table 7
23   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Torsten Becker
Fri 19:32  Table 8
24   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Holger Hannekum
Fri 20:06  Table 3

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Gregor Hermann
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Sven Nordenholt
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Thorsten Brockmeyer
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Gregor Hermann
Germany
Holger Hannekum
Fri 20:50  Table 3
34   
Walk Over
Germany
Torsten Becker
 
35   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
36   
Walk Over
Turkey
Naci Yilmaz
 
37   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Fri 20:23  Table 4
38   
Walk Over
Germany
Karsten Schmidt
 
39   
Walk Over
Germany
Markus Wolf
 
40   
Germany
Thorsten Brockmeyer
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:26  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Justin Dürig
Germany
Jörg Hecht
Fri 20:26  Table 6
42   
Belgium
Oliver Wieme
Germany
Robert Schumann
Fri 20:23  Table 5
43   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Frank Hermann
Fri 21:23  Table 3
44   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Lukas von Seggern
Fri 21:03  Table 1

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Gregor Hermann
Germany
Torsten Becker
Fri 21:23  Table 2
46   
Germany
Ali Tan
Turkey
Naci Yilmaz
R1
Fri 21:23  Table 5
47   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Karsten Schmidt
Fri 20:55  Table 6
48   
Germany
Markus Wolf
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:55  Table 4

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Gregor Hermann
Germany
Robert Schumann
Fri 22:12  Table 2
50   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Jörg Hecht
Fri 21:54  Table 1
51   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Manfred Sobing
Fri 21:26  Table 1
52   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Frank Hermann
Fri 22:30  Table 3

Quarter final

Race to 5
53   
Germany
Justin Dürig
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 23:36  Table 1
54   
Belgium
Oliver Wieme
Germany
Ralf Zielske
Fri 23:36  Table 2
55   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Manfred Sobing
Fri 23:36  Table 3
56   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Gregor Hermann
Fri 23:36  Table 4

Semi final

Race to 5
57   
Turkey
Naci Yilmaz
Belgium
Oliver Wieme
Sat 00:23  Table 1
58   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Gregor Hermann
Sat 00:23  Table 3

Final

Race to 5
59   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Carsten "Calle" Becker
Sat 01:26 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants