Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 6 - December 7, 2019

GVO Turnierserie 2019/2020 T6

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Michael Kampers
6 (6/0) 29 (24/5)
83%
20
2 Carsten "Calle" Becker
6 (5/1) 28 (21/7)
75%
18
3 Ralf Zielske
5 (4/1) 31 (18/13)
58%
16
3 Klaus Braun
GVO Oldenburg
6 (4/2) 32 (17/15)
53%
16
5 Rainer Kutsch
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
14
5 Lukas von Seggern
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
14
5 Thorsten Brockmeyer
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
14
5 Zeki Kocaman
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
14
9 Sven Nordenholt
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
12
Show more
9 Robert Schumann
GVO Oldenburg
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
12
9 Heiko Harries
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
12
9 Justin Dürig
5 (3/2) 30 (14/16)
47%
12
13 Frank Hachmöller
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
11
13 Michael Grimm
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
11
13 Thomas Kauf
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
11
13 Ali Tan
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
11
17 Dieter Rüthemann
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
10
17 Manuela Wengler
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
17 Hichem Mrad
3 (1/2) 15 (4/11)
27%
10
17 Manfred Sobing
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Jörg Hecht
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Jürgen Düvelsdorf
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Karsten Schmidt
GVO Oldenburg
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Benjamin Elfert
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
10
25 Dominik Kutsch
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
9
25 Holger Dietrich
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
9
Entry deadline Dec 6, 2019, 8:20 PM (local time)
Starts Dec 6, 2019, 8:20 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Turnierserie 2019/2020
Organizer GVO Oldenburg
Contact Bernd Janßen (billard.gvo.bj@wjk.de, 017670678451)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Klaus Braun
Walk Over
 
2   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Thomas Kauf
Fri 20:05  Table 1
3   
Germany
Heiko Harries
Germany
Justin Dürig
Fri 20:05  Table 2
4   
Germany
Holger Dietrich
Germany
Hichem Mrad
Fri 20:05  Table 3
5   
Germany
Lukas von Seggern
Walk Over
 
6   
Germany
Ralf Zielske
Frank Hachmöller
Fri 20:06  Table 4
7   
Germany
Thorsten Brockmeyer
Germany
Rainer Kutsch
Fri 20:06  Table 5
8   
Walk Over
Germany
Karsten Schmidt
 
9   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Walk Over
 
10   
Germany
Ali Tan
Germany
Michael Kampers
Fri 20:06  Table 6
11   
Germany
Robert Schumann
Germany
Manuela Wengler
Fri 20:06  Table 7
12   
Walk Over
Germany
Jörg Hecht
 
13   
Germany
Dominik Kutsch
Turkey
Zeki kocaman
Fri 20:06  Table 8
14   
Germany
Michael Grimm
Germany
Benjamin Elfert
Fri 20:27  Table 6
15   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Manfred Sobing
Fri 20:33  Table 2
16   
Walk Over
Germany
Sven Nordenholt
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Klaus Braun
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 20:34  Table 1
18   
Germany
Heiko Harries
Germany
Hichem Mrad
Fri 21:07  Table 7
19   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:54  Table 4
20   
Germany
Thorsten Brockmeyer
Germany
Karsten Schmidt
Fri 20:49  Table 5
21   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Michael Kampers
Fri 20:51  Table 8
22   
Germany
Robert Schumann
Germany
Jörg Hecht
Fri 21:10  Table 2
23   
Turkey
Zeki kocaman
Germany
Benjamin Elfert
Fri 20:52  Table 6
24   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Sven Nordenholt
Fri 21:17  Table 8

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Thomas Kauf
 
26   
Germany
Justin Dürig
Germany
Holger Dietrich
Fri 21:09  Table 3
27   
Walk Over
Frank Hachmöller
 
28   
Germany
Rainer Kutsch
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
30   
Germany
Manuela Wengler
Walk Over
 
31   
Germany
Dominik Kutsch
Germany
Michael Grimm
Fri 21:02  Table 1
32   
Germany
Manfred Sobing
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Thomas Kauf
Germany
Dieter Rüthemann
Fri 21:48  Table 8
34   
Germany
Justin Dürig
Germany
Benjamin Elfert
Fri 22:11  Table 6
35   
Frank Hachmöller
Germany
Jörg Hecht
Fri 21:42  Table 2
36   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Fri 21:30  Table 4
37   
Germany
Ali Tan
Germany
Karsten Schmidt
Fri 21:33  Table 5
38   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Lukas von Seggern
Fri 21:41  Table 1
39   
Germany
Michael Grimm
Germany
Hichem Mrad
Fri 22:17  Table 7
40   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Klaus Braun
Fri 21:42  Table 6

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Heiko Harries
Fri 22:19  Table 4
42   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Thorsten Brockmeyer
Fri 21:58  Table 1
43   
Germany
Michael Kampers
Germany
Robert Schumann
Fri 21:57  Table 3
44   
Turkey
Zeki kocaman
Germany
Sven Nordenholt
Fri 22:13  Table 5

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Thomas Kauf
Germany
Justin Dürig
Fri 23:13  Table 2
46   
Frank Hachmöller
Germany
Rainer Kutsch
Fri 22:32  Table 2
47   
Germany
Ali Tan
Germany
Lukas von Seggern
Fri 22:24  Table 3
48   
Germany
Michael Grimm
Germany
Klaus Braun
Fri 22:50  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Justin Dürig
Germany
Thorsten Brockmeyer
Fri 23:52  Table 2
50   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Heiko Harries
Fri 23:11  Table 4
51   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Sven Nordenholt
Fri 22:53  Table 3
52   
Germany
Klaus Braun
Germany
Robert Schumann
Fri 23:28  Table 3

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Rainer Kutsch
Sat 00:30  Table 1
54   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Lukas von Seggern
Sat 00:31  Table 2
55   
Germany
Michael Kampers
Germany
Thorsten Brockmeyer
Sat 00:31  Table 3
56   
Turkey
Zeki kocaman
Germany
Klaus Braun
Sat 00:31  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Ralf Zielske
Sat 01:21  Table 1
58   
Germany
Michael Kampers
Germany
Klaus Braun
Sat 01:21  Table 3

Final

Race to 4
59   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Michael Kampers
Sat 02:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment