Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 7, 2022

Eighty Trophy VIII - turniej 2/12

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Lesław Łukaszewicz
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
300
2 Yoan Salambashev
6 (5/1) 36 (23/13)
64%
270
3 Sebastian Szymkowski
5 (3/2) 27 (17/10)
63%
240
3 Brajan Sawicki
4 (1/3) 21 (9/12)
43%
240
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
210
5 Piotr Niewczas
4 (1/3) 21 (6/15)
29%
210
5 Dimitr Bochoienko
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
210
5 Paula Aleksandra Baranowska
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
210
9 Michał Kozłowski
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
180
Starts Jun 7, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2021/22 and Eighty Nine Trophy VIII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Yoan Salambashev 4 4 0 0 16 8 8 0 0 0 0.667 12
2 Sebastian Szymkowski 4 3 0 1 15 6 9 0 0 0 0.714 10
3 Dimitr Bochoienko 4 2 0 2 11 9 2 0 0 0 0.55 8
4 Piotr Niewczas 4 1 0 3 6 15 -9 0 0 0 0.286 6
5 Michał Kozłowski 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 4
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lesław Łukaszewicz 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 9
2 Brajan Sawicki 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 5
3 Paula Aleksandra Baranowska 3 1 0 2 5 8 -3 0 0 0 0.385 5
4 Marcin Kubalski 3 1 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 5

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 20:40 
2-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Michał Kozłowski
Tue 20:29 
3-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:06 
4-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 20:50 

Round 2

Race to 4
5-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Michał Kozłowski
Tue 19:48 
6-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:46 
7-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 19:40 
8-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:43 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:06 
10-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 19:06 
11-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:14 
12-B   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:14 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:41 
14-A   
Poland
Michał Kozłowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:03 

Round 5

Race to 4
15-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:06 
16-A   
Poland
Piotr Niewczas
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 20:09 

Semi final

Race to 4
17   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:33 
18   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 21:33 

Final

Race to 4
19   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 21:59 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants