Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 22, 2022

Eighty Nine Trophy VII - turniej 9/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dimitr Bochoienko
6 (5/1) 32 (23/9)
72%
2 Nikita Rudenko
6 (5/1) 33 (22/11)
67%
3 Sebastian Szymkowski
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
3 Lesław Łukaszewicz
5 (2/3) 25 (12/13)
48%
5 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
5 Brajan Sawicki
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
5 Yoan Salambashev
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
9 Paweł Średnicki
4 (0/4) 18 (2/16)
11%
9 Paula Aleksandra Baranowska
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
Starts Mar 22, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2021/22 and Eighty Nine Trophy VII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 4 3 0 1 15 7 8 0 0 0 0.682 10
2 Sebastian Szymkowski 4 3 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 10
3 Yoan Salambashev 4 2 0 2 14 12 2 0 0 0 0.538 8
4 Krzysztof Doroszkiewicz 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 8
5 Paweł Średnicki 4 0 0 4 2 16 -14 0 0 0 0.111 4
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nikita Rudenko 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 12
2 Lesław Łukaszewicz 4 2 0 2 12 9 3 0 0 0 0.571 8
3 Marcin Kubalski 4 2 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 8
4 Brajan Sawicki 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 8
5 Paula Aleksandra Baranowska 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 4

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paweł Średnicki
Tue 20:57 
2-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:58 
3-B   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:18 
4-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:19 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Paweł Średnicki
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 19:42 
6-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:17 
7-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Marcin Kubalski
Tue 21:24 
8-B   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:24 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:35 
10-A   
Poland
Paweł Średnicki
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 19:12 
11-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:12 
12-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 19:28 

Round 4

Race to 4
13-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 19:39 
14-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:08 
15-B   
Poland
Brajan Sawicki
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 19:59 
16-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 19:51 

Round 5

Race to 4
17-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:30 
18-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Paweł Średnicki
Tue 20:30 
19-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 20:41 
20-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:41 

Semi final

Race to 4
21   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 22:00 
22   
Poland
Sebastian Szymkowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 21:53 

Final

Race to 4
23   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 22:24 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants