Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 5, 2022

Eighty Nine Trophy VII - turniej 11/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Yoan Salambashev
7 (6/1) 39 (26/13)
67%
2 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
6 (5/1) 37 (22/15)
59%
3 Sebastian Szymkowski
6 (5/1) 30 (20/10)
67%
3 Dimitr Bochoienko
6 (5/1) 36 (23/13)
64%
5 Milena Murha
5 (2/3) 25 (13/12)
52%
5 Konrad Kowalski
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
5 Brajan Sawicki
5 (2/3) 26 (13/13)
50%
5 Tomasz Stachera
5 (2/3) 31 (15/16)
48%
9 Paweł Średnicki
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
9 Marcin Gościmski
4 (1/3) 24 (10/14)
42%
9 Marta Anna Wawrzyn
4 (1/3) 19 (6/13)
32%
9 Paula Aleksandra Baranowska
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
13 Hubert Biczyk
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
13 Rafał Banaszek
4 (1/3) 20 (6/14)
30%
Starts Apr 5, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (14 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2021/22 and Eighty Nine Trophy VII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 12
2 Yoan Salambashev 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 10
3 Brajan Sawicki 4 2 0 2 12 9 3 0 0 0 0.571 8
4 Marcin Gościmski 4 1 0 3 10 14 -4 0 0 0 0.417 6
5 Hubert Biczyk 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 4
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Kubalski 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 9
2 Konrad Kowalski 3 2 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 7
3 Paweł Średnicki 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 5
4 Paula Aleksandra Baranowska 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 3
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 12
2 Milena Murha 4 2 0 2 11 8 3 0 0 0 0.579 8
3 Tomasz Stachera 4 2 0 2 13 12 1 0 0 0 0.52 8
4 Marta Anna Wawrzyn 4 1 0 3 6 13 -7 0 0 0 0.316 6
5 Rafał Banaszek 4 1 0 3 6 14 -8 0 0 0 0.3 6

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:12 
2-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Marcin Gościmski
Tue 19:12 
3-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Paweł Średnicki
Tue 21:45 
4-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Konrad Kowalski
Tue 21:35 
5-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 19:36 
6-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Rafał Banaszek
Tue 19:12 

Round 2

Race to 4
7-A   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Marcin Gościmski
Tue 22:09 
8-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Brajan Sawicki
Tue 22:09 
9-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Konrad Kowalski
Tue 21:05 
10-B   
Poland
Paweł Średnicki
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:34 
11-C   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Rafał Banaszek
Tue 20:43 
12-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Belarus
Milena Murha
Tue 20:36 

Round 3

Race to 4
13-A   
Poland
Marcin Gościmski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:15 
14-A   
Poland
Hubert Biczyk
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 20:53 
15-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Marcin Kubalski
Tue 19:13 
16-B   
Poland
Konrad Kowalski
Poland
Paweł Średnicki
Tue 19:54 
17-C   
Poland
Rafał Banaszek
Belarus
Milena Murha
Tue 19:47 
18-C   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Tomasz Stachera
Tue 21:55 

Round 4

Race to 4
19-A   
Poland
Brajan Sawicki
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 21:39 
20-A   
Poland
Marcin Gościmski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:03 
21-C   
Belarus
Milena Murha
Poland
Tomasz Stachera
Tue 21:20 
22-C   
Poland
Rafał Banaszek
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:23 

Round 5

Race to 4
23-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:10 
24-A   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:51 
25-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:02 
26-C   
Belarus
Milena Murha
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 22:21 

Quarter final

Race to 4
27   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:54 
28   
Poland
Marcin Kubalski
Belarus
Milena Murha
Tue 22:47 
29   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 22:47 
30   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Konrad Kowalski
Tue 22:47 

Semi final

Race to 4
31   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 23:22 
32   
Poland
Sebastian Szymkowski
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 23:30 

Final

Race to 4
33   
Poland
Marcin Kubalski
Bulgaria
Yoan Salambashev
Wed 00:03 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants