Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 29, 2022

Eighty Nine Trophy VII - turniej 10/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
6 (6/0) 34 (24/10)
71%
2 Dimitr Bochoienko
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
3 Brajan Sawicki
6 (4/2) 36 (21/15)
58%
3 Nikita Rudenko
6 (4/2) 38 (22/16)
58%
5 Sebastian Szymkowski
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
5 Paula Aleksandra Baranowska
4 (1/3) 22 (10/12)
45%
7 Hubert Biczyk
4 (1/3) 20 (7/13)
35%
7 Yoan Salambashev
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
5 (1/4) 29 (11/18)
38%
9 Michał Kozłowski
4 (1/3) 21 (6/15)
29%
11 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
11 Łukasz Kolano
5 (0/5) 25 (5/20)
20%
Starts Mar 29, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2021/22 and Eighty Nine Trophy VII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Brajan Sawicki 5 4 0 1 18 11 7 0 0 0 0.621 13
2 Nikita Rudenko 5 4 0 1 19 12 7 0 0 0 0.613 13
3 Sebastian Szymkowski 5 3 0 2 16 11 5 0 0 0 0.593 11
4 Yoan Salambashev 5 3 0 2 15 12 3 0 0 0 0.556 11
5 Krzysztof Doroszkiewicz 5 1 0 4 11 18 -7 0 0 0 0.379 7
6 Łukasz Kolano 5 0 0 5 5 20 -15 0 0 0 0.2 5
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Kubalski 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 12
2 Dimitr Bochoienko 4 3 0 1 13 8 5 0 0 0 0.619 10
3 Paula Aleksandra Baranowska 4 1 0 3 10 12 -2 0 0 0 0.455 6
4 Hubert Biczyk 4 1 0 3 7 13 -6 0 0 0 0.35 6
5 Michał Kozłowski 4 1 0 3 6 15 -9 0 0 0 0.286 6
6 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 19:19 
2-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Łukasz Kolano
Tue 20:22 
3-A   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 19:58 
4-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Wolny Los1
 
5-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Hubert Biczyk
Tue 20:59 
6-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Michał Kozłowski
Tue 21:58 

Round 2

Race to 4
7-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Łukasz Kolano
Tue 19:58 
8-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:53 
9-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:15 
10-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:19 
11-B   
Wolny Los1
Poland
Michał Kozłowski
 
12-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:20 

Round 3

Race to 4
13-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:15 
14-A   
Poland
Łukasz Kolano
Poland
Brajan Sawicki
Tue 22:03 
15-A   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:35 
16-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Michał Kozłowski
Tue 21:19 
17-B   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 21:36 
18-B   
Wolny Los1
Poland
Marcin Kubalski
 

Round 4

Race to 4
19-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:43 
20-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:38 
21-A   
Poland
Łukasz Kolano
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 21:05 
22-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:23 
23-B   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:29 
24-B   
Poland
Hubert Biczyk
Wolny Los1
 

Round 5

Race to 4
25-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:51 
26-A   
Poland
Brajan Sawicki
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 20:27 
27-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Kolano
Tue 22:39 
28-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 19:59 
29-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Wolny Los1
 
30-B   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:36 

Semi final

Race to 4
31   
Poland
Brajan Sawicki
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 22:34 
32   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 22:34 

Final

Race to 4
33   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 23:35 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants