Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 28, 2021

Eighty Nine Trophy VI - turniej 13/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Roman Wasilewski
5 (5/0) 27 (20/7)
74%
2 Sebastian Szymkowski
6 (4/2) 39 (22/17)
56%
3 Tomasz Stachera
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
3 Nikita Rudenko
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
5 Brajan Sawicki
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
5 Dawid Sobiech
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
5 Dimitr Bochoienko
4 (3/1) 23 (15/8)
65%
9 Piotr Niewczas
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
9 Paweł Cholewicki
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
9 Kamil Wdowiarski
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
9 Michał Kozłowski
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
13 Marcin Gościmski
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
13 Witek Stachera
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
13 Paula Aleksandra Baranowska
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
13 Michał Rozmysłowicz
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
Starts Dec 28, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Eighty Nine Trophy VI and Ranking Warszawy 2021/22
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roman Wasilewski 2 2 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 6
2 Dawid Sobiech 2 1 0 1 5 4 1 0 0 0 0.556 4
3 Kamil Wdowiarski 2 0 0 2 0 8 -8 0 0 0 0 2
4 Paula Aleksandra Baranowska 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 9
2 Marcin Kubalski 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 7
3 Michał Kozłowski 3 1 0 2 7 11 -4 0 0 0 0.389 5
4 Witek Stachera 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 3
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nikita Rudenko 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 9
2 Brajan Sawicki 3 2 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 7
3 Piotr Niewczas 3 1 0 2 8 10 -2 0 0 0 0.444 5
4 Michał Rozmysłowicz 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 3
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 3 2 0 1 11 7 4 0 0 0 0.611 7
2 Tomasz Stachera 3 2 0 1 11 7 4 0 0 0 0.611 7
3 Paweł Cholewicki 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 7
4 Marcin Gościmski 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 3

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Kamil Wdowiarski
Tue 19:40 
2-A   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
 
3-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Witek Stachera
Tue 20:38 
4-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Michał Kozłowski
Tue 20:04 
5-C   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:27 
6-C   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 20:10 
7-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paweł Cholewicki
Tue 19:49 
8-D   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Marcin Gościmski
Tue 19:11 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
 
10-A   
Poland
Kamil Wdowiarski
Poland
Dawid Sobiech
Tue 19:10 
11-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Michał Kozłowski
Tue 19:11 
12-B   
Poland
Witek Stachera
Poland
Marcin Kubalski
Tue 19:38 
13-C   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 19:11 
14-C   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:31 
15-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Marcin Gościmski
Tue 21:30 
16-D   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Tomasz Stachera
Tue 21:24 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Dawid Sobiech
Tue 20:00 
18-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Kamil Wdowiarski
 
19-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 21:05 
20-B   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Witek Stachera
Tue 21:33 
21-C   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:00 
22-C   
Poland
Michał Rozmysłowicz
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:57 
23-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 20:42 
24-D   
Poland
Marcin Gościmski
Poland
Paweł Cholewicki
Tue 20:42 

Quarter final

Race to 4
25   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:55 
26   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:07 
27   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Dawid Sobiech
Tue 21:55 
28   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Marcin Kubalski
Tue 21:55 

Semi final

Race to 4
29   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:45 
30   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:54 

Final

Race to 4
31   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 23:28 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants