Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 29, 2021

Eighty Nine Trophy V - turniej 5/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
6 (6/0) 35 (24/11)
69%
2 Dawid Tonojan
6 (3/3) 32 (18/14)
56%
3 Sebastian Szymkowski
5 (3/2) 25 (15/10)
60%
3 Tomasz Stachera
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
5 Brajan Sawicki
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
5 Nikita Rudenko
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
5 Dimitr Bochoienko
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
5 Renald Jagielski
4 (3/1) 16 (12/4)
75%
9 Piotr Jurusik
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
9 Piotr Niewczas
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
9 Filip Mazur
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
13 Paula Aleksandra Baranowska
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
13 Łukasz Wojtkowiak
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
13 Damian Tokarski
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
13 Hubert Biczyk
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
Starts Jun 29, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Eighty Nine Trophy V
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Kubalski 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Tomasz Stachera 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
3 Filip Mazur 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Paula Aleksandra Baranowska 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nikita Rudenko 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 3
2 Dawid Tonojan 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 1
3 Piotr Niewczas 3 1 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 1
4 Łukasz Wojtkowiak 3 1 0 2 6 11 -5 0 0 0 0.353 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Renald Jagielski 3 3 0 0 12 0 12 0 0 0 1 3
2 Brajan Sawicki 3 2 0 1 8 8 0 0 0 0 0.5 2
3 Krzysztof Doroszkiewicz 3 1 0 2 7 11 -4 0 0 0 0.389 1
4 Damian Tokarski 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Sebastian Szymkowski 3 2 0 1 9 5 4 0 0 0 0.643 2
3 Piotr Jurusik 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Hubert Biczyk 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:05 
2-A   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Filip Mazur
Tue 19:50 
3-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:34 
4-B   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:05 
5-C   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 19:05 
6-C   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Damian Tokarski
Tue 19:28 
7-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:06 
8-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Piotr Jurusik
Tue 20:53 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Filip Mazur
Tue 20:31 
10-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Tomasz Stachera
Tue 20:31 
11-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 20:08 
12-B   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Dawid Tonojan
Tue 19:30 
13-C   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Damian Tokarski
Tue 19:54 
14-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:15 
15-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:29 
16-D   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 19:59 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 21:03 
18-A   
Poland
Filip Mazur
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 21:15 
19-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Dawid Tonojan
Tue 20:43 
20-B   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:45 
21-C   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:46 
22-C   
Poland
Damian Tokarski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:02 
23-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:19 
24-D   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Hubert Biczyk
Tue 20:19 

Quarter final

Race to 4
25   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:55 
26   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:10 
27   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 21:55 
28   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Dawid Tonojan
Tue 22:10 

Semi final

Race to 4
29   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:33 
30   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Dawid Tonojan
Tue 22:27 

Final

Race to 4
31   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Dawid Tonojan
Tue 23:11 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants