Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 8, 2021

Eighty Nine Trophy V - turniej 2/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dimitr Bochoienko
7 (6/1) 41 (27/14)
66%
2 Paweł Krysiński
7 (6/1) 32 (24/8)
75%
3 Piotr Niewczas
6 (4/2) 35 (18/17)
51%
3 Filip Mazur
5 (4/1) 27 (19/8)
70%
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (1/3) 21 (9/12)
43%
5 Sebastian Szymkowski
5 (3/2) 24 (14/10)
58%
5 Brajan Sawicki
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
5 Lesław Łukaszewicz
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
9 Piotr Jurusik
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
Show more
9 Tomasz Stachera
4 (2/2) 22 (14/8)
64%
9 Piotr Domański
3 (2/1) 15 (8/7)
53%
9 Artur Dziechciarski
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
13 Patryk Kurowski
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
13 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
13 Antoni Chmielewski
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
13 Oskar Juszczyk
3 (0/3) 12 (0/12)
0%
17 Paula Aleksandra Baranowska
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
17 Hubert Biczyk
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
Starts Jun 8, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Eighty Nine Trophy V
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paweł Krysiński 4 4 0 0 16 1 15 0 0 0 0.941 4
2 Sebastian Szymkowski 4 3 0 1 13 6 7 0 0 0 0.684 3
3 Artur Dziechciarski 4 2 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 2
4 Krzysztof Doroszkiewicz 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
5 Hubert Biczyk 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lesław Łukaszewicz 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Piotr Domański 3 2 0 1 8 7 1 0 0 0 0.533 2
3 Marcin Kubalski 3 1 0 2 9 8 1 0 0 0 0.529 1
4 Antoni Chmielewski 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Filip Mazur 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Brajan Sawicki 3 2 0 1 8 5 3 0 0 0 0.615 2
3 Piotr Jurusik 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 1
4 Oskar Juszczyk 3 0 0 3 0 12 -12 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 4 3 0 1 15 11 4 0 0 0 0.577 3
2 Piotr Niewczas 4 3 0 1 14 12 2 0 0 0 0.538 3
3 Tomasz Stachera 4 2 0 2 14 8 6 0 0 0 0.636 2
4 Patryk Kurowski 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
5 Paula Aleksandra Baranowska 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Hubert Biczyk
Tue 22:14 
2-A   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 19:18 
3-B   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Piotr Domański
Tue 19:18  Table 1
4-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 19:39 
5-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Oskar Juszczyk
Tue 19:18 
6-C   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:18 
7-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Piotr Niewczas
Tue 22:14 
8-D   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 22:14 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 22:45 
10-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Artur Dziechciarski
Tue 22:14 
11-B   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 20:05 
12-B   
Poland
Piotr Domański
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:28 
13-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:49 
14-C   
Poland
Oskar Juszczyk
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:49 
15-D   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 22:14 
16-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Patryk Kurowski
Tue 19:18 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Artur Dziechciarski
Tue 19:58 
18-A   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Paweł Krysiński
Tue 22:48 
19-B   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Marcin Kubalski
Tue 22:48 
20-B   
Poland
Antoni Chmielewski
Poland
Piotr Domański
Tue 22:48 
21-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Brajan Sawicki
Tue 22:48 
22-C   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Oskar Juszczyk
Tue 22:46 
23-D   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Patryk Kurowski
Tue 22:46 
24-D   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Tomasz Stachera
Tue 19:43 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Artur Dziechciarski
Poland
Paweł Krysiński
Tue 22:47 
26-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:47 
27-D   
Poland
Patryk Kurowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:47 
28-D   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:18 

Round 5

Race to 4
29-A   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 19:53 
30-A   
Poland
Artur Dziechciarski
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:19 
31-D   
Poland
Tomasz Stachera
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 22:47 
32-D   
Poland
Patryk Kurowski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 22:47 

Quarter final

Race to 4
33   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Brajan Sawicki
Tue 22:53 
34   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Piotr Niewczas
Tue 22:54 
35   
Poland
Filip Mazur
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:53 
36   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 22:53 

Semi final

Race to 4
37   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Piotr Niewczas
Tue 23:17 
38   
Poland
Filip Mazur
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:08 

Final

Race to 4
39   
Poland
Paweł Krysiński
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:40 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants