Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 24, 2021

Eighty Nine Trophy V - turniej 13/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dawid Tonojan
7 (6/1) 31 (26/5)
84%
2 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
7 (5/2) 40 (24/16)
60%
3 Sebastian Szymkowski
6 (5/1) 27 (21/6)
78%
3 Adam Małecki
6 (4/2) 33 (16/17)
48%
5 Marta Anna Wawrzyn
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
5 Dimitr Bochoienko
5 (3/2) 24 (14/10)
58%
5 Ewelina Piślewska
5 (2/3) 27 (11/16)
41%
5 Michał Rozmysłowicz
5 (2/3) 23 (11/12)
48%
9 Piotr Niewczas
4 (1/3) 23 (10/13)
43%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (1/3) 23 (9/14)
39%
9 Paula Aleksandra Baranowska
4 (1/3) 25 (10/15)
40%
9 Antoni Chmielewski
4 (1/3) 20 (7/13)
35%
13 Marcin Gościmski
4 (1/3) 21 (7/14)
33%
13 Damian Tokarski
4 (1/3) 21 (6/15)
29%
13 Hubert Biczyk
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
Starts Aug 24, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Eighty Nine Trophy V
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 4 4 0 0 16 1 15 0 0 0 0.941 4
2 Adam Małecki 4 3 0 1 12 10 2 0 0 0 0.545 3
3 Piotr Niewczas 4 1 0 3 10 13 -3 0 0 0 0.435 1
4 Paula Aleksandra Baranowska 4 1 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 1
5 Damian Tokarski 4 1 0 3 6 15 -9 0 0 0 0.286 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
2 Marta Anna Wawrzyn 4 3 0 1 12 9 3 0 0 0 0.571 3
3 Michał Rozmysłowicz 4 2 0 2 11 8 3 0 0 0 0.579 2
4 Antoni Chmielewski 4 1 0 3 7 13 -6 0 0 0 0.35 1
5 Hubert Biczyk 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dawid Tonojan 4 3 0 1 14 4 10 0 0 0 0.778 3
2 Marcin Kubalski 4 3 0 1 15 11 4 0 0 0 0.577 3
3 Ewelina Piślewska 4 2 0 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
4 Krzysztof Doroszkiewicz 4 1 0 3 9 14 -5 0 0 0 0.391 1
5 Marcin Gościmski 4 1 0 3 7 14 -7 0 0 0 0.333 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:11 
2-A   
Poland
Damian Tokarski
Poland
Adam Małecki
Tue 20:11 
3-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 21:21 
4-B   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 21:15 
5-C   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:11 
6-C   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:11 

Round 2

Race to 4
7-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Adam Małecki
Tue 20:11 
8-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:11 
9-B   
Poland
Antoni Chmielewski
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 20:55 
10-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Hubert Biczyk
Tue 20:54 
11-C   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:18 
12-C   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Marcin Gościmski
Tue 21:36 

Round 3

Race to 4
13-A   
Poland
Adam Małecki
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:38 
14-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Damian Tokarski
Tue 22:57 
15-B   
Poland
Michał Rozmysłowicz
Poland
Hubert Biczyk
Tue 20:12 
16-B   
Poland
Antoni Chmielewski
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 20:19 
17-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Marcin Gościmski
Tue 22:08 
18-C   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Ewelina Piślewska
Tue 21:59 

Round 4

Race to 4
19-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Damian Tokarski
Tue 21:16 
20-A   
Poland
Adam Małecki
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:49 
21-B   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 20:14 
22-B   
Poland
Michał Rozmysłowicz
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:12 
23-C   
Poland
Marcin Gościmski
Poland
Ewelina Piślewska
Tue 20:37 
24-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Dawid Tonojan
Tue 20:21 

Round 5

Race to 4
25-A   
Poland
Damian Tokarski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:12 
26-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 21:59 
27-B   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:43 
28-B   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Antoni Chmielewski
Tue 22:13 
29-C   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Dawid Tonojan
Tue 20:14 
30-C   
Poland
Marcin Gościmski
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:14 

Quarter final

Race to 4
31   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Ewelina Piślewska
Tue 23:35 
32   
Poland
Marcin Kubalski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:08 
33   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 23:35 
34   
Poland
Adam Małecki
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 23:08 

Semi final

Race to 4
35   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Marcin Kubalski
Tue 23:55 
36   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Adam Małecki
Tue 23:55 

Final

Race to 4
37   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Dawid Tonojan
Wed 00:20 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants