Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 4, 2020

Eighty Nine Trophy III - turniej 4.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Nikita Rudenko
6 (6/0) 33 (24/9)
73%
2 Sławomir Nowak
7 (6/1) 40 (25/15)
63%
3 Michał Kopczyński
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
3 Sebastian Szymkowski
6 (4/2) 34 (19/15)
56%
5 Wojciech Szewczyk
5 (4/1) 23 (18/5)
78%
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
5 Roman Wasilewski
5 (3/2) 29 (16/13)
55%
5 Andrzej Guzanowski
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
9 Tomasz Deszczyński
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
Show more
9 Michał Kozłowski
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Patryk Domański
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
9 Filip Mazur
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
13 Adam Kuryłek
4 (1/3) 23 (9/14)
39%
13 Tomasz Stachera
4 (1/3) 25 (10/15)
40%
13 Krzysztof Majkowski
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
13 Tomasz Kulczyński
4 (1/3) 20 (6/14)
30%
17 Brajan Sawicki
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
17 Kacper Kielmans
4 (1/3) 24 (9/15)
38%
17 Paula Aleksandra Baranowska
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
17 Żaneta Foniok
4 (0/4) 25 (9/16)
36%
21 Konrad Kowalski
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
21 Piotr Drozdowski
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Feb 4, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (22 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Eighty Nine Trophy III
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Wojciech Szewczyk 4 4 0 0 16 1 15 0 0 0 0.941 4
2 Marcin Kubalski 4 3 0 1 13 7 6 0 0 0 0.65 3
3 Patryk Domański 4 2 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 2
4 Tomasz Kulczyński 4 1 0 3 6 14 -8 0 0 0 0.3 1
5 Paula Aleksandra Baranowska 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nikita Rudenko 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Andrzej Guzanowski 3 1 0 2 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
3 Michał Kozłowski 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Krzysztof Majkowski 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
5 Brajan Sawicki 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Konrad Kowalski 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sławomir Nowak 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 Sebastian Szymkowski 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
3 Tomasz Deszczyński 4 2 0 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
4 Tomasz Stachera 4 1 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 1
5 Piotr Drozdowski 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Żaneta Foniok 4 0 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kopczyński 4 3 0 1 14 7 7 0 0 0 0.667 3
2 Roman Wasilewski 4 3 0 1 13 9 4 0 0 0 0.591 3
3 Filip Mazur 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
4 Adam Kuryłek 4 1 0 3 9 14 -5 0 0 0 0.391 1
5 Kacper Kielmans 4 1 0 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Wojciech Szewczyk
Poland
Patryk Domański
Tue 19:11 
2-A   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 22:42 
3-B   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Krzysztof Majkowski
Tue 19:11 
4-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Konrad Kowalski
Tue 19:41 
5-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Michał Kozłowski
Tue 20:02 
6-C   
Poland
Sławek Nowak
Poland
Piotr Drozdowski
Tue 19:11 
7-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Żaneta Foniok
Tue 19:55 
8-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Tomasz Deszczyński
Tue 19:31 
9-D   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Filip Mazur
Tue 19:43 
10-D   
Poland
Adam Kuryłek
Poland
Michał Kopczyński
Tue 19:11 

Round 2

Race to 4
11-A   
Poland
Patryk Domański
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 21:13 
12-A   
Poland
Wojciech Szewczyk
Poland
Tomasz Kulczyński
Tue 20:54 
13-B   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Konrad Kowalski
Tue 22:46 
14-B   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Michał Kozłowski
Tue 22:54 
15-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Brajan Sawicki
 
16-C   
Poland
Sławek Nowak
Poland
Żaneta Foniok
Tue 20:46 
17-C   
Poland
Piotr Drozdowski
Poland
Tomasz Deszczyński
Tue 21:16 
18-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 20:27 
19-D   
Poland
Filip Mazur
Poland
Michał Kopczyński
Tue 20:39 
20-D   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Kacper Kielmans
Tue 20:11 

Round 3

Race to 4
21-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Tomasz Kulczyński
Tue 23:22 
22-A   
Poland
Patryk Domański
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:26 
23-B   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Michał Kozłowski
Tue 23:19 
24-B   
Poland
Konrad Kowalski
Poland
Brajan Sawicki
 
25-B   
Poland
Krzysztof Majkowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 20:24 
26-C   
Poland
Sławek Nowak
Poland
Tomasz Deszczyński
Tue 20:14 
27-C   
Poland
Żaneta Foniok
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:49 
28-C   
Poland
Piotr Drozdowski
Poland
Sebastian Szymkowski
 
29-D   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Kacper Kielmans
Tue 23:37 
30-D   
Poland
Filip Mazur
Poland
Adam Kuryłek
Tue 23:38 

Round 4

Race to 4
31-A   
Poland
Tomasz Kulczyński
Poland
Marcin Kubalski
Tue 19:30 
32-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Wojciech Szewczyk
Tue 20:04 
33-B   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:45 
34-B   
Poland
Michał Kozłowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 22:21 
35-B   
Poland
Konrad Kowalski
Poland
Krzysztof Majkowski
 
36-C   
Poland
Sławek Nowak
Poland
Tomasz Stachera
Tue 23:36 
37-C   
Poland
Tomasz Deszczyński
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:15 
38-C   
Poland
Żaneta Foniok
Poland
Piotr Drozdowski
 
39-D   
Poland
Kacper Kielmans
Poland
Adam Kuryłek
Tue 23:03 
40-D   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Roman Wasilewski
Tue 22:57 

Round 5

Race to 4
41-A   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Wojciech Szewczyk
Tue 21:46 
42-A   
Poland
Tomasz Kulczyński
Poland
Patryk Domański
Tue 22:09 
43-B   
Poland
Andrzej Guzanowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 21:29 
44-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Krzysztof Majkowski
Tue 21:54 
45-B   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Konrad Kowalski
Tue 20:58 
46-C   
Poland
Sławek Nowak
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:44 
47-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Piotr Drozdowski
 
48-C   
Poland
Tomasz Deszczyński
Poland
Żaneta Foniok
Tue 23:36 
49-D   
Poland
Adam Kuryłek
Poland
Roman Wasilewski
Tue 21:26 
50-D   
Poland
Kacper Kielmans
Poland
Filip Mazur
Tue 22:07 

Quarter final

Race to 4
51   
Poland
Wojciech Szewczyk
Poland
Sebastian Szymkowski
Wed 00:28 
52   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Roman Wasilewski
Wed 00:28 
53   
Poland
Sławek Nowak
Poland
Marcin Kubalski
Wed 00:28 
54   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Andrzej Guzanowski
 

Semi final

Race to 4
55   
Poland
Sebastian Szymkowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Wed 00:54 
56   
Poland
Sławek Nowak
Poland
Michał Kopczyński
Wed 00:43 

Final

Race to 4
57   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Sławomir Nowak
Wed 01:16 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants