Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2020

Eighty Nine Trophy III - turniej 1.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Roman Wasilewski
7 (6/1) 40 (26/14)
65%
2 Andrzej Guzanowski
5 (4/1) 28 (16/12)
57%
3 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
3 Piotr Jurusik
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
5 Nikita Rudenko
4 (2/2) 21 (12/9)
57%
5 Krzysztof Majkowski
5 (4/1) 31 (19/12)
61%
5 Michał Kozłowski
5 (4/1) 25 (18/7)
72%
5 Hubert Domański
5 (2/3) 30 (15/15)
50%
9 Sebastian Szymkowski
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
Show more
9 Piotr Drozdowski
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
9 Paweł Cholewicki
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
9 Filip Mazur
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
13 Brajan Sawicki
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
13 Patryk Kurowski
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
13 Tomasz Stachera
4 (1/3) 23 (10/13)
43%
13 Paula Aleksandra Baranowska
4 (2/2) 24 (10/14)
42%
17 Janusz Stępowski
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
17 Łukasz Wojtkowiak
4 (0/4) 21 (5/16)
24%
Starts Jan 14, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Eighty Nine Trophy III
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kozłowski 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Hubert Domański 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
3 Sebastian Szymkowski 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
4 Paula Aleksandra Baranowska 4 2 0 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 2
5 Janusz Stępowski 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nikita Rudenko 3 2 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 2
2 Marcin Kubalski 3 2 0 1 9 8 1 0 0 0 0.529 2
3 Piotr Drozdowski 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Patryk Kurowski 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andrzej Guzanowski 2 2 0 0 8 3 5 0 0 0 0.727 2
2 Piotr Jurusik 2 1 0 1 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
3 Brajan Sawicki 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Filip Mazur 2 0 0 2 5 8 -3 0 0 0 0.385 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Majkowski 4 4 0 0 16 8 8 0 0 0 0.667 4
2 Roman Wasilewski 4 3 0 1 14 10 4 0 0 0 0.583 3
3 Paweł Cholewicki 4 2 0 2 12 10 2 0 0 0 0.545 2
4 Tomasz Stachera 4 1 0 3 10 13 -3 0 0 0 0.435 1
5 Łukasz Wojtkowiak 4 0 0 4 5 16 -11 0 0 0 0.238 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:42 
2-A   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Janusz Stępowski
Tue 19:12 
3-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Patryk Kurowski
Tue 19:49 
4-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Piotr Drozdowski
Tue 19:12 
5-C   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:57 
6-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:12 
7-D   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Krzysztof Majkowski
Tue 19:47 
8-D   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:12 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Janusz Stępowski
Tue 22:57 
10-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Hubert Domański
Tue 21:08 
11-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Piotr Drozdowski
Tue 20:49 
12-B   
Poland
Patryk Kurowski
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:13 
13-C   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:03 
14-C   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Filip Mazur
Tue 20:18 
15-D   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 21:59 
16-D   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Paweł Cholewicki
Tue 22:06 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Janusz Stępowski
Poland
Hubert Domański
Tue 21:45 
18-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Michał Kozłowski
Tue 21:42 
19-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 21:04 
20-B   
Poland
Piotr Drozdowski
Poland
Patryk Kurowski
Tue 21:39 
21-C   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Filip Mazur
Tue 21:25 
22-C   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Piotr Jurusik
 
23-D   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Paweł Cholewicki
Tue 22:32 
24-D   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:23 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Hubert Domański
Poland
Michał Kozłowski
Tue 20:14 
26-A   
Poland
Janusz Stępowski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:40 
27-D   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Tomasz Stachera
Tue 20:15 
28-D   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Roman Wasilewski
Tue 20:43 

Round 5

Race to 4
29-A   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:10 
30-A   
Poland
Hubert Domański
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 22:10 
31-D   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Roman Wasilewski
Tue 21:30 
32-D   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Krzysztof Majkowski
Tue 21:14 

Quarter final

Race to 4
33   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Piotr Jurusik
Wed 00:03 
34   
Poland
Roman Wasilewski
Ukraine
Nikita Rudenko
Wed 00:03 
35   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Hubert Domański
Wed 00:04 
36   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Marcin Kubalski
Wed 00:04 

Semi final

Race to 4
37   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Roman Wasilewski
Wed 00:04 
38   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Marcin Kubalski
Wed 00:04 

Final

Race to 4
39   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Andrzej Guzanowski
Wed 00:29 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment