Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17, 2020

Eesti MV 2020 paarismängus

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Karl Gnadeberg
6 (6/0) 68 (39/29)
57%
2 Raimo Teesaar
6 (4/2) 64 (36/28)
56%
3 Denis Grabe
5 (4/1) 49 (31/18)
63%
3 Kait Hinn
5 (4/1) 45 (28/17)
62%
5 Joonas Saska
3 (2/1) 33 (18/15)
55%
5 Illimar Ventsel
4 (3/1) 34 (24/10)
71%
5 Gunnar Pleer
4 (3/1) 42 (23/19)
55%
5 Rainer Laar
4 (3/1) 41 (23/18)
56%
9 Eltsin Zabitov
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
Show more
9 Rein Luik
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
9 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
9 Aleksandr Jermikimov
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
9 Stanislav Saiov
4 (2/2) 37 (19/18)
51%
9 Karl-Kristjan Kingi
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
9 Karl Mihkelson
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
9 Erki Erm
2 (1/1) 16 (7/9)
44%
17 Rene Pärnpuu
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
17 Andres Viidik
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
17 Oleg Sidorov
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
17 Nils Luhavee
Break & Run
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
17 Juss Saska
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
17 Henrik-Johann Ligi
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
17 Priit Pajumaa
Tallinna Piljardiklubi
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
17 Tonis Tikerpuu
Break & Run
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
25 Revo Maimre
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
25 Allan Ilves
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
25 Janno Piilbaum
Break & Run
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
25 Erki Soomer
Break & Run
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
25 Roman Kuzemko
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
Entry deadline Oct 18, 2020, 12:00 PM (local time)
Starts Oct 17, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (29 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Estonian Billiard Association

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Estonia
Erki Erm
Walk Over
 
2   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Nils Luhavee
Sat 10:02  Table 1
3   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sat 10:02  Table 2
4   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Janno Piilbaum
Sat 10:02  Table 3
5   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 10:02  Table 4
6   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 10:02  Table 5
7   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Andres Viidik
Sat 10:02  Table 6
8   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Roman Kuzemko
Sat 10:02  Table 12
9   
Estonia
Joonas Saska
Walk Over
 
10   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 10:02  Table 7
11   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Karl Mihkelson
Sat 10:02  Table 8
12   
Estonia
Kait Hinn
Estonia
Erki Soomer
Sat 10:02  Table 9
13   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Allan Ilves
Sat 10:02  Table 10
14   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 10:02  Table 11
15   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 10:47  Table 9
16   
Walk Over
Estonia
Tonis Tikerpuu
 

Winners qualification

Race to 6
17   
Estonia
Erki Erm
Estonia
Nils Luhavee
Sat 11:01  Table 12
18   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Priit Pajumaa
Sat 11:51  Table 12
19   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 11:39  Table 2
20   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Denis Grabe
Sat 11:05  Table 6
21   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 11:19  Table 8
22   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Kait Hinn
Sat 11:17  Table 5
23   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 10:59  Table 10
24   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Tonis Tikerpuu
Sat 11:41  Table 9

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
 
26   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Janno Piilbaum
Sat 11:52  Table 3
27   
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Estonia
Revo Maimre
Sat 11:39  Table 4
28   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Roman Kuzemko
Sat 11:15  Table 1
29   
Walk Over
Estonia
Raimo Teesaar
 
30   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Erki Soomer
Sat 11:27  Table 7
31   
Estonia
Allan Ilves
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 11:02  Table 11
32   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 6
33   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Tonis Tikerpuu
Sat 12:27  Table 8
34   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Rein Luik
Sat 13:32  Table 4
35   
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Estonia
Juss Saska
Sat 12:53  Table 9
36   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 12:28  Table 6
37   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Oleg Sidorov
Sat 11:57  Table 10
38   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 12:43  Table 7
39   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Priit Pajumaa
Sat 13:31  Table 12
40   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Estonia
Nils Luhavee
Sat 12:22  Table 5

Last sixteen

Race to 6
41   
Estonia
Erki Erm
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 14:48  Table 7
42   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Stanislav Saiov
Sat 14:48  Table 6
43   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Karl Mihkelson
Sat 14:48  Table 8
44   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 14:48  Table 12
45   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Rein Luik
Sat 14:48  Table 9
46   
Estonia
Kait Hinn
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 14:48  Table 5
47   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Sat 14:48  Table 11
48   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Sat 14:48  Table 10

Quarter final

Race to 7
49   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Rainer Laar
Sat 15:44  Table 5
50   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Denis Grabe
Sat 16:12  Table 9
51   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Kait Hinn
Sat 15:44  Table 12
52   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 16:00  Table 7

Semi final

Race to 7
53   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Denis Grabe
Sat 17:37  Table 12
54   
Estonia
Kait Hinn
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 17:37  Table 5

Final

Race to 7
55   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 19:16  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment