Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 28 - October 29, 2017

Divisjonsmesterskap 1. Divisjon

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Didrik Vatne
Ask BC
5 (5/0) 49 (35/14)
71%
120
2 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
7 (5/2) 77 (43/34)
56%
104
3 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
4 (3/1) 43 (27/16)
63%
92
3 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (4/2) 60 (28/32)
47%
92
5 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 41 (27/14)
66%
77
5 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 32 (19/13)
59%
77
5 Jone Ree Skjelbred
Svithun BK
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
77
5 Goran Nikolic
Oslo BK
5 (3/2) 55 (29/26)
53%
77
9 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 47 (23/24)
49%
53
Show more
9 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
53
9 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
5 (3/2) 58 (31/27)
53%
53
9 Jurgen Bonett
Horten BK
5 (3/2) 53 (27/26)
51%
53
13 Arild Sørum
Unique BK
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
34
13 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
34
13 Martin Asphaug
Asker BK
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
34
13 Aleksanteri Piilola
Grenland BK
4 (2/2) 41 (24/17)
59%
34
17 Aria Senemar
Oslo BK
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
19
17 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
19
17 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
19
17 Kendall Mikayla Onstad
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
19
17 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
19
17 Simon Ebsa
Horten BK
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
19
17 Stein-Tore Nybakk
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
19
25 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
16
25 Ingolf Höns
Ask BC
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
16
25 Tor Einar Bjerke
Svithun BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
16
Entry deadline Oct 25, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 28, 2017, 12:00 PM (local time)
Format Double elimination (27 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Vest 2017, 1. Divisjon Sør 2017, 1. Divisjon Midt 2017, 1. Divisjon Nord 2 2017 and 1. Divisjon Øst 2017
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Didrik Vatne
Walk Over
 
2   
Kim Ronny Nygård
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 11:57  Table 1
3   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Aleksanteri Piilola
Sat 11:57  Table 6
4   
Simon Ebsa
Tor Einar Bjerke
Sat 11:57  Table 4
5   
Jone Ree Skjelbred
Walk Over
 
6   
Jan Thomassen
Moises Farfan
Sat 12:00 
7   
Aria Senemar
Arne Wiese-Hansen
Sat 11:57  Table 3
8   
Walk Over
Jardar Eiken Flage
 
9   
Jan Morten Arnesen
Walk Over
 
10   
Jurgen Bonett
Martin Asphaug
Sat 12:16  Table 5
11   
Arild Sørum
Ingolf Höns
Sat 11:58  Table 7
12   
Stein-Tore Nybakk
Emil Andrè Gangfløt
Sat 11:58  Table 8
13   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Eirik Tonning Hatløy
Sat 11:58  Table 9
14   
Lars Harby
Dag-jøran Aralden
Sat 11:58  Table 10
15   
Kendall Onstad
Goran Nikolic
Sat 11:58  Table 11
16   
Walk Over
Henrik Hauge Pettersen
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Didrik Vatne
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 13:23  Table 6
18   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Simon Ebsa
Sat 13:20  Table 1
19   
Jone Ree Skjelbred
Jan Thomassen
Sat 13:13  Table 11
20   
Aria Senemar
Jardar Eiken Flage
Sat 13:14  Table 8
21   
Jan Morten Arnesen
Jurgen Bonett
Sat 13:28  Table 16
22   
Arild Sørum
Emil Andrè Gangfløt
Sat 13:31  Table 7
23   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Dag-jøran Aralden
Sat 13:12  Table 4
24   
Goran Nikolic
Henrik Hauge Pettersen
Sat 13:11  Table 10

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Kim Ronny Nygård
 
26   
Aleksanteri Piilola
Tor Einar Bjerke
Sat 13:40  Table 13
27   
Walk Over
Moises Farfan
 
28   
Arne Wiese-Hansen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Martin Asphaug
 
30   
Ingolf Höns
Stein-Tore Nybakk
Sat 13:40  Table 14
31   
Eirik Tonning Hatløy
Lars Harby
Sat 13:40  Table 15
32   
Kendall Onstad
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Kim Ronny Nygård
Henrik Hauge Pettersen
Sat 14:57  Table 1
34   
Aleksanteri Piilola
Jan Ove Kvalsund Hansen
Sat 14:47  Table 7
35   
Moises Farfan
Arild Sørum
Wed 15:30 
36   
Arne Wiese-Hansen
Jurgen Bonett
Sat 14:59  Table 13
37   
Martin Asphaug
Aria Senemar
Sat 14:41  Table 11
38   
Stein-Tore Nybakk
Jan Thomassen
Sat 15:21  Table 6
39   
Lars Harby
Simon Ebsa
Sat 15:01  Table 10
40   
Kendall Onstad
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 15:26  Table 5

Winners qualification

Race to 7
41   
Didrik Vatne
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 16:31  Table 1
42   
Jone Ree Skjelbred
Jardar Eiken Flage
Sat 16:31  Table 10
43   
Jan Morten Arnesen
Emil Andrè Gangfløt
Sat 16:31  Table 9
44   
Dag-jøran Aralden
Goran Nikolic
Sat 16:31  Table 16

Loser round 3

Race to 7
45   
Henrik Hauge Pettersen
Aleksanteri Piilola
Sat 17:29  Table 3
46   
Arild Sørum
Jurgen Bonett
Sat 17:30  Table 12
47   
Martin Asphaug
Jan Thomassen
Sat 17:23  Table 2
48   
Lars Harby
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 17:32 

Losers qualification

Race to 7
49   
Henrik Hauge Pettersen
Jone Ree Skjelbred
Sat 19:35  Table 9
50   
Jurgen Bonett
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 19:34 
51   
Jan Thomassen
Goran Nikolic
Sat 19:09 
52   
Jonas Kvalsund Hansen
Emil Andrè Gangfløt
Sat 18:44 

Quarter final

Race to 7
53   
Didrik Vatne
Goran Nikolic
Sun 11:03  Table 9
54   
Jardar Eiken Flage
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 11:03  Table 10
55   
Jan Morten Arnesen
Jone Ree Skjelbred
Sun 11:03  Table 11
56   
Dag-jøran Aralden
Emil Andrè Gangfløt
Sun 11:03  Table 12

Semi final

Race to 7
57   
Didrik Vatne
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 13:10  Table 12
58   
Jan Morten Arnesen
Emil Andrè Gangfløt
Sun 13:10  Table 9

Final

Race to 7
59   
Didrik Vatne
Emil Andrè Gangfløt
Sun 14:53  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer