Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 25 - May 26, 2021

Dekada Online 17

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Sambor Stachowiak
6 (6/0) 36 (25/11)
69%
20
2 JERZY REGIELI
6 (5/1) 35 (24/11)
69%
17
3 Piotr Garus
6 (4/2) 36 (22/14)
61%
15
3 Grzegorz Kowalczyk
5 (4/1) 34 (22/12)
65%
15
5 Andrzej Holeczek
4 (3/1) 27 (16/11)
59%
13
5 Izabela Łącka
5 (3/2) 32 (18/14)
56%
13
5 Oskar Widacha
4 (3/1) 27 (17/10)
63%
13
5 DOMINIK REGIELI "KING"
4 (3/1) 20 (14/6)
70%
13
9 Rafa Dekste
Dekada Klub
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
11
Show more
9 Adam Polak
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
11
9 Roman Banasik
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
11
9 Artur Bronikowski
4 (3/1) 25 (15/10)
60%
11
9 Jarosław Kanclerz " Snooky"
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
11
9 Jacek Wrzos
5 (3/2) 24 (10/14)
42%
11
9 Grzegorz Szymela
6 (4/2) 32 (17/15)
53%
11
9 Darek Kidawa
5 (3/2) 26 (13/13)
50%
11
17 Filip Kraupe
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
9
17 Wojtek Janosz
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
9
17 Norbert Wojaczek
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
9
17 Beata Humańska
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
9
17 Adam van der Coghen
4 (2/2) 22 (9/13)
41%
9
17 Łukasz Niedzielski
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
9
17 Łukasz Górecki
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
9
17 Piotr Szpernalowski
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
9
25 Mariusz Krawiec
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
8
25 Michał Malicki
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
8
25 Jakub Kraupe
2 (0/2) 16 (7/9)
44%
8
25 Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Dekada Klub
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
8
25 Maciej Nowakowski
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
8
25 Kacper Kubica
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
8
25 Anika Braksator
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
8
25 Patryk Laufernicki
4 (2/2) 12 (3/9)
25%
8
33 Dawid Sobiech
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
33 Karol Bujny
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
7
33 Arkadiusz Nicewicz
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
33 Adrian Spyt
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
7
33 Wojciech Głąb
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
Entry deadline May 25, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts May 25, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (37 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Dekada Cup 2021
Organizer Dekada Klub

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Walk Over
 
2   
Poland
Adrian Spyt
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 18:01  Table 2
3   
Poland
Norbert Wojaczek
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Jakub Kraupe
 
5   
Poland
Beata Humańska
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Adam Polak
 
7   
Poland
Anika Braksator
Walk Over
 
8   
Walk Over
Philippines
Oskar Widacha
 
9   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Walk Over
 
10   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Poland
Jacek Wrzos
Sun 17:19 
11   
Poland
Izabela Łącka
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Michał Malicki
 
13   
Taiwan
Wojtek Janosz
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
JERZY REGIELI
 
15   
Poland
Patryk Laufernicki
Poland
Wojciech Głąb
Sun 16:14 
16   
Walk Over
Poland
Piotr Garus
 
17   
Poland
Darek Kidawa
Walk Over
 
18   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Adam van der Coghen
Sun 15:52 
19   
Poland
Sambor Stachowiak
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Maciej Nowakowski
 
21   
Poland
Roman Banasik
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
23   
Brazil
Filip Kraupe
Walk Over
 
24   
Walk Over
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
 
25   
Poland
Mariusz Krawiec
Walk Over
 
26   
Walk Over
Kiribati
Andrzej Holeczek
 
27   
Poland
Piotr Szpernalowski
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
Łukasz Górecki
 
29   
Poland
Łukasz Niedzielski
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Rafa Dekste
 
31   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Karol Bujny
Tue 18:00  Table 3
32   
Walk Over
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 19:06  Table 2
34   
Poland
Norbert Wojaczek
Poland
Jakub Kraupe
R1
Tue 18:28  Table 5
35   
Poland
Beata Humańska
Poland
Adam Polak
Tue 19:14  Table 4
36   
Poland
Anika Braksator
Philippines
Oskar Widacha
Tue 19:14  Table 5
37   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Poland
Jacek Wrzos
Tue 18:07  Table 6
38   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Michał Malicki
Tue 19:22  Table 6
39   
Taiwan
Wojtek Janosz
Poland
JERZY REGIELI
R1
Tue 18:00  Table 1
40   
Poland
Patryk Laufernicki
Poland
Piotr Garus
Tue 18:08  Table 4
41   
Poland
Darek Kidawa
Poland
Adam van der Coghen
Tue 18:45  Table 1
42   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 18:45  Table 4
43   
Poland
Roman Banasik
Poland
Kacper Kubica
Tue 18:32  Table 6
44   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 18:28  Table 7
45   
Poland
Mariusz Krawiec
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 19:01  Table 8
46   
Poland
Piotr Szpernalowski
Poland
Łukasz Górecki
Tue 19:28  Table 2
47   
Poland
Łukasz Niedzielski
Poland
Rafa Dekste
Tue 19:23  Table 7
48   
Poland
Artur Bronikowski
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
R1
Tue 18:50  Table 3

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Poland
Adrian Spyt
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Arkadiusz Nicewicz
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Poland
Wojciech Głąb
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Dawid Sobiech
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Karol Bujny
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Poland
Adrian Spyt
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Tue 20:04  Table 4
66   
Walk Over
Poland
Łukasz Niedzielski
 
67   
Walk Over
Poland
Łukasz Górecki
 
68   
Walk Over
Poland
Mariusz Krawiec
 
69   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Brazil
Filip Kraupe
 
70   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
71   
Walk Over
Poland
Maciej Nowakowski
 
72   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Darek Kidawa
 
73   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Patryk Laufernicki
 
74   
Walk Over
Taiwan
Wojtek Janosz
 
75   
Walk Over
Poland
Michał Malicki
 
76   
Walk Over
Poland
Jacek Wrzos
 
77   
Walk Over
Poland
Anika Braksator
 
78   
Walk Over
Poland
Beata Humańska
 
79   
Walk Over
Poland
Jakub Kraupe
 
80   
Poland
Karol Bujny
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 19:32  Table 1

Winners qualification

Race to 5
81   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Norbert Wojaczek
Tue 19:57  Table 5
82   
Poland
Adam Polak
Philippines
Oskar Widacha
Tue 20:09  Table 1
83   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Poland
Izabela Łącka
Tue 20:12  Table 6
84   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Piotr Garus
Tue 20:51  Table 3
85   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 19:57  Table 8
86   
Poland
Roman Banasik
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 20:00  Table 3
87   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Piotr Szpernalowski
Tue 20:17  Table 2
88   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Artur Bronikowski
Tue 20:04  Table 7

Loser round 3

Race to 5
89   
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Poland
Łukasz Niedzielski
Tue 20:55  Table 6
90   
Poland
Łukasz Górecki
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 20:37  Table 4
91   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Kacper Kubica
Tue 20:56  Table 2
92   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Darek Kidawa
Tue 21:11  Table 6
93   
Poland
Patryk Laufernicki
Taiwan
Wojtek Janosz
Tue 21:14  Table 2
94   
Poland
Michał Malicki
Poland
Jacek Wrzos
Tue 20:37  Table 5
95   
Poland
Anika Braksator
Poland
Beata Humańska
Tue 20:49  Table 8
96   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 21:03  Table 1

Losers qualification

Race to 5
97   
Poland
Łukasz Niedzielski
Poland
Piotr Garus
Tue 21:29  Table 3
98   
Poland
Łukasz Górecki
Poland
Izabela Łącka
Tue 21:47  Table 4
99   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Adam Polak
Tue 21:30  Table 7
100   
Poland
Darek Kidawa
Poland
Norbert Wojaczek
Tue 21:47  Table 6
101   
Taiwan
Wojtek Janosz
Poland
Rafa Dekste
Tue 21:40  Table 2
102   
Poland
Jacek Wrzos
Poland
Piotr Szpernalowski
Tue 21:23  Table 5
103   
Poland
Beata Humańska
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 21:26  Table 8
104   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Adam van der Coghen
Tue 21:53  Table 1

Last sixteen

Race to 5
105   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Rafa Dekste
  Table 2
106   
Philippines
Oskar Widacha
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 22:11  Table 1
107   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Poland
Darek Kidawa
Tue 22:27  Table 6
108   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Jacek Wrzos
Tue 21:54  Table 3
109   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 21:54  Table 8
110   
Poland
Roman Banasik
Poland
Izabela Łącka
Tue 22:27  Table 3
111   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Adam Polak
Tue 21:49  Table 7
112   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Piotr Garus
Tue 21:55  Table 5

Quarter final

Race to 5
113   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Philippines
Oskar Widacha
R1
Tue 22:54  Table 1
114   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Poland
JERZY REGIELI
Tue 22:50  Table 6
115   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Izabela Łącka
Tue 23:43  Table 3
116   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Piotr Garus
Tue 22:57  Table 2

Semi final

Race to 5
117   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
JERZY REGIELI
R1
Tue 23:31  Table 1
118   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Piotr Garus
Wed 00:25  Table 1

Final

Race to 5
119   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Sambor Stachowiak
Wed 01:03 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants