Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 4 - May 5, 2021

Dekada Online 14

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 JERZY REGIELI
8 (7/1) 44 (31/13)
70%
20
2 Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Dekada Klub
8 (6/2) 46 (28/18)
61%
17
3 Piotr Garus
6 (4/2) 41 (22/19)
54%
15
3 DOMINIK REGIELI "KING"
7 (5/2) 39 (25/14)
64%
15
5 Rafa Dekste
Dekada Klub
4 (3/1) 28 (17/11)
61%
13
5 Sambor Stachowiak
4 (3/1) 17 (15/2)
88%
13
5 Michał Malicki
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
13
5 Osoroo Enkhbayar
4 (3/1) 30 (18/12)
60%
13
9 Izabela Łącka
5 (3/2) 29 (17/12)
59%
11
Show more
9 Jacek Wrzos
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
11
9 Maciej Nowakowski
4 (2/2) 27 (12/15)
44%
11
9 Wojciech Głąb
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
11
13 Filip Kraupe
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
10
13 Adam van der Coghen
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
10
13 Darek Kidawa
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
10
13 Adrian Spyt
4 (2/2) 25 (10/15)
40%
10
17 Artur Lisowski
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
9
17 Andrzej Holeczek
3 (1/2) 17 (5/12)
29%
9
17 Mariusz Krawiec
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
9
17 Jarosław Kanclerz " Snooky"
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
9
17 Grzegorz Szymela
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
9
17 Jakub Kraupe
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
9
17 Maciej Bandyk
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
9
17 Grzegorz Kowalczyk
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
9
25 Dawid Sobiech
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Artur Bronikowski
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
8
25 Norbert Wojaczek
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
25 Karol Bujny
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
8
25 Arkadiusz Nicewicz
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
25 Kacper Kubica
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
25 Anika Braksator
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
8
25 Patryk Laufernicki
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
8
Entry deadline May 4, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts May 4, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Dekada Cup 2021
Organizer Dekada Klub

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Dawid Sobiech
Sun 15:47 
2   
Poland
Maciej Nowakowski
Brazil
Filip Kraupe
Tue 18:31  Table 7
3   
Poland
Adam van der Coghen
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 19:03  Table 6
4   
Poland
Karol Bujny
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 18:45  Table 2
5   
Poland
Norbert Wojaczek
Poland
Wojciech Głąb
Tue 18:01  Table 2
6   
Poland
Adrian Spyt
Poland
Maciej Bandyk
Tue 18:01  Table 3
7   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Kacper Kubica
Tue 18:31  Table 8
8   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Jakub Kraupe
Tue 18:36  Table 1
9   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Artur Lisowski
Tue 18:57  Table 8
10   
Poland
Darek Kidawa
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Tue 19:02  Table 1
11   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Piotr Garus
Tue 18:11  Table 5
12   
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
R1
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 19:07  Table 5
13   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Poland
Anika Braksator
Tue 18:05  Table 1
14   
Poland
Jacek Wrzos
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 18:02  Table 4
15   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Patryk Laufernicki
Tue 19:12  Table 4
16   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Michał Malicki
Tue 18:13  Table 6

Winner round 1

Race to 5
17   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 19:38  Table 7
18   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 19:42  Table 6
19   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Adrian Spyt
Tue 19:15  Table 2
20   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
JERZY REGIELI
R1
Tue 19:29  Table 1
21   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Darek Kidawa
Tue 19:45  Table 5
22   
Poland
Piotr Garus
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
R1
Tue 19:57  Table 2
23   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Poland
Jacek Wrzos
Tue 19:15  Table 3
24   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Michał Malicki
Tue 20:05  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Poland
Dawid Sobiech
Brazil
Filip Kraupe
 
26   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Karol Bujny
Tue 19:59  Table 1
27   
Poland
Norbert Wojaczek
Poland
Maciej Bandyk
Tue 19:28  Table 8
28   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Jakub Kraupe
Tue 20:00  Table 8
29   
Poland
Artur Lisowski
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Tue 20:17  Table 6
30   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 20:13  Table 3
31   
Poland
Anika Braksator
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 20:24  Table 5
32   
Poland
Patryk Laufernicki
Poland
Izabela Łącka
Tue 20:24  Table 8

Loser round 2

Race to 4
33   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 20:40  Table 4
34   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Tue 21:02  Table 1
35   
Poland
Maciej Bandyk
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
R1
Tue 20:42  Table 2
36   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Darek Kidawa
Tue 20:37  Table 7
37   
Poland
Artur Lisowski
Poland
JERZY REGIELI
Tue 20:42  Table 6
38   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Adrian Spyt
Tue 20:54  Table 3
39   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Adam van der Coghen
Tue 21:17  Table 5
40   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 20:58  Table 8

Winners qualification

Race to 5
41   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 21:06  Table 7
42   
Poland
Wojciech Głąb
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 21:17  Table 6
43   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Piotr Garus
Tue 21:06  Table 4
44   
Poland
Jacek Wrzos
Poland
Michał Malicki
Tue 21:06  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Tue 21:29  Table 1
46   
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Poland
Darek Kidawa
Tue 21:25  Table 8
47   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Adrian Spyt
Tue 21:43  Table 7
48   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Izabela Łącka
Tue 21:50  Table 5

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
R1
Poland
Wojciech Głąb
Tue 21:51  Table 1
50   
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 21:43  Table 3
51   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Jacek Wrzos
Tue 22:13  Table 7
52   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Piotr Garus
Tue 22:20  Table 5

Quarter final

Race to 5
53   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
JERZY REGIELI
Tue 22:32 
54   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Tue 22:20  Table 1
55   
Poland
Rafa Dekste
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Tue 22:19  Table 6
56   
Poland
Michał Malicki
Poland
Piotr Garus
Tue 23:08  Table 2

Semi final

Race to 5
57   
Poland
JERZY REGIELI
R1
Poland
DOMINIK REGIELI "KING"
Tue 23:02  Table 1
58   
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Poland
Piotr Garus
Tue 23:43  Table 2

Final

Race to 2
59   
Poland
JERZY REGIELI
Egypt
Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Tue 23:58  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants