Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 9 - October 11, 2015

DM Pool 10-Ball Div 2

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marius Nørsterud
Oslo BK
6 (6/0) 52 (36/16)
69%
360
2 Aria Senemar
Oslo BK
6 (5/1) 43 (34/9)
79%
264
3 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (4/2) 58 (30/28)
52%
180
3 Paul Townsend
Feios IL-BG
6 (4/2) 53 (31/22)
58%
180
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
6 (4/2) 52 (31/21)
60%
120
5 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 39 (20/19)
51%
120
5 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
4 (3/1) 42 (23/19)
55%
120
5 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
4 (3/1) 40 (23/17)
58%
120
9 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
72
Show more
9 Jawad Haz
Unique BK
3 (2/1) 23 (15/8)
65%
72
9 Jon Andersen Eide
Kongsvinger BK
5 (3/2) 42 (24/18)
57%
72
9 Nicolai Gundersen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 44 (21/23)
48%
72
13 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
48
13 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 36 (20/16)
56%
48
13 Kurt Hatlem
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
48
13 Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
48
17 Aleksander Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
24
17 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
24
17 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
24
17 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
24
17 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
24
17 Raymond Kandola
Plankebyen BK
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
24
17 Vilde Mary Dingsøyr Holme
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
24
17 Yousef Austrheim
Unique BK
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
24
25 Anas Khan
Unique BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
12
25 Anders Wenngren
Kongsberg BK
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
12
25 Arild Kråkvik
Oslo BK
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
12
25 Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
12
25 Kjersti Maageng Nordaas
Oslo BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
25 Sølve Andre Dale
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
12
25 Desak Sri Pustini
Oslo BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
12
25 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
12
Starts Oct 9, 2015, 12:00 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Divisjon 2 Vest 2015 and Divisjon 2 Øst 2015
Organizer Norges Biljardforbund and Oslo BK
Contact Thomas Stavang Pedersen and Egil Arne Sørensen
More info
Vi spiller distanse 6 på vinnersiden, 5 på tapersiden og 6 i siste runde før kvartfinalen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Gjermund Flage
Marius Nørsterud
Sat 09:30 
2   
Yousef Austrheim
Anders Wenngren
Sat 09:30 
3   
Arild Kråkvik
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Sat 09:30 
4   
Eirik Tonning Hatløy
Aleksander Tonning Hatløy
Sat 09:30 
5   
Kurt Per Hatlem
Sølve Andre Dale
Sat 09:30 
6   
Espen Kristiansen
Jon Andersen Eide
Sat 09:30 
7   
Ole Tobias Gangfløt
Thorbjørn Eriksen
Sat 09:30 
8   
Trond-Michael Stensrød
Jan Thomassen
Sat 09:30 
9   
Paul Townsend
Eystein Gangfløt
Sat 09:30 
10   
Christian Wikeby
Raymond Kandola
Sat 09:30 
11   
Kent Hansen
Geir Tollefsrud
Sat 09:30 
12   
Anas Khan
Aria Senemar
Sat 09:30 
13   
Arne Wiese-Hansen
Nicolai Gundersen
Sat 09:30 
14   
Sri Stinessen
Jawad Hassan
Sat 06:55 
15   
Nina Torvund
Kjersti Maageng Nordaas
Sat 09:30 
16   
Bjørn Bratteberg
Thomas Pedersen
Sat 09:30 

Winner round 1

17   
Marius Nørsterud
Yousef Austrheim
Sat 12:30 
18   
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Eirik Tonning Hatløy
Sat 12:30 
19   
Kurt Per Hatlem
Espen Kristiansen
Sat 12:30 
20   
Ole Tobias Gangfløt
Jan Thomassen
Sat 12:30 
21   
Eystein Gangfløt
Raymond Kandola
Sat 12:30 
22   
Kent Hansen
Aria Senemar
Sat 12:30 
23   
Nicolai Gundersen
Jawad Hassan
Sat 12:30 
24   
Nina Torvund
Thomas Pedersen
Sat 12:30 

Loser round 1

25   
Gjermund Flage
Anders Wenngren
Sat 14:00 
26   
Arild Kråkvik
Aleksander Tonning Hatløy
Sat 14:00 
27   
Sølve Andre Dale
Jon Andersen Eide
Sat 14:00 
28   
Thorbjørn Eriksen
Trond-Michael Stensrød
Sat 14:00 
29   
Paul Townsend
Christian Wikeby
Sat 14:00 
30   
Geir Tollefsrud
Anas Khan
Sat 14:00 
31   
Arne Wiese-Hansen
Sri Stinessen
Sat 14:00 
32   
Kjersti Maageng Nordaas
Bjørn Bratteberg
Sat 14:00 

Loser round 2

33   
Gjermund Flage
Nina Torvund
Sat 15:30 
34   
Aleksander Tonning Hatløy
Nicolai Gundersen
Sat 15:30 
35   
Jon Andersen Eide
Kent Hansen
Sat 15:30 
36   
Thorbjørn Eriksen
Raymond Kandola
Sat 15:30 
37   
Paul Townsend
Jan Thomassen
Sat 15:30 
38   
Geir Tollefsrud
Kurt Per Hatlem
Sat 15:30 
39   
Arne Wiese-Hansen
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Sat 15:30 
40   
Bjørn Bratteberg
Yousef Austrheim
Sat 15:30 

Winners qualification

41   
Marius Nørsterud
Eirik Tonning Hatløy
Sat 17:00 
42   
Espen Kristiansen
Ole Tobias Gangfløt
Sat 17:00 
43   
Eystein Gangfløt
Aria Senemar
Sat 17:00 
44   
Jawad Hassan
Thomas Pedersen
Sat 17:00 

Loser round 3

45   
Gjermund Flage
Nicolai Gundersen
Sat 17:30 
46   
Jon Andersen Eide
Thorbjørn Eriksen
Sat 17:30 
47   
Paul Townsend
Kurt Per Hatlem
Sat 17:30 
48   
Arne Wiese-Hansen
Bjørn Bratteberg
Sat 17:30 

Losers qualification

49   
Nicolai Gundersen
Ole Tobias Gangfløt
Sat 19:00 
50   
Jon Andersen Eide
Eirik Tonning Hatløy
Sat 19:00 
51   
Paul Townsend
Jawad Hassan
Sat 19:00 
52   
Arne Wiese-Hansen
Eystein Gangfløt
Sat 19:00 

Quarter final

53   
Marius Nørsterud
Arne Wiese-Hansen
Sun 10:00 
54   
Espen Kristiansen
Paul Townsend
Sun 10:00 
55   
Aria Senemar
Eirik Tonning Hatløy
Sun 10:00 
56   
Thomas Pedersen
Ole Tobias Gangfløt
Sun 10:00 

Semi final

57   
Marius Nørsterud
Paul Townsend
Sun 12:00 
58   
Aria Senemar
Ole Tobias Gangfløt
Sun 12:00 

Final

59   
Marius Nørsterud
Aria Senemar
Sun 14:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer