Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

August 10, - August 12, 2018

Black Sea Cup 2018

Add players

Please wait...
9-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Albin Ouschan
8 (8/0) 104 (72/32)
69%
2 Marc Bijsterbosch
8 (6/2) 121 (64/57)
53%
3 Joshua Filler
6 (5/1) 75 (53/22)
71%
3 Stanimir Ruslanov
8 (6/2) 103 (60/43)
58%
5 Wiktor Zielinski
7 (5/2) 105 (61/44)
58%
5 Denis Grabe
5 (4/1) 69 (41/28)
59%
5 Marek Kudlik
5 (4/1) 66 (42/24)
64%
5 Daniel Maciol
5 (4/1) 67 (43/24)
64%
9 Fedor Gorst
5 (3/2) 73 (43/30)
59%
Show more
9 Alex Kazakis
4 (3/1) 50 (32/18)
64%
9 Ruslan Chinahov
5 (3/2) 63 (31/32)
49%
9 Mieszko Fortunski
6 (4/2) 83 (50/33)
60%
9 Dimitris Loukatos
4 (3/1) 61 (35/26)
57%
9 Niels Feijen
6 (4/2) 77 (51/26)
66%
9 PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
4 (3/1) 50 (29/21)
58%
9 Babken Melkonyan
6 (4/2) 84 (51/33)
61%
17 Mario He
5 (3/2) 63 (35/28)
56%
17 Klentì KaÇi
5 (3/2) 60 (33/27)
55%
17 Ralf Souquet
5 (3/2) 67 (35/32)
52%
17 Chiritoiu Liviu
4 (2/2) 60 (28/32)
47%
17 Kercso Zoltan
5 (3/2) 62 (32/30)
52%
17 ANDREI GALATANU
4 (2/2) 48 (23/25)
48%
17 Sorin Nicolae Son
4 (2/2) 50 (20/30)
40%
17 Alexandru Cotescu
4 (2/2) 49 (26/23)
53%
25 Mario Toader
4 (2/2) 53 (27/26)
51%
25 Ovidiu Cristea
4 (2/2) 51 (28/23)
55%
25 Spataru Razvan Ilie
4 (2/2) 50 (28/22)
56%
25 valer florin tundra
4 (2/2) 57 (27/30)
47%
25 Levent Kurtuluş
5 (3/2) 73 (39/34)
53%
25 Vahdet Emre Varlik
4 (2/2) 56 (25/31)
45%
25 Ciprian Gindac
5 (3/2) 59 (39/20)
66%
25 Ivan Nunez
5 (3/2) 60 (34/26)
57%
33 Adam Mscisz
3 (1/2) 41 (18/23)
44%
33 Cristian Surdea
3 (1/2) 43 (21/22)
49%
33 Thomas Poeschi
4 (2/2) 48 (27/21)
56%
33 Razvan Antohi
3 (1/2) 42 (17/25)
40%
33 Wojciech Szewczyk
3 (1/2) 47 (21/26)
45%
33 Nic Berendea
3 (1/2) 33 (12/21)
36%
33 Corneliu Volosciuc
4 (2/2) 55 (29/26)
53%
33 Konrad Juszczyszyn
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
33 Nick Malaj
Hill-Hill
3 (1/2) 37 (18/19)
49%
33 Traian Marinca
5 (3/2) 62 (37/25)
60%
33 GENER AMET
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
33 Raileanu Silviu
3 (1/2) 39 (17/22)
44%
33 Emo Angelov
4 (2/2) 58 (29/29)
50%
33 Bela Kulcear
3 (1/2) 43 (18/25)
42%
33 Dinca Steriu
5 (3/2) 73 (36/37)
49%
33 Stefan Boaca
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
49 Jayson Shaw
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
49 Claudiu Alicus
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
49 Adrian Mitrana
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
49 Gabi Gosa
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
49 Madalina Ciocan
2 (0/2) 21 (3/18)
14%
49 Claudiu Cristian
3 (1/2) 37 (19/18)
51%
49 Raul Maican
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
49 Branislav Varbanov
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
49 Bogdan Sacal
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
49 Robert Braga
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
49 Ioan Ladanyi
4 (2/2) 54 (29/25)
54%
49 Beka Biashvili
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
49 Dragos Radulescu
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
49 Gabi Sera
2 (0/2) 21 (3/18)
14%
49 Valentin Laslau
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
49 Zurab Tsereteli
3 (1/2) 36 (13/23)
36%
65 Kostas Koukiadakis
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
65 Chris Melling
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
65 Kagan Batir
3 (1/2) 42 (17/25)
40%
65 Cristian Bartos
2 (0/2) 19 (1/18)
5%
65 Tiberiu Iorgulescu
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
65 Ivaylo Simeonov
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
65 Pia Filler
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
65 Taner Ayvaz
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
65 Ruslan Popescu
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
Entry deadline Aug 10, 2018, 12:59 AM (local time)
Starts Aug 10, 2018, 10:00 AM (local time)
Schematype Double elimination 128-16 (73 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Contact Balas Alexandru
More info
BLACK SEA CUP 2018

PRIZE FUND

Guaranteed 10.000 Euro
1 2400 Euro
2 1200 Euro
3-4 700 Euro (x2)
5-8 500 Euro (x4)
9-16 300 Euro (x8)
Best Junior 300 Euro
Best Lady 300 Euro


DATES / VENUE

August 10-12
Start of Matches – August 10, 10:00 h
The Draw – August 9, 20:00 h
Venue - City Billiards Club, 8 Rascoala din 1907 str., Constanta City, Romania



REGISTRATION

Standard entry fee – 75 Euro
Juniors & Ladies - 45 Euro
Registration closes August 9, 19:30 h
e-mail: babken@rba-billiard.ro
phone: +40.731.885.256
EPBF sanctioned
Mosconi Cup ranking event


FORMAT

“9-Ball”, with 9 ball on the spot and “three points” rule on the break shot
128 players Double KO (first come, first served), Last 16 single KO
All matches race to 9. Alternate break. Playing rules according EPBF


DRESSCODE

Shirt or polo-shirt, dark trousers (jeans are not accepted), dark elegant shoes or semi-sport shoes are accepted

HOTEL / AIRPORT / VIZA

Hotel CLASS*** is located near the venue and only 200m away from the Black Sea and the beach
Double room – 350 RON / night (~75 Euro)
Double room with extra bed (3 persons) – 425 RON / night (~90 Euro)

Reservations by e-mail: babken@rba-billiard.ro

There is an airport in Constanta City, mainly Turkish Airlines flying there.
Players that needs a transfer from Bucharest airport to Constanta and back, or an invitation for Romanian Viza procedures, please contact us by:
e-mail: babken@rba-billiard.ro
phone: +40.731.885.256


DIGI TV

DIGI24 Constanta is the media partner for Black Sea Cup events and will broadcast the Final, player interviews and a 30 minutes Live Show


CITY BILLIARDS

City Billiards is a unique club in Constanta City. It is open since 2006 and located just 200m far from the seaside. It has 14 Brunswick Gold Crown IV pool tables and 2 Riley Aristocrat snooker tables

All the participants benefits 40% discount for practicing during the event (discount is valid through August 8-12)


BIERHAUS

Bierhaus, situated just above the venue, is a restaurant that offers german specialties. Beside the delicious dishes, here is the only place in Romania where you can serve the Hofbrauhaus Beer, exclusively imported from Germany.


For more information, please, contact us by e-mail: babken@rba-billiard.ro or follow Black Sea Cup page on Facebook

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1
Romania
Babken Melkonyan
Walk Over
    
2
Romania
Ruslan Popescu
Turkey
Kagan Batir
Fri 13:10  Table 1   
3
Greece
Nick Malaj
Walk Over
    
4
Walk Over
Greece
Dimitris Loukatos
    
5
Romania
Bela Kulcear
Walk Over
    
6
Walk Over
Spain
Stefan Boaca
    
7
Georgia
Beka Biashvili
Walk Over
    
8
Walk Over
Romania
Alexandru Cotescu
    
9
Raileanu Silviu
Walk Over
    
10
Germany
Thomas Poeschi
Spain
Ivan Nunez
Fri 13:11  Table 2   
11
Bulgaria
Branislav Varbanov
Walk Over
    
12
Walk Over
Greece
PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
    
13
Romania
Chiritoiu Liviu
Walk Over
    
14
Walk Over
Romania
Razvan Antohi
    
15
Romania
Cristian Bartos
Romania
Ciprian Gindac
Fri 13:11  Table 3   
16
Walk Over
United Kingdom
Chris Melling
    
17
Bulgaria
Emo Angelov
Walk Over
    
18
Austria
Albin Ouschan
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Fri 13:11  Table 4   
19
Romania
Gabi Gosa
Walk Over
    
20
Walk Over
Poland
Konrad Juszczyszyn
    
21
Russia
Ruslan Chinahov
Walk Over
    
22
Walk Over
Romania
Bogdan Sacal
    
23
Turkey
Vahdet Emre Varlik
Walk Over
    
24
Walk Over
Romania
Cristian Surdea
    
25
Poland
Wiktor Zielinski
Walk Over
    
26
Walk Over
Poland
Wojciech Szewczyk
    
27
Poland
Marek Kudlik
Walk Over
    
28
Walk Over
Romania
Gabi Sera
    
29
Romania
ANDREI GALATANU
Walk Over
    
30
Walk Over
Romania
Madalina Ciocan
    
31
Romania
Traian Marinca
Taner Ayvaz
Fri 13:11  Table 5   
32
Walk Over
Romania
Mario Toader
    
33
Poland
Mieszko Fortunski
Walk Over
    
34
Romania
Dinca Steriu
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Fri 13:11  Table 6   
35
Romania
Claudiu Alicus
Walk Over
    
36
Walk Over
Russia
Fedor Gorst
    
37
Robert Braga
Walk Over
    
38
Walk Over
Estonia
Denis Grabe
    
39
Spain
valer florin tundra
Walk Over
    
40
Walk Over
Romania
Spataru Razvan Ilie
    
41
Romania
Raul Maican
Walk Over
    
42
Walk Over
Romania
Ovidiu Cristea
    
43
Netherlands
Niels Feijen
Walk Over
    
44
Walk Over
Netherlands
Marc Bijsterbosch
    
45
Romania
Nic Berendea
Walk Over
    
46
Walk Over
Germany
Joshua Filler
    
47
Greece
Kostas Koukiadakis
Romania
Ioan Ladanyi
Sat 10:05  Table 1   
48
Walk Over
Germany
Ralf Souquet
    
49
Romania
Dragos Radulescu
Walk Over
    
50
Romania
Claudiu Cristian
Romania
Kercso Zoltan
Fri 13:11  Table 7   
51
Albania
Eklent Kaci
Walk Over
    
52
Walk Over
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
    
53
Scotland
Jayson Shaw
Walk Over
    
54
Walk Over
Romania
GENER AMET
    
55
Poland
Daniel Maciol
Walk Over
    
56
Walk Over
Germany
Pia Filler
    
57
Austria
Mario He
Walk Over
    
58
Walk Over
Greece
Alex Kazakis
    
59
Spain
Valentin Laslau
Walk Over
    
60
Walk Over
Poland
Adam Mscisz
    
61
Sorin Nicolae Son
Walk Over
    
62
Walk Over
Romania
Adrian Mitrana
    
63
Turkey
Levent Kurtuluş
Georgia
Zurab Tsereteli
Fri 13:11  Table 8   
64
Walk Over
Romania
Corneliu Volosciuc
    

Winner round 1

Race to 9
65
Romania
Babken Melkonyan
Turkey
Kagan Batir
Fri 15:34  Table 12   
66
Greece
Nick Malaj
Greece
Dimitris Loukatos
Fri 13:11  Table 9   
67
Romania
Bela Kulcear
Spain
Stefan Boaca
Fri 13:11  Table 10   
68
Georgia
Beka Biashvili
Romania
Alexandru Cotescu
Fri 13:11  Table 11   
69
Raileanu Silviu
Germany
Thomas Poeschi
Fri 15:24  Table 6   
70
Bulgaria
Branislav Varbanov
Greece
PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
Fri 13:11  Table 12   
71
Romania
Chiritoiu Liviu
Romania
Razvan Antohi
Fri 13:11  Table 14   
72
Romania
Ciprian Gindac
United Kingdom
Chris Melling
Sat 10:11  Table 2   
73
Bulgaria
Emo Angelov
Austria
Albin Ouschan
Fri 14:14  Table 5   
74
Romania
Gabi Gosa
Poland
Konrad Juszczyszyn
Fri 13:11  Table 15   
75
Russia
Ruslan Chinahov
Romania
Bogdan Sacal
Fri 14:30  Table 12   
76
Turkey
Vahdet Emre Varlik
Romania
Cristian Surdea
Fri 14:15  Table 15   
77
Poland
Wiktor Zielinski
Poland
Wojciech Szewczyk
Fri 14:16  Table 4   
78
Poland
Marek Kudlik
Romania
Gabi Sera
Fri 14:16  Table 3   
79
Romania
ANDREI GALATANU
Romania
Madalina Ciocan
Fri 14:20  Table 9   
80
Romania
Traian Marinca
Romania
Mario Toader
Fri 15:29  Table 3   
81
Poland
Mieszko Fortunski
Romania
Dinca Steriu
Fri 15:54  Table 5   
82
Romania
Claudiu Alicus
Russia
Fedor Gorst
Fri 14:26  Table 2   
83
Robert Braga
Estonia
Denis Grabe
Sat 10:11  Table 3   
84
Spain
valer florin tundra
Romania
Spataru Razvan Ilie
Fri 14:18  Table 10   
85
Romania
Raul Maican
Romania
Ovidiu Cristea
Sat 10:06  Table 5   
86
Netherlands
Niels Feijen
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Fri 14:16  Table 7   
87
Romania
Nic Berendea
Germany
Joshua Filler
Fri 14:28  Table 14   
88
Romania
Ioan Ladanyi
Germany
Ralf Souquet
Sat 11:06  Table 2   
89
Romania
Dragos Radulescu
Romania
Kercso Zoltan
Fri 15:40  Table 2   
90
Albania
Eklent Kaci
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 10:10  Table 4   
91
Scotland
Jayson Shaw
Romania
GENER AMET
Sat 10:10  Table 5   
92
Poland
Daniel Maciol
Germany
Pia Filler
Fri 14:29  Table 11   
93
Austria
Mario He
Greece
Alex Kazakis
Fri 14:39  Table 8   
94
Spain
Valentin Laslau
Poland
Adam Mscisz
Fri 14:40  Table 1   
95
Sorin Nicolae Son
Romania
Adrian Mitrana
Fri 15:42  Table 9   
96
Turkey
Levent Kurtuluş
Romania
Corneliu Volosciuc
Fri 15:48  Table 15   

Loser round 1

Race to 9
97
Walk Over
Romania
Ruslan Popescu
    
98
Walk Over
Walk Over
    
99
Walk Over
Walk Over
    
100
Walk Over
Walk Over
    
101
Walk Over
Spain
Ivan Nunez
    
102
Walk Over
Walk Over
    
103
Walk Over
Walk Over
    
104
Romania
Cristian Bartos
Walk Over
    
105
Walk Over
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
    
106
Walk Over
Walk Over
    
107
Walk Over
Walk Over
    
108
Walk Over
Walk Over
    
109
Walk Over
Walk Over
    
110
Walk Over
Walk Over
    
111
Walk Over
Walk Over
    
112
Taner Ayvaz
Walk Over
    
113
Walk Over
Romania
Tiberiu Iorgulescu
    
114
Walk Over
Walk Over
    
115
Walk Over
Walk Over
    
116
Walk Over
Walk Over
    
117
Walk Over
Walk Over
    
118
Walk Over
Walk Over
    
119
Walk Over
Walk Over
    
120
Greece
Kostas Koukiadakis
Walk Over
    
121
Walk Over
Romania
Claudiu Cristian
    
122
Walk Over
Walk Over
    
123
Walk Over
Walk Over
    
124
Walk Over
Walk Over
    
125
Walk Over
Walk Over
    
126
Walk Over
Walk Over
    
127
Walk Over
Walk Over
    
128
Georgia
Zurab Tsereteli
Walk Over
    

Loser round 2

Race to 9
129
Romania
Ruslan Popescu
Romania
Corneliu Volosciuc
Fri 17:20  Table 9   
130
Walk Over
Romania
Adrian Mitrana
    
131
Walk Over
Spain
Valentin Laslau
    
132
Walk Over
Austria
Mario He
    
133
Spain
Ivan Nunez
Germany
Pia Filler
Fri 17:10  Table 3   
134
Walk Over
Scotland
Jayson Shaw
    
135
Walk Over
Albania
Eklent Kaci
    
136
Romania
Cristian Bartos
Romania
Dragos Radulescu
Fri 17:10  Table 14   
137
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Romania
Ioan Ladanyi
Sat 13:39  Table 1   
138
Walk Over
Romania
Nic Berendea
    
139
Walk Over
Netherlands
Niels Feijen
    
140
Walk Over
Romania
Raul Maican
    
141
Walk Over
Romania
Spataru Razvan Ilie
    
142
Walk Over
Robert Braga
    
143
Walk Over
Romania
Claudiu Alicus
    
144
Taner Ayvaz
Romania
Dinca Steriu
Fri 17:01  Table 2   
145
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Romania
Traian Marinca
Fri 16:42  Table 8   
146
Walk Over
Romania
Madalina Ciocan
    
147
Walk Over
Romania
Gabi Sera
    
148
Walk Over
Poland
Wiktor Zielinski
    
149
Walk Over
Turkey
Vahdet Emre Varlik
    
150
Walk Over
Romania
Bogdan Sacal
    
151
Walk Over
Romania
Gabi Gosa
    
152
Greece
Kostas Koukiadakis
Bulgaria
Emo Angelov
Sat 11:07  Table 3   
153
Romania
Claudiu Cristian
United Kingdom
Chris Melling
Sat 10:16    
154
Walk Over
Romania
Razvan Antohi
    
155
Walk Over
Bulgaria
Branislav Varbanov
    
156
Walk Over
Germany
Thomas Poeschi
    
157
Walk Over
Georgia
Beka Biashvili
    
158
Walk Over
Romania
Bela Kulcear
    
159
Walk Over
Greece
Nick Malaj
    
160
Georgia
Zurab Tsereteli
Turkey
Kagan Batir
Fri 17:21  Table 15   

Winner round 2

Race to 9
161
Romania
Babken Melkonyan
Greece
Dimitris Loukatos
Fri 17:12  Table 6   
162
Spain
Stefan Boaca
Romania
Alexandru Cotescu
Fri 17:11  Table 1   
163
Raileanu Silviu
Greece
PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
Fri 17:11  Table 12   
164
Romania
Chiritoiu Liviu
Romania
Ciprian Gindac
Sat 11:08  Table 4   
165
Austria
Albin Ouschan
Poland
Konrad Juszczyszyn
Fri 17:12  Table 10   
166
Russia
Ruslan Chinahov
Romania
Cristian Surdea
Fri 17:18  Table 11   
167
Poland
Wojciech Szewczyk
Poland
Marek Kudlik
Fri 17:13  Table 7   
168
Romania
ANDREI GALATANU
Romania
Mario Toader
Fri 17:11  Table 4   
169
Poland
Mieszko Fortunski
Russia
Fedor Gorst
Fri 17:18  Table 5   
170
Estonia
Denis Grabe
Spain
valer florin tundra
Sat 11:06  Table 5   
171
Romania
Ovidiu Cristea
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 11:08  Table 6   
172
Germany
Joshua Filler
Germany
Ralf Souquet
Sat 13:39  Table 3   
173
Romania
Kercso Zoltan
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 11:08  Table 7   
174
Romania
GENER AMET
Poland
Daniel Maciol
Sat 11:09  Table 8   
175
Greece
Alex Kazakis
Poland
Adam Mscisz
Fri 18:35  Table 1   
176
Sorin Nicolae Son
Turkey
Levent Kurtuluş
Fri 18:44  Table 7   

Loser round 3

Race to 9
177
Romania
Corneliu Volosciuc
Romania
Adrian Mitrana
Fri 18:37  Table 2   
178
Spain
Valentin Laslau
Austria
Mario He
Fri 18:37  Table 9   
179
Spain
Ivan Nunez
Scotland
Jayson Shaw
Sat 10:16  Table 15   
180
Albania
Eklent Kaci
Romania
Dragos Radulescu
Sat 11:08  Table 9   
181
Romania
Ioan Ladanyi
Romania
Nic Berendea
Sat 15:20  Table 1   
182
Netherlands
Niels Feijen
Romania
Raul Maican
Sat 11:14  Table 10   
183
Romania
Spataru Razvan Ilie
Robert Braga
Sat 10:17  Table 2   
184
Romania
Claudiu Alicus
Romania
Dinca Steriu
Fri 18:35  Table 10   
185
Romania
Traian Marinca
Romania
Madalina Ciocan
Fri 18:35  Table 14   
186
Romania
Gabi Sera
Poland
Wiktor Zielinski
Fri 18:35  Table 8   
187
Turkey
Vahdet Emre Varlik
Romania
Bogdan Sacal
Fri 18:35  Table 3   
188
Romania
Gabi Gosa
Bulgaria
Emo Angelov
Sat 12:46  Table 5   
189
Romania
Claudiu Cristian
Romania
Razvan Antohi
Sat 12:46  Table 6   
190
Bulgaria
Branislav Varbanov
Germany
Thomas Poeschi
Fri 18:49  Table 5   
191
Georgia
Beka Biashvili
Romania
Bela Kulcear
Fri 18:51  Table 12   
192
Greece
Nick Malaj
Georgia
Zurab Tsereteli
Fri 19:37  Table 4   

Loser round 4

Race to 9
193
Romania
Corneliu Volosciuc
Romania
Mario Toader
Sat 12:46  Table 8   
194
Austria
Mario He
Poland
Wojciech Szewczyk
Sat 12:46  Table 9   
195
Spain
Ivan Nunez
Romania
Cristian Surdea
Sat 12:46  Table 10   
196
Albania
Eklent Kaci
Poland
Konrad Juszczyszyn
Sat 12:46  Table 11   
197
Romania
Nic Berendea
Romania
Ciprian Gindac
Sat 17:12  Table 10   
198
Netherlands
Niels Feijen
Raileanu Silviu
Sat 12:46  Table 12   
199
Romania
Spataru Razvan Ilie
Spain
Stefan Boaca
Sat 12:46  Table 14   
200
Romania
Dinca Steriu
Romania
Babken Melkonyan
Sat 12:46  Table 15   
201
Romania
Traian Marinca
Turkey
Levent Kurtuluş
Sat 12:46  Table 7   
202
Poland
Wiktor Zielinski
Poland
Adam Mscisz
Sat 12:46  Table 4   
203
Turkey
Vahdet Emre Varlik
Romania
GENER AMET
Sat 14:12  Table 12   
204
Bulgaria
Emo Angelov
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 14:12  Table 11   
205
Romania
Razvan Antohi
Germany
Ralf Souquet
Sat 15:07  Table 6   
206
Germany
Thomas Poeschi
Romania
Ovidiu Cristea
Sat 14:12  Table 4   
207
Romania
Bela Kulcear
Spain
valer florin tundra
Sat 14:12  Table 14   
208
Greece
Nick Malaj
Poland
Mieszko Fortunski
Sat 13:39  Table 2   

Winners qualification

Race to 9
209
Greece
Dimitris Loukatos
Romania
Alexandru Cotescu
Sat 14:13  Table 5   
210
Greece
PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
Romania
Chiritoiu Liviu
Sat 14:15  Table 7   
211
Austria
Albin Ouschan
Russia
Ruslan Chinahov
Sat 14:20  Table 8   
212
Poland
Marek Kudlik
Romania
ANDREI GALATANU
Sat 14:21  Table 9   
213
Russia
Fedor Gorst
Estonia
Denis Grabe
Sat 14:35  Table 2   
214
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Germany
Joshua Filler
Sat 15:17  Table 15   
215
Romania
Kercso Zoltan
Poland
Daniel Maciol
Sat 15:05  Table 3   
216
Greece
Alex Kazakis
Sorin Nicolae Son
Sat 14:44  Table 10   

Loser round 5

Race to 9
217
Romania
Mario Toader
Austria
Mario He
Sat 15:40  Table 4   
218
Spain
Ivan Nunez
Albania
Eklent Kaci
Sat 15:34  Table 8   
219
Romania
Ciprian Gindac
Netherlands
Niels Feijen
Sat 18:48  Table 1   
220
Romania
Spataru Razvan Ilie
Romania
Babken Melkonyan
Sat 15:45  Table 12   
221
Turkey
Levent Kurtuluş
Poland
Wiktor Zielinski
Sat 15:34  Table 9   
222
Turkey
Vahdet Emre Varlik
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sat 17:04  Table 5   
223
Germany
Ralf Souquet
Romania
Ovidiu Cristea
Sat 16:57  Table 3   
224
Spain
valer florin tundra
Poland
Mieszko Fortunski
Sat 17:05  Table 2   

Losers qualification

Race to 9
225
Austria
Mario He
Russia
Fedor Gorst
Sat 18:49  Table 7   
226
Albania
Eklent Kaci
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 18:45  Table 6   
227
Netherlands
Niels Feijen
Romania
Kercso Zoltan
Sat 20:46  Table 3   
228
Romania
Babken Melkonyan
Sorin Nicolae Son
Sat 18:46  Table 14   
229
Poland
Wiktor Zielinski
Romania
Alexandru Cotescu
Sat 18:46  Table 12   
230
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Romania
Chiritoiu Liviu
Sat 18:46  Table 9   
231
Germany
Ralf Souquet
Russia
Ruslan Chinahov
Sat 19:08  Table 5   
232
Poland
Mieszko Fortunski
Romania
ANDREI GALATANU
Sat 18:45  Table 8   

Last sixteen

Race to 9
233
Greece
Dimitris Loukatos
Poland
Wiktor Zielinski
Sun 11:49  Table 1   
234
Greece
PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sun 11:49  Table 2   
235
Austria
Albin Ouschan
Russia
Fedor Gorst
Sun 11:42  Table 4   
236
Poland
Marek Kudlik
Poland
Mieszko Fortunski
Sun 11:49  Table 6   
237
Estonia
Denis Grabe
Netherlands
Niels Feijen
Sun 11:49  Table 8   
238
Germany
Joshua Filler
Russia
Ruslan Chinahov
Sun 12:01  Table 10   
239
Poland
Daniel Maciol
Romania
Babken Melkonyan
Sun 12:01  Table 12   
240
Greece
Alex Kazakis
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 11:49  Table 14   

Quarter final

Race to 9
241
Poland
Wiktor Zielinski
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sun 14:10  Table 12   
242
Austria
Albin Ouschan
Poland
Marek Kudlik
Sun 14:04  Table 10   
243
Estonia
Denis Grabe
Germany
Joshua Filler
Sun 14:10  Table 4   
244
Poland
Daniel Maciol
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 14:10  Table 2   

Semi final

Race to 9
245
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Austria
Albin Ouschan
Sun 16:23  Table 4   
246
Germany
Joshua Filler
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 16:17  Table 12   

Final

Race to 9
247
Austria
Albin Ouschan
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sun 18:29  Table 3   

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment