Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

August 26, - August 27, 2017

Black Sea Cup 2017

Add players

Please wait...
9-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Wojciech Szewczyk
7 (7/0) 85 (63/22)
74%
2 Ralf Souquet
8 (7/1) 101 (71/30)
70%
3 Stanimir Ruslanov
6 (5/1) 78 (50/28)
64%
3 Alex Descultu
10 (8/2) 135 (79/56)
59%
5 Wiktor Zielinski
5 (4/1) 63 (41/22)
65%
5 Zoran Svilar
5 (4/1) 62 (36/26)
58%
5 Ovidiu Cristea
7 (5/2) 91 (51/40)
56%
5 Thomas Poeschi
7 (5/2) 96 (50/46)
52%
9 Robert Braga
6 (4/2) 77 (44/33)
57%
Show more
9 Aleksa Pecelj
7 (5/2) 105 (57/48)
54%
9 Ruslan Chinahov
5 (4/1) 66 (42/24)
64%
9 Andreas Wester
4 (3/1) 49 (29/20)
59%
9 Radostin Dimov
8 (6/2) 94 (61/33)
65%
9 Jakub Koniar
7 (5/2) 99 (60/39)
61%
9 Ciprian Gandac
5 (4/1) 68 (42/26)
62%
9 Olivér Szolnoki
8 (6/2) 93 (65/28)
70%
17 Martin Martinovic
5 (3/2) 72 (37/35)
51%
17 Dragan GLISOVIC
5 (3/2) 69 (35/34)
51%
17 Chiritoiu Liviu
5 (3/2) 66 (34/32)
52%
17 Radu Anghel
6 (4/2) 86 (50/36)
58%
17 Silviu Ianus
5 (3/2) 71 (37/34)
52%
17 Adrian Cocolin
5 (3/2) 73 (36/37)
49%
17 Tiberiu Iorgulescu
5 (3/2) 64 (32/32)
50%
17 Zoltan Kercso
6 (4/2) 86 (45/41)
52%
25 Claudiu Alicus
5 (3/2) 68 (38/30)
56%
25 Andreja Klasovic
6 (4/2) 87 (50/37)
57%
25 Mihai Damian
5 (3/2) 76 (41/35)
54%
25 Galin Dimov
6 (4/2) 83 (45/38)
54%
25 Martin Boychev
5 (3/2) 74 (42/32)
57%
25 Peter Atanasov
4 (2/2) 55 (29/26)
53%
25 Paul Lazurca
5 (3/2) 63 (36/27)
57%
25 Nic Berendea
6 (4/2) 80 (43/37)
54%
33 Stefan VASILJEVIC
3 (1/2) 43 (17/26)
40%
33 Babken Melkonyan
4 (2/2) 55 (29/26)
53%
33 artur grachev
3 (1/2) 45 (20/25)
44%
33 Felix Karlberg
3 (1/2) 47 (21/26)
45%
33 Amet Gener
3 (1/2) 36 (12/24)
33%
33 Ion Daniel Munteanu
4 (2/2) 53 (27/26)
51%
33 Gabi Gosa
3 (1/2) 42 (18/24)
43%
33 Ciucas Cristian
4 (2/2) 57 (30/27)
53%
33 Dan Moraru
4 (2/2) 51 (30/21)
59%
33 Razvan Antohi
5 (3/2) 71 (32/39)
45%
33 Marko Ciric
3 (1/2) 39 (18/21)
46%
33 ANDREI GALATANU
5 (3/2) 75 (39/36)
52%
33 Raul Maican
4 (2/2) 61 (32/29)
52%
33 Mihai Mladinescu
4 (2/2) 60 (27/33)
45%
33 Nikolay Zhelev
4 (2/2) 47 (24/23)
51%
33 Vladimir Ciric
4 (2/2) 49 (23/26)
47%
49 Tal Frank
3 (1/2) 41 (17/24)
41%
49 Yossi Hadad
4 (2/2) 59 (28/31)
47%
49 Hagai Berkovich
4 (2/2) 42 (19/23)
45%
49 Andrew Porotov
3 (1/2) 44 (19/25)
43%
49 Cristian Surdea
4 (2/2) 52 (30/22)
58%
49 Vlad Flore
3 (1/2) 40 (16/24)
40%
49 Adrian Suciu
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
49 Andrei Stanciu
3 (1/2) 47 (22/25)
47%
49 Paul Marica
3 (1/2) 40 (21/19)
53%
49 Alexander Dimitrov
3 (1/2) 41 (18/23)
44%
49 Sonja Simionov
4 (2/2) 58 (32/26)
55%
49 Dumitru Adrian
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
49 Cosmin-Mihai Gherman
3 (1/2) 35 (13/22)
37%
49 Anastasiei Alin
3 (1/2) 46 (20/26)
43%
49 Flavius Plesiu
3 (1/2) 38 (16/22)
42%
49 Daniel Galgau
3 (1/2) 45 (21/24)
47%
65 marius vacarus
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
65 Adrian Mitrana
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
65 Gal Frank
2 (0/2) 21 (3/18)
14%
65 daniel vovchuk
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
65 Catalin Dumitrescu
3 (1/2) 42 (17/25)
40%
65 Andrew Wilson
2 (0/2) 24 (6/18)
25%
65 Cristian Bartos
2 (0/2) 21 (3/18)
14%
65 Veselin Papradanov
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
65 Sergiu Rusu
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
65 Adrian Morutan
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
65 Georgi Zaverdjiev
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
65 Lyubomir Kostov
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
65 Stefan Savic
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
65 Adrian Scupra
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
65 Cristian Barabas
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
65 Alexandru Stanciu
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
65 Thomas Suvejanu
3 (1/2) 40 (16/24)
40%
65 Spataru Razvan Ilie
3 (1/2) 41 (23/18)
56%
65 Cap-bun Teo
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
65 Neaga Costin
2 (0/2) 33 (15/18)
45%
65 Claudiu Cristian
3 (1/2) 42 (21/21)
50%
65 Filip Oproiu
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
65 Valentin Dinu
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
65 Emo Angelov
2 (0/2) 21 (3/18)
14%
65 Codreanu Alexandru
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
65 Andras M-kiss
3 (1/2) 41 (17/24)
41%
65 Branislav Varbanov
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
65 Eugen Leonte
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
65 Corneliu Volosciuc
3 (1/2) 47 (24/23)
51%
65 Dan Coroiu
3 (1/2) 42 (19/23)
45%
65 Augustin Viziru
3 (1/2) 44 (20/24)
45%
65 Gabriel Gheorghita
3 (1/2) 37 (16/21)
43%
97 Adam Mscisz
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
97 Alon Glazer
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
97 Motti Ben Simon
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
97 Madalina Ciocan
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
97 Ionut Ciobanu
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
Entry deadline Aug 26, 2017, 7:00 PM (local time)
Starts Aug 26, 2017, 10:00 AM (local time)
Schematype Double elimination 128-16 (101 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Contact Babken Melkonyan (babken@rba-billiard.ro)
More info
Guaranteed Prize-Fund 10.000 (in Euros)
Champion - 2400
Runner-up - 1200
3-4 - 700 (x2)
5-8 - 500 (x4)
9-16 - 300 (x8)
Best Junior - 300
Best Lady - 300


DATES / VENUE

August 26-27
Start of Matches – August 26, 10:00 h
The Draw – August 25, 20:00 h
City Billiards Club, 8 Rascoala din 1907 str., Constanta City, Romania



REGISTRATION

Standard entry fee – 50 Euros
Juniors & Ladies - 30 Euros
Registrations untill – 19:00h August 25
EPBF sanctioned.
Mosconi Cup ranking event (level 3)
e-mail: babken@rba-billiard.ro
phone: +40.731.885.256


FORMAT

“9-Ball”, with 9 ball on the spot and “three points” rule on the break shot
128 players Double KO (first come, first served), Last 16 single KO.
All matches race to 9. Alternate break. Playing rules according WPA


DRESSCODE

Shirt or polo-shirt, dark trousers (jeans are not accepted), dark elegant shoes or semi-sport shoes are accepted

HOTEL / SHUTTLE SERVICE / VIZA

Hotel CLASS*** is located near the venue and only 200m away from the Black Sea and the beach
Single room – 180 RON / night (~40 Euro)
Double room – 200 RON / night (~44 Euro)
Apartment (3 persons) – 275 RON / night (~60 Euro)

Reservations by e-mail: babken@rba-billiard.ro

There is an airport in Constanta City, mainly Turkish Airlines flying there. But players arriving to Bucharest, that need a shuttle service from Bucharest to the venue and back, or an invitation for Romanian Viza procedures, please contact Babken Melkonyan by:
e-mail: babken@rba-billiard.ro
phone: +40.731.885.256


DIGI TV

DIGI TV is the media partner for Black Sea Cup events and will broadcast the Final, player interviews and a 30 minutes Live Show


CITY BILLIARDS

City Billiards is a unique club in Constanta City. It is open since 2006 and located just 200m far from the seaside. It has 15 Brunswick Gold Crown IV pool tables and 2 Riley Aristocrat snooker tables

All the participants benefits 50% discount for practicing during the Black Sea Cup 2017 (discount is valid through August 25-27)


BIERHAUS

Bierhaus, situated just above the venue, is a restaurant that offers german specialties. Beside the delicious dishes, here is the only place in Romania where you can serve the Hofbrauhaus Beer, exclusively imported from Germany.

Throughout the Black Sea Cup 2017, Bierhaus offers special menus and 20% discount for all the participants (offer is valid through August 25-27).

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1
Romania
Anastasiei Alin
Walk Over
    
2
Romania
Mihai Damian
Romania
Codreanu Alexandru
Sat 11:37  Table 1   
3
Israel
Motti Ben Simon
Romania
Claudiu Cristian
Sat 11:49  Table 2   
4
Romania
Alexandru Stanciu
Romania
Silviu Ianus
Sat 12:03  Table 3   
5
Romania
Cosmin-Mihai Gherman
Walk Over
    
6
Serbia
Vladimir Ciric
Russia
Ruslan Chinahov
Sat 10:48  Table 4   
7
Bulgaria
Veselin Papradanov
Romania
Ion Daniel Munteanu
Sat 11:17  Table 5   
8
Walk Over
Romania
Babken Melkonyan
    
9
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Walk Over
    
10
Bulgaria
Galin Dimov
Israel
Gal Frank
Sat 11:35  Table 6   
11
Romania
Sonja Simionov
Romania
Flavius Plesiu
Sat 12:29  Table 7   
12
Walk Over
Romania
Amet Gener
    
13
Romania
Gabi Gosa
Walk Over
    
14
Romania
Eugen Leonte
Romania
Thomas Suvejanu
Sat 12:18  Table 8   
15
Romania
Adrian Cocolin
Romania
Adrian Scupra
Sat 12:30  Table 9   
16
Walk Over
Romania
Sergiu Rusu
    
17
Bulgaria
Martin Boychev
Walk Over
    
18
Romania
Adrian Mitrana
Romania
Raul Maican
Sat 11:29  Table 10   
19
Germany
Thomas Poeschi
Hungary
Oliver Szolnoki
Sat 12:02  Table 11   
20
Israel
Alon Glazer
Romania
Corneliu Volosciuc
Sat 11:55  Table 12   
21
Romania
Dumitru Adrian
Walk Over
    
22
Bulgaria
Branislav Varbanov
Bulgaria
Nikolay Zhelev
Sat 11:14  Table 14   
23
Romania
Paul Lazurca
Romania
Augustin Viziru
Sat 11:28  Table 15   
24
Walk Over
Serbia
Zoran Svilar
    
25
Romania
Ovidiu Cristea
Walk Over
    
26
Romania
Vlad Flore
Romania
Adrian Suciu
Sat 12:32    
27
Romania
Nic Berendea
Romania
Adrian Morutan
Sat 12:40    
28
Walk Over
Poland
Wojciech Szewczyk
    
29
Romania
Madalina Ciocan
Romania
Spataru Razvan Ilie
Sat 12:39    
30
Romania
Catalin Dumitrescu
Romania
Chiritoiu Liviu
Sat 12:44  Table 15   
31
Romania
Dan Coroiu
Romania
Marius Vacarus
Sat 13:09  Table 10   
32
Walk Over
Bulgaria
Peter Atanasov
    
33
Romania
Mihai Mladinescu
Walk Over
    
34
Israel
Tal Frank
Germany
Ralf Souquet
Sat 13:07  Table 6   
35
Romania
Ionut Ciobanu
Israel
Yossi Hadad
Sat 13:21  Table 1   
36
Romania
Alex Descultu
Slovakia
Jakub Koniar
Sat 13:20  Table 2   
37
Romania
Radu Anghel
Walk Over
    
38
Serbia
Stefan Savic
Serbia
Martin Martinovic
Sat 12:57  Table 12   
39
Romania
Claudiu Alicus
Romania
Cap-bun Teo
Sat 12:35    
40
Walk Over
Romania
Cristian Barabas
    
41
Romania
Valentin Dinu
Walk Over
    
42
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Serbia
Aleksa Pecelj
Sat 13:36  Table 3   
43
Romania
Ciucas Cristian
Romania
Cristian Bartos
Sat 13:24  Table 8   
44
Walk Over
Israel
Andrew Porotov
    
45
Sweden
Felix Karlberg
Walk Over
    
46
Romania
Andrei Stanciu
Romania
Andras M-kiss
Sat 12:40  Table 7   
47
Israel
Hagai Berkovich
Bulgaria
Georgi Zaverdjiev
Sat 12:40  Table 9   
48
Walk Over
Sweden
Andreas Wester
    
49
Romania
Daniel Galgau
Walk Over
    
50
Romania
Zoltan Kercso
Serbia
Dragan GLISOVIC
Sat 12:40  Table 4   
51
Romania
Paul Marica
Serbia
Andreja Klasovic
Sat 12:40  Table 11   
52
Walk Over
artur grachev
    
53
Serbia
Marko Ciric
Walk Over
    
54
Romania
Gabriel Gheorghita
Australia
Andrew Wilson
Sat 12:41  Table 5   
55
Bulgaria
Emo Angelov
Bulgaria
Radostin Dimov
Sat 12:41  Table 12   
56
Walk Over
Poland
Wiktor Zielinski
    
57
Bulgaria
Alexander Dimitrov
Walk Over
    
58
Romania
Robert Braga
Israel
daniel vovchuk
Sat 12:44  Table 15   
59
Romania
Filip Oproiu
Romania
Dan Moraru
Sat 13:06  Table 9   
60
Walk Over
Bulgaria
Lyubomir Kostov
    
61
Romania
Cristian Surdea
Poland
Adam Mscisz
Sat 13:08  Table 6   
62
Romania
Ciprian Gandac
Romania
Razvan Antohi
Sat 13:10  Table 10   
63
Romania
ANDREI GALATANU
Romania
Neaga Costin
Sat 13:22  Table 2   
64
Walk Over
Serbia
Stefan Vasiljevic
    

Winner round 1

Race to 9
65
Romania
Anastasiei Alin
Romania
Mihai Damian
Sat 13:22  Table 1   
66
Romania
Claudiu Cristian
Romania
Silviu Ianus
Sat 13:26  Table 8   
67
Romania
Cosmin-Mihai Gherman
Russia
Ruslan Chinahov
Sat 13:28  Table 14   
68
Romania
Ion Daniel Munteanu
Romania
Babken Melkonyan
Sat 13:32  Table 14   
69
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Bulgaria
Galin Dimov
Sat 13:38  Table 3   
70
Romania
Sonja Simionov
Romania
Amet Gener
Sat 13:54  Table 4   
71
Romania
Gabi Gosa
Romania
Thomas Suvejanu
Sat 13:56  Table 12   
72
Romania
Adrian Cocolin
Romania
Sergiu Rusu
Sat 14:04  Table 15   
73
Bulgaria
Martin Boychev
Romania
Raul Maican
Sat 14:08  Table 7   
74
Germany
Thomas Poeschi
Romania
Corneliu Volosciuc
Sat 14:09  Table 11   
75
Romania
Dumitru Adrian
Bulgaria
Nikolay Zhelev
Sat 14:25  Table 10   
76
Romania
Augustin Viziru
Serbia
Zoran Svilar
Sat 14:48  Table 8   
77
Romania
Ovidiu Cristea
Romania
Adrian Suciu
Sat 14:50  Table 6   
78
Romania
Nic Berendea
Poland
Wojciech Szewczyk
Sat 15:09  Table 3   
79
Romania
Spataru Razvan Ilie
Romania
Chiritoiu Liviu
Sat 15:11  Table 9   
80
Romania
Dan Coroiu
Bulgaria
Peter Atanasov
Sat 15:12  Table 2   
81
Romania
Mihai Mladinescu
Germany
Ralf Souquet
Sat 15:17  Table 4   
82
Israel
Yossi Hadad
Slovakia
Jakub Koniar
Sat 15:25  Table 15   
83
Romania
Radu Anghel
Serbia
Martin Martinovic
Sat 15:34  Table 14   
84
Romania
Claudiu Alicus
Romania
Cristian Barabas
Sat 15:39  Table 5   
85
Romania
Valentin Dinu
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Sat 15:41  Table 12   
86
Romania
Ciucas Cristian
Israel
Andrew Porotov
Sat 15:49  Table 1   
87
Sweden
Felix Karlberg
Romania
Andras M-kiss
Sat 15:58  Table 10   
88
Israel
Hagai Berkovich
Sweden
Andreas Wester
Sat 16:00  Table 6   
89
Romania
Daniel Galgau
Serbia
Dragan GLISOVIC
Sat 16:02  Table 11   
90
Serbia
Andreja Klasovic
artur grachev
Sat 16:06  Table 8   
91
Serbia
Marko Ciric
Romania
Gabriel Gheorghita
Sat 16:23  Table 7   
92
Bulgaria
Radostin Dimov
Poland
Wiktor Zielinski
Sat 16:36  Table 15   
93
Bulgaria
Alexander Dimitrov
Romania
Robert Braga
Sat 16:43  Table 3   
94
Romania
Dan Moraru
Bulgaria
Lyubomir Kostov
Sat 16:18  Table 7   
95
Romania
Cristian Surdea
Romania
Ciprian Gandac
Sat 17:02  Table 9   
96
Romania
ANDREI GALATANU
Serbia
Stefan Vasiljevic
Sat 17:07  Table 4   

Loser round 1

Race to 9
97
Walk Over
Romania
Codreanu Alexandru
    
98
Israel
Motti Ben Simon
Romania
Alexandru Stanciu
Sat 17:07  Table 6   
99
Walk Over
Serbia
Vladimir Ciric
    
100
Bulgaria
Veselin Papradanov
Walk Over
    
101
Walk Over
Israel
Gal Frank
    
102
Romania
Flavius Plesiu
Walk Over
    
103
Walk Over
Romania
Eugen Leonte
    
104
Romania
Adrian Scupra
Walk Over
    
105
Walk Over
Romania
Adrian Mitrana
    
106
Hungary
Oliver Szolnoki
Israel
Alon Glazer
Sat 17:09  Table 2   
107
Walk Over
Bulgaria
Branislav Varbanov
    
108
Romania
Paul Lazurca
Walk Over
    
109
Walk Over
Romania
Vlad Flore
    
110
Romania
Adrian Morutan
Walk Over
    
111
Romania
Madalina Ciocan
Romania
Catalin Dumitrescu
Sat 17:14  Table 5   
112
Romania
Marius Vacarus
Walk Over
    
113
Walk Over
Israel
Tal Frank
    
114
Romania
Ionut Ciobanu
Romania
Alex Descultu
Sat 17:34  Table 12   
115
Walk Over
Serbia
Stefan Savic
    
116
Romania
Cap-bun Teo
Walk Over
    
117
Walk Over
Serbia
Aleksa Pecelj
    
118
Romania
Cristian Bartos
Walk Over
    
119
Walk Over
Romania
Andrei Stanciu
    
120
Bulgaria
Georgi Zaverdjiev
Walk Over
    
121
Walk Over
Romania
Zoltan Kercso
    
122
Romania
Paul Marica
Walk Over
    
123
Walk Over
Australia
Andrew Wilson
    
124
Bulgaria
Emo Angelov
Walk Over
    
125
Walk Over
Israel
daniel vovchuk
    
126
Romania
Filip Oproiu
Walk Over
    
127
Poland
Adam Mscisz
Romania
Razvan Antohi
Sat 17:41  Table 15   
128
Romania
Neaga Costin
Walk Over
    

Loser round 2

Race to 9
129
Romania
Codreanu Alexandru
Romania
ANDREI GALATANU
Sat 19:08  Table 4   
130
Romania
Alexandru Stanciu
Romania
Cristian Surdea
Sat 18:40  Table 10   
131
Serbia
Vladimir Ciric
Bulgaria
Lyubomir Kostov
Sat 16:57  Table 14   
132
Bulgaria
Veselin Papradanov
Bulgaria
Alexander Dimitrov
Sat 17:44  Table 3   
133
Israel
Gal Frank
Bulgaria
Radostin Dimov
Sat 17:46  Table 10   
134
Romania
Flavius Plesiu
Romania
Gabriel Gheorghita
Sat 18:10  Table 6   
135
Romania
Eugen Leonte
Serbia
Andreja Klasovic
Sat 18:09  Table 7   
136
Romania
Adrian Scupra
Romania
Daniel Galgau
Sat 18:04  Table 8   
137
Romania
Adrian Mitrana
Israel
Hagai Berkovich
Sat 17:53  Table 1   
138
Hungary
Oliver Szolnoki
Romania
Andras M-kiss
Sat 18:39  Table 9   
139
Bulgaria
Branislav Varbanov
Israel
Andrew Porotov
Sat 17:56  Table 14   
140
Romania
Paul Lazurca
Romania
Valentin Dinu
Sat 18:06  Table 2   
141
Romania
Vlad Flore
Romania
Cristian Barabas
Sat 18:08  Table 11   
142
Romania
Adrian Morutan
Romania
Radu Anghel
Sat 18:54  Table 1   
143
Romania
Catalin Dumitrescu
Israel
Yossi Hadad
Sat 19:30  Table 5   
144
Romania
Marius Vacarus
Romania
Mihai Mladinescu
Sat 19:05  Table 3   
145
Israel
Tal Frank
Romania
Dan Coroiu
Sat 19:10  Table 7   
146
Romania
Alex Descultu
Romania
Spataru Razvan Ilie
Sat 19:16  Table 12   
147
Serbia
Stefan Savic
Romania
Nic Berendea
Sat 19:17  Table 2   
148
Romania
Cap-bun Teo
Romania
Adrian Suciu
Sat 19:22  Table 8   
149
Serbia
Aleksa Pecelj
Romania
Augustin Viziru
Sat 19:24  Table 8   
150
Romania
Cristian Bartos
Romania
Dumitru Adrian
Sat 19:31  Table 9   
151
Romania
Andrei Stanciu
Romania
Corneliu Volosciuc
Sat 19:41  Table 10   
152
Bulgaria
Georgi Zaverdjiev
Bulgaria
Martin Boychev
Sat 16:22    
153
Romania
Zoltan Kercso
Romania
Sergiu Rusu
Sat 19:43  Table 11   
154
Romania
Paul Marica
Romania
Thomas Suvejanu
Sat 19:45  Table 6   
155
Australia
Andrew Wilson
Romania
Sonja Simionov
Sat 19:52  Table 15   
156
Bulgaria
Emo Angelov
Bulgaria
Galin Dimov
Sat 20:34  Table 3   
157
Israel
daniel vovchuk
Romania
Babken Melkonyan
Sat 20:39  Table 1   
158
Romania
Filip Oproiu
Romania
Cosmin-Mihai Gherman
Sat 20:40  Table 9   
159
Romania
Razvan Antohi
Romania
Claudiu Cristian
Sat 20:44  Table 4   
160
Romania
Neaga Costin
Romania
Anastasiei Alin
Sat 20:44  Table 7   

Winner round 2

Race to 9
161
Romania
Mihai Damian
Romania
Silviu Ianus
Sat 20:47  Table 11   
162
Russia
Ruslan Chinahov
Romania
Ion Daniel Munteanu
Sat 20:54  Table 6   
163
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Romania
Amet Gener
Sat 21:01  Table 8   
164
Romania
Gabi Gosa
Romania
Adrian Cocolin
Sat 21:07  Table 5   
165
Romania
Raul Maican
Germany
Thomas Poeschi
Sat 21:11  Table 2   
166
Bulgaria
Nikolay Zhelev
Serbia
Zoran Svilar
Sat 21:38  Table 15   
167
Romania
Ovidiu Cristea
Poland
Wojciech Szewczyk
Sat 21:42  Table 6   
168
Romania
Chiritoiu Liviu
Bulgaria
Peter Atanasov
Sat 21:42  Table 3   
169
Germany
Ralf Souquet
Slovakia
Jakub Koniar
Sat 21:45  Table 10   
170
Serbia
Martin Martinovic
Romania
Claudiu Alicus
Sat 21:51  Table 14   
171
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Romania
Ciucas Cristian
Sat 22:02  Table 12   
172
Sweden
Felix Karlberg
Sweden
Andreas Wester
Sat 22:03  Table 8   
173
Serbia
Dragan GLISOVIC
artur grachev
Sat 22:40  Table 1   
174
Serbia
Marko Ciric
Poland
Wiktor Zielinski
Sat 22:41  Table 7   
175
Romania
Robert Braga
Romania
Dan Moraru
Sat 22:49  Table 9   
176
Romania
Ciprian Gandac
Serbia
Stefan Vasiljevic
Sat 22:54  Table 2   

Loser round 3

Race to 9
177
Romania
ANDREI GALATANU
Romania
Cristian Surdea
Sat 22:55  Table 11   
178
Serbia
Vladimir Ciric
Bulgaria
Alexander Dimitrov
Sat 22:57  Table 6   
179
Bulgaria
Radostin Dimov
Romania
Flavius Plesiu
Sat 23:06  Table 4   
180
Serbia
Andreja Klasovic
Romania
Daniel Galgau
Sat 23:13  Table 3   
181
Israel
Hagai Berkovich
Hungary
Oliver Szolnoki
Sat 23:16  Table 15   
182
Israel
Andrew Porotov
Romania
Paul Lazurca
Sat 23:22  Table 5   
183
Romania
Vlad Flore
Romania
Radu Anghel
Sat 23:23  Table 8   
184
Israel
Yossi Hadad
Romania
Mihai Mladinescu
Sat 23:31  Table 14   
185
Israel
Tal Frank
Romania
Alex Descultu
Sat 23:32  Table 7   
186
Romania
Nic Berendea
Romania
Adrian Suciu
Sat 23:54  Table 10   
187
Serbia
Aleksa Pecelj
Romania
Dumitru Adrian
Sat 23:54  Table 12   
188
Romania
Andrei Stanciu
Bulgaria
Martin Boychev
Sun 00:03  Table 15   
189
Romania
Zoltan Kercso
Romania
Paul Marica
Sun 00:18  Table 3   
190
Romania
Sonja Simionov
Bulgaria
Galin Dimov
Sun 00:19  Table 1   
191
Romania
Babken Melkonyan
Romania
Cosmin-Mihai Gherman
Sun 00:21  Table 4   
192
Romania
Razvan Antohi
Romania
Anastasiei Alin
Sun 00:31  Table 9   

Loser round 4

Race to 9
193
Romania
ANDREI GALATANU
Bulgaria
Peter Atanasov
Sun 01:22  Table 11   
194
Serbia
Vladimir Ciric
Romania
Ovidiu Cristea
Sun 00:45  Table 6   
195
Bulgaria
Radostin Dimov
Bulgaria
Nikolay Zhelev
Sun 00:37  Table 12   
196
Serbia
Andreja Klasovic
Romania
Raul Maican
Sun 00:55  Table 2   
197
Hungary
Oliver Szolnoki
Romania
Gabi Gosa
Sun 00:59  Table 5   
198
Romania
Paul Lazurca
Romania
Amet Gener
Sun 01:09  Table 7   
199
Romania
Radu Anghel
Romania
Ion Daniel Munteanu
Sun 01:11  Table 8   
200
Romania
Mihai Mladinescu
Romania
Mihai Damian
Sun 01:37  Table 14   
201
Romania
Alex Descultu
Serbia
Stefan Vasiljevic
Sun 01:34  Table 10   
202
Romania
Nic Berendea
Romania
Dan Moraru
Sun 01:42  Table 4   
203
Serbia
Aleksa Pecelj
Serbia
Marko Ciric
Sun 01:53  Table 12   
204
Bulgaria
Martin Boychev
artur grachev
Sun 02:05  Table 15   
205
Romania
Zoltan Kercso
Sweden
Felix Karlberg
Sun 02:14  Table 3   
206
Bulgaria
Galin Dimov
Romania
Ciucas Cristian
Sun 02:22  Table 5   
207
Romania
Babken Melkonyan
Romania
Claudiu Alicus
Sun 01:57  Table 6   
208
Romania
Razvan Antohi
Slovakia
Jakub Koniar
Sun 02:12  Table 7   

Winners qualification

Race to 9
209
Romania
Silviu Ianus
Russia
Ruslan Chinahov
Sun 10:11  Table 1   
210
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Romania
Adrian Cocolin
Sun 10:11  Table 2   
211
Germany
Thomas Poeschi
Serbia
Zoran Svilar
Sun 10:11  Table 3   
212
Poland
Wojciech Szewczyk
Romania
Chiritoiu Liviu
Sun 10:11  Table 4   
213
Germany
Ralf Souquet
Serbia
Martin Martinovic
Sun 10:11  Table 5   
214
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Sweden
Andreas Wester
Sun 10:11  Table 6   
215
Serbia
Dragan GLISOVIC
Poland
Wiktor Zielinski
Sun 10:11  Table 7   
216
Romania
Robert Braga
Romania
Ciprian Gandac
Sun 10:11  Table 8   

Loser round 5

Race to 9
217
Bulgaria
Peter Atanasov
Romania
Ovidiu Cristea
Sun 10:11  Table 9   
218
Bulgaria
Radostin Dimov
Serbia
Andreja Klasovic
Sun 10:11  Table 10   
219
Hungary
Oliver Szolnoki
Romania
Paul Lazurca
Sun 10:11  Table 11   
220
Romania
Radu Anghel
Romania
Mihai Damian
Sun 10:11  Table 12   
221
Romania
Alex Descultu
Romania
Nic Berendea
Sun 10:11  Table 14   
222
Serbia
Aleksa Pecelj
Bulgaria
Martin Boychev
Sun 10:11  Table 15   
223
Romania
Zoltan Kercso
Bulgaria
Galin Dimov
Sun 11:01  Table 4   
224
Romania
Claudiu Alicus
Slovakia
Jakub Koniar
Sun 11:01  Table 7   

Losers qualification

Race to 9
225
Romania
Ovidiu Cristea
Serbia
Martin Martinovic
Sun 12:18  Table 9   
226
Bulgaria
Radostin Dimov
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Sun 12:09  Table 1   
227
Hungary
Oliver Szolnoki
Serbia
Dragan GLISOVIC
Sun 11:19  Table 2   
228
Romania
Radu Anghel
Romania
Robert Braga
Sun 12:18  Table 11   
229
Romania
Alex Descultu
Romania
Silviu Ianus
Sun 11:47  Table 3   
230
Serbia
Aleksa Pecelj
Romania
Adrian Cocolin
Sun 11:41  Table 6   
231
Romania
Zoltan Kercso
Germany
Thomas Poeschi
Sun 12:36  Table 4   
232
Slovakia
Jakub Koniar
Romania
Chiritoiu Liviu
Sun 12:08  Table 5   

Last sixteen

Race to 9
233
Russia
Ruslan Chinahov
Romania
Ovidiu Cristea
Sun 14:39  Table 3   
234
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Serbia
Aleksa Pecelj
Sun 14:39  Table 8   
235
Serbia
Zoran Svilar
Slovakia
Jakub Koniar
Sun 14:41  Table 4   
236
Poland
Wojciech Szewczyk
Hungary
Oliver Szolnoki
Sun 14:40  Table 9   
237
Germany
Ralf Souquet
Romania
Robert Braga
Sun 14:40  Table 5   
238
Sweden
Andreas Wester
Germany
Thomas Poeschi
Sun 14:40  Table 10   
239
Poland
Wiktor Zielinski
Bulgaria
Radostin Dimov
Sun 14:40  Table 6   
240
Romania
Ciprian Gandac
Romania
Alex Descultu
Sun 14:40  Table 11   

Quarter final

Race to 9
241
Romania
Ovidiu Cristea
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Sun 16:55    
242
Serbia
Zoran Svilar
Poland
Wojciech Szewczyk
Sun 16:55  Table 4   
243
Germany
Ralf Souquet
Germany
Thomas Poeschi
Sun 16:55  Table 3   
244
Poland
Wiktor Zielinski
Romania
Alex Descultu
Sun 16:55  Table 8   

Semi final

Race to 9
245
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
Poland
Wojciech Szewczyk
Sun 19:17  Table 8   
246
Germany
Ralf Souquet
Romania
Alex Descultu
Sun 19:17  Table 3   

Final

Race to 9
247
Poland
Wojciech Szewczyk
Germany
Ralf Souquet
Sun 22:30  Table 3   

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants (101)