Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 21, 2021

Beginner Cup XVII - turniej 5/15

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Ptaszyński
6 (6/0) 14 (12/2)
86%
2 Ewelina Piślewska
6 (5/1) 16 (11/5)
69%
3 Alina Buryma
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
3 Piotr Kędzierski
5 (2/3) 13 (6/7)
46%
5 Barbara Łożko
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
5 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
5 Rafał Wiśniewski
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
5 Mariusz Kowalik
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
9 Maciej Piślewski
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
9 Konstantinos Lagoudianakis
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
9 Hubert Biczyk
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
9 Mateusz Kunowski
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
Starts Jun 21, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Beginner Cup XVII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Kowalik 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Krzysztof Doroszkiewicz 3 2 0 1 5 4 1 0 0 0 0.556 2
3 Barbara Łożko 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Konstantinos Lagoudianakis 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ewelina Piślewska 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Alina Buryma 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
3 Piotr Kędzierski 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Hubert Biczyk 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Ptaszyński 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Rafał Wiśniewski 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Maciej Piślewski 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1
4 Mateusz Kunowski 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Konstantinos Lagoudianakis
Mon 20:30 
2-A   
Poland
Barbara Łożko
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 19:02 
3-B   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 19:02 
4-B   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Alina Buryma
Mon 19:02 
5-C   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Maciej Piślewski
Mon 19:03 
6-C   
Poland
Mateusz Kunowski
Poland
Rafał Wiśniewski
Mon 19:03 

Round 2

Race to 2
7-A   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 19:58 
8-A   
Poland
Konstantinos Lagoudianakis
Poland
Barbara Łożko
Mon 19:59 
9-B   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Alina Buryma
Mon 20:04 
10-B   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Hubert Biczyk
Mon 20:04 
11-C   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Rafał Wiśniewski
Mon 20:02 
12-C   
Poland
Maciej Piślewski
Poland
Mateusz Kunowski
Mon 20:01 

Round 3

Race to 2
13-A   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Barbara Łożko
Mon 19:37 
14-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Konstantinos Lagoudianakis
Mon 19:33 
15-B   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Hubert Biczyk
Mon 19:31 
16-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 19:31 
17-C   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Mateusz Kunowski
Mon 19:32 
18-C   
Poland
Rafał Wiśniewski
Poland
Maciej Piślewski
Mon 19:32 

Quarter final

Race to 2
19   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 20:54 
20   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Rafał Wiśniewski
Mon 20:54 
21   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Barbara Łożko
Mon 20:54 
22   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Alina Buryma
Mon 20:54 

Semi final

Race to 2
23   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 21:18 
24   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Alina Buryma
Mon 21:46 

Final

Race to 2
25   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Mariusz Ptaszyński
Mon 22:26 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants